کاربرد های مختلف PowerPoint

نرم افزار PowerPoint جز نرم افزارهای آفیس می باشد. با استفاده از نرم افزار PowerPoint می توانیم اسلایدها را طراحی کنیم و با استفاده از پروژکتورها آنها را نشان دهیم.

کاربرد های مختلف PowerPoint در سمینار ها ، همایش های مهم و ارائه پایان نامه های دانشجویی و… می باشد.

استفاده از نرم افزار PowerPoint به سخنران یا آموزش دهند کمک می کند تا مطالب مورد نظر را بهتر و با اثر بیشتر ارائه نماید. در طراحی PowerPoint باید دقت نمود که مطالبی که قرار است توسط سخنران ارائه شود در اسلایدها نمایش داده نشود و سخنران باید هماهنگی لازم بین اسلاید ها و مطالبی که بیان می کند برقرار نماید و با مراجعه به موقع  مخاطب به اسلاید  و یا نمایش یک تصویر می تواند تأثیر مناسبی بر مخاطب بگذارد.

در هر اسلاید می توان متن، عکس و یا تصویر گنجاند. و همچنین می توان بریا متن ها و یا تصاویر انیمیشن های مختلف قرار داد و برای اسلاید ها هم می توان متناسب با موضوع متن صدا گذاری کرد.

تعداد اسلایدهایی که می توان استفاده نمود می تواند دلخواه باشد ولی برای پژوهش و یا پایان نامه تعداد استانداردی دارد که باید این استانداردها را در نظر گرفت. برای نمایش اسلایدها می توان زمان مشخصی را تعریف نمود.و همچنین می توان اسلایدی را حذف یا اضافه نمود.اسلایدها می توانند تصویر زمینه های مختلفی داشته باشند.

در پاورپوینت  امکاناتی وجود دارد که می توانید با این امکانات درکوتاهترین زمان یک عکس،آرم و… را در همه صفحات کپی کرد. Slide Master  اسلاید اصلی یا رهبری اسلاید هست که تمام تنظیمات انجام شده بر روی آن، به طور خودکار بر روی تمامی صفحات ایجاد می شود.

نحوه اعمال تنظیمات:

ابتدا صفحه ارائه پاورپوینت را باز کرده و چند صفحه اسلاید باز می کنیم. ابتدا از منوی View گزینه Slide Master را انتخاب می نمائیم و سپس اولین اسلاید را انتخاب می کنیم. و برای درج موارد مورد نظر(عکس،آرم،چارت و…) به منوی Insert می رویم. به عنوان مثال روی گزینه Picture یک عکس را انتخاب کرده و ان ذرا در قسمت مورد نظر قرار می دهیم. برای خروج به تب Slide Master رفته و گزینه Close Slide Master  را می زنیم تا به صفحه اصلی برگردیم حال در صفحه می بینیم که در تمام صفحات عکس مورد نظر کپی شده است. به همین ترتیب با Slide Master می توان کلیه تنظیمات را به صورت همزمان انجام داد.

کاربرد های مختلف PowerPoint

کاربرد های مختلف PowerPoint

اشتراک گذاری
{نخونی سخت پشیمون میشی}  بلندترين بناي دنيا در آينده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.