post

سفارش ترجمه مقاله و سفارش ترجمه متن انگلیسی

سفارش ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی از دغدغه های مهم دانشجویی امروز محسوب می شود. تمام دانشجویان و محققین موضوعات مختلف علمی به نحوی با این مسئله سروکار داشته و از بانک اطلاعات علمی، اینترنت، مراجع دقیق و قابل اطمینان برای پیدا کردن مقاله های به روز و جدید دنیا استفاده می کنند.

سایت های مختلفی در اینترنت وجود دارند که می توان در آنها به تناسب موضوع مورد نظر به جستجوی مقاله انگلیسی پرداخت. پس از پیدا کردن مقاله رایگان باید به سفارش ترجمه متن انگلیسی فکر کنیم.

ویژگی های یک دارالترجمه آنلاین

یک دارالترجمه می بایست کارمندان مجرب و متخصص و کارآزموده ای داشته باشد و قادر باشد که با بهترین برنامه ریزی، مراحل انجام پروژه ترجمه را مدیریت نموده و بهترین نتیجه را در مراحل مختلف پروژه، ارائه کند.

جنبه حائز اهمیت دیگر مبحث زبان است. ما زمانی که زبان های رایجی مثل انگلیسی و آلمانی را می خواهیم ترجمه کنیم، قاعدتا مشکلی نخواهیم داشت و مترجمین متخصص زیادی را در دسترس داریم. ولی مشکل اصلی ما زمانی مطرح می شود که برای زبان هایی مثل زبان تایلندی، زبان ترکمنی یا دیگر زبان های نادر، نیاز به مترجم داریم. در این شرایط می بایست از دارالترجمه ای بهره ببریم که در این حوزه، خدمات خاص خود را ارائه دهند.

مهم ترین نکته که می بایست در نظر داشت این است که بازه زمانی تحویل پروژه به مشتری می بایست در یک سر رسید یا دفتر یادداشت شود و به صورت کاملا صحیح و دقیق، و در زمان مشخص، فایل ترجمه به مشتری تحویل داده شود.

مشاغلی وجود دارند که به طور مستقیم با مشتریان بین المللی در ارتباط هستند. این مشاغل نیازمند همکاری با دارالترجمه های تخصصی می باشند. صنعت ترجمه را می توان بازاری بسیار پر رقابت دانست و بنابراین مترجمان متخصص،  نیاز دارندتا در بستر های این دارالترجمه ها، به شکوفایی و تمامیت خود دست یابند.

برای این که مشتریان بتوانند یک دارالترجمه ( چه حضوری و چه اینترنتی ) را به درستی بر گزینند می بایست نیازهای تجاری خود را مد نظر قرار دهند. دارالترجمه های بسیاری وجود دارند که تعدادی از آن ها در زمینه خاصی اقدام به ارائه خدمات نموده و می توانند شما را در رسیدن به اهدافتان یاری بخشند.

مشتریان می بایست مخاطبین خود را بشناسند و بدانند که تصمیم به ترجمه چه سندی دارند ( اسنادی اعم از وب سایت ها، اسناد و مدارک قانونی، مقاله، کاتالوگ یا بروشور و … )

همان گونه که در مقالات پیشین گفته شد،  کشورهای مختلف، فرهنگ های متفاوتی دارند و حتی اگر زبان آن ها یکی باشد ولی در فرهنگ، متفاوت هستند. این موضع تفاوت های فرهنگی، تاثیر شگرفی در انتخاب واژگان و اصطلاحات مرتبط با زبان مقصد دارد. بنابراین فرمت های متفاوتی از ترجمه تعریف می شود. به عنوان مثال، برای ترجمه پوسترها، بیلبوردها ، مقالات، بروشورها، سخنرانی ها و هر مورد دیگری می بایست فرمت خاص خود رعایت شود و همین امر است که باعث می گردد دارالترجمه برای تامین نیازهای هر پروژه، به ابزار مناسب و مهارت های مختص به خود، احتیاج داشته باشد.

زمانی که برای دارالترجمه و یا مترجم خصوصی، هدف خود را کاملا تشریح نمایید، مترجم قادر خواهد بود به تمامی اهداف شما دسترسی داشته باشد.

سفارش ترجمه متن انگلیسی

سایت های زیادی وجود دارند که می توانیم برای سفارش ترجمه مقاله به آنها مراجعه کنیم ولی پیش از آن باید به نکات زیر توجه داشته باشیم:

سفارش ترجمه مقاله باید به سایتی سپرده شود که از بهترین مترجمان بهره مند باشد. مترجمین با دایره لغات گسترده و تجربه بالا در ترجمه که به واژگان تخصصی رشته های علمی آشنایی داشته و ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی یا زبان های کاربردی دیگر دنیا به فارسی را به بهترین شکل انجام دهند.

شما باید بتوانید با متن ترجمه شده به خوبی ارتباط برقرار کنید و مشکلی در درک مفاهیم ترجمه شده، جمله بندی و ترجمه لغات تخصصی رشته خود نداشته باشید. بعضی کلمات در بعضی رشته ها وجود دارند که ترجیحا ترجمه ای برای آنها وجود ندارد و بهتر است همان کلمه لاتین آن در متن نوشته شود. برای مثال در مقاله های گیاه شناسی و زیست شناسی و یا بسیاری از متن های پزشکی نام لاتین گونه های زیستی یا گل ها و گیاهان ذکر شده که ترجمه آن امکان پذیر نبوده و بهتر است همان نام لاتین آن در متن ذکر شود.

یک مثال برای سفارش ترجمه متن انگلیسی

برای مثال کلمه geranium نام انگلیسی گل شمعدانی است که قابل ترجمه می باشد ولی Pelargonum graveolens ترجیحا همان به صورت لاتین نوشته شود بهتر است. بهترین مترجم ها هرگز از ترجمه تحت الفظی استفاده نکرده و سعی می کنند روان ترین و بهترین ترجمه را برای عبارات ، کلمات  و اصطلاحات خاص به کار ببرند. برای سفارش ترجمه مقاله تنها کیفیت ترجمه اهمیت ندارد بلکه قیمت ترجمه مقاله نیز حائز اهمیت است. شما برای سفارش ترجمه متن انگلیسی باید از خدماتی استفاده کنید که بهترین کیفیت ترجمه را با مناسب ترین قیمت ارائه دهد.

با کمی جستجو در سایت های مختلف خدمات ترجمه تخصصی می توانید به سایتی دسترسی پیدا کنید که مقاله شما را با بهترین کیفیت ترجمه کرده و قیمت مناسبی برای سفارش ترجمه مقاله به شما پیشنهاد دهد. در صورتی که سفارش ترجمه مقاله نتیجه مطلوب شما را به ارمغان داشته باشد تاثیر بسیار بالایی در رویکرد علمی و دانش تخصصی شما خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید