دانلود رایگان کتاب

معرفی کتاب 504 کلمه ضروری انگلیسی

کتاب ۵۰۴ کلمه ضروری که عنوان انگلیسی آن Absolutely Essential Words 504 میشود یکی از پرکاربردترین و پرفروش ترین کتابها میباشد. در این کتاب لغات پرکاربرد در مجلات کتابها بویژه رمانها ، اخبار و مقالات علمی گنجانده شده است. قطعا برای آموزش زبان انگلیسی نیاز به یادگیری کلمات بیشتری است و این یک شعار ساده لوحانه است که بسیاری از فروشندگان کتاب به مشتریان خود میگویند که با خواندن این کتاب شما نیاز به هیچ کتاب دیگری ندارید.

کتاب 504 برای شروع یادگیری بسیار مفید است اما واقعیت این است که کامل نیست. در این کتاب 42 درس وجود دارد و در هر درس 12 کلمه جدید آموزش داده میشود .همچنین هر درس که به جلو میروید به طرز هوشمندانه ای درس های قبلی نیز تکرار میشود. دو کتاب دیگر هم که در ایران فروش های بالایی دارند به نام های 1100 لغت و 3000 لغت میباشد.

خاطره ای از یکی از استاتید کشور انگلستان

روزی یکی از اساتید بریتانیایی که در ژاپن تدریس میکرد به سوپر مارکتی رفت و قصد خرید آرد داشت. در همینموقع نام آرد را به ژاپنی فراموش کرد و از شاگرد خود درخواست کرد که نام flour)) به معنی آرد را به ژاپنی برای او تلفظ کند. شاگرد به ااشتباه کلمه flour  را با flower اشتباه گرفت و گلمه فلاور به معنی گل را به ژاپنی ترجمه و به استاد خود گفت و این موضوع باعث شد تا استاد به قسمت دیگری که مخصوص گل و گیاه بود در فروشگاه فرستاده شود. و همین موضوع باعث شد تا استاد متوجه اهمیت یادگیری لغات و کلمات هر زمان شود

بهترین راه یادگیری کلمات انگلیسی چیست

شاید ساده ترین راه این باشد که لغات را با معنی آن حفظ کنیم اما این روش بهترین راه نیست زیرا سریع فراموش میشود

بهترینر راهکارها عبارت اند از
1-درکنار معنی هر کلمه شکل آن را نقاشی کنید
یادگیری انگلیسی با کشیدن شکل
2-کلمات را در قالب جمله یاد بگیرید
خواندن جملات انگلیسی
3-بعد از یادگیری کلمه با آن جمله انگلیسی بسازید.
مهم نیست چقدر جمله شما ساده باشد یا پیچیده بسیار این روش کاربردی است.
جمله سازی انگلیسی

4-سعی کنید فیلم ببینید. فیلم با زیرنویس انگلیسی
روی هر جمله از فیلم استپ کنید و سعی کنید خودتان با دیکشنری ترجمه کنید
یادگیری انگلیسی با فیلم

5-مقالات انگلیسی بخونید.مثل اخبار

یادگیرری با خواندن مقالات انگلیسی