مرجع رنگ

مرجع رنگ

رنگ اغلب نیاز دارد تا با الیاف مختلف و انوع پارچه ها سازگار باشد، که به نوبه خود ممکن است به انواع مختلفی از رنگ ها نیاز داشته باشد که ممکن است حتی در کشورهای مختلف تولید شده باشد.

برای یک رنگ پارچه برای اینکه از مرحله طراحی تا توسعه برای تحقق ثابت بماند، کمپانی ها اغلب از یک سیستم مرجع رنگ استفاده می کنند. سیستم های رنگ Pantone و Mnunsell مراجع رایج برای انطباق رنگها هستند، طوری که هر رنگ شماره ویژه برای ارجاع دارد.

بجای تلاش برای شرح هر رنگ، شماره می تواند برای شناسایی رنگ استفاده شود. چارت های Pantone به طور رنگی با خانواده رنگ ها آرایش یافته اند و 1925 رنگ را شامل می شوند. آنها منبع بسیار عالی هستند، اما گران هستند و همانطور که رنگ ها شروع به کم رنگ شدن می کنند، ارجاع را نادرست می سازند.

نگاه به رنگها تحت شرایط روشنایی مختلف می تواند رنگ را تحت تاثیر قرار دهد- یک نور سیمابی یک قالب رنگ زرد روی رنگ ایجاد می کند، در حالی که یک نور هالوژن قالب آبی ایجاد می کند.

رنگ و مشتری

رنگ در طراحی مد و پارچه بسیار مهم می باشد. وقتی یک مشتری به یک مغازه وارد می شود تمایل دارند تا به سمت رنگ پوشاک کشیده شوند. ممکن است آنها سپس بروند و پوشاک را لمس کنند و نهایتا آنها ان را امتحان کرده تا ببینند آیا مناسب است.

در مجموعه مد رنگ های سالم معمولا سیاه، navy، سفید، سنگی و خاکی می باشد.خریداران اغلب پوشاک هایی با این رنگ ها را می خرند، همانطور که آنها رنگ های اصلی کمد بسیاری از مردم می باشند. گاهی ایده خوبی است که برخی رنگ های پایه پیشنهاد شود و به انها رنگ های تجربی فصلی افزوده شود.

این رنگها حیات را به مجموعه اضافه می کنند و به طور ایده آل مشتری را جلب می کنند تا رنگ های جدید هر فصل را همراه با اصول ترانس فصلی بخرند.

رنگ پوست نیز می تواند روی انتخاب رنگ پوشاک تاثیر داشته باشد. پوست های تیره در برابر رنگ های روشن، قوی ، عالی به نظر می رسند. ، در حالی که رنگ های ملایم تر در برابر پوست کمرنگ به خوبی عمل می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.