post

تعامل با مشتری

این روزها، با افزایش سایت های تجاری وفروشگاهی، تعداد کاربران و مشتریان آنلاین هم افزایش پیدا کرده است. بیشتر خریداران و مشتریان همترجیح میدهند که به صورت آنلاین خرید کنند تا در وقت و هزینه خود به اندازه کافی صرفه جویی کرده باشند. به همین خاطر باید ارائه دهندگان خدمات انلاین در این سایتها، راهکارهای جدید برای تعامل با مشتریان و کاربران خود ایجاد کنند. تجارت الکترونیک نیاز به مدیریت مدرن دارد و یکی از راهکارهای این مدیریت، روش های جدید تعامل با کاربران و مشتریان آنلاین است.

مشکل تعامل با مشتری در روشهای سنتی

در روش های سنتی امکان ارتباط با طیف وسیعی از مشتریان نبود. اما خوشبختانه امروزه با استفاده از بستر اینترنت، می توان به راحتی با تعداد بسیاری از مشتریان، در سراسر کشور ارتباط داشت. کافی است که یک سایت فروشگاهی و تجاری را راه اندازی کنید و بر اساس اصول سئو سعی کنید که پس از چند مدت، این سایت را به صفحات اول گوگل بیاورید. در این صورت خواهید دید که مشتریان زیادی پیدا خواهید کرد.

اما صرف داشتن مشتری زیاد، به معنای خرید زیاد و موفقیت در این زمینه نخواهد بود. باید با تعامل درست و به موقع با مشتری اورا ترغیب به خرید کنید.

خدمات آنلاین

ارائه دهندگان خدمات آنلاین، باید به طور مستمر و مداوم با مشتریان تعامل داشته باشند. چه به صورت ایمیل و چه روش های دیگر (مانند شبکه های اجتماعی که بستری رایگان در اختیار فروشندگان قرار می دهد). اما سوال اصلی این است که چرا تعامل با مشتری اینقدر مهم است؟ اگر تعامل با مشتری زیاد باشد، اولا مشتری احساس خوبی به فروشگاه اینترنتی و سایت تجاری خواهد داشت. به گونه ای که نام برند در ذهن او حک خواهد شد و در مراجعات بعدی، اولین گزینه ای که برای خرید به ذهن او متبادر خواهد شد، برند مذکور خواهد بود. ثانیا می توان با تعامل بیشتر با مشتری، از انتظارات او مطلع شد.

می توان فهمید که مشتری و مخاطب، چه کمبودی را حس می کند و چه چیزی را به معنای واقعی نیاز دارد و چه چیزی را اگر به محصولات فعلی اضافه کنیم، باعث رضایت او خواهد شد؟ در این صورت بهتر می توانید نیاز های او را پاسخ بدهید و اطمینان او را، برای خرید محصولات خود، جلب کنید.

ایجاد انگیزه یکی از اصلی ترین ویژگی های تعامل با مشتری

تعامل با مشتری به ارائه دهندگان این گونه خدمات هم کمک زیادی می کند تا بهتر بتوانند توسعه پیدا کنند. ایجاد انگیزه یکی از اصلی ترین ویژگی های تعامل با مشتری خواهد بود. خیلی از سایت ها با ایجاد تیکت تعامل با مشتری را انجام میدهند که یک روش بسیار خوب است. شما می توانید هر چند وقت یکبار، با نظرسنجیهایی که از مخاطبان و مشتریان خود انجام میدهید، نظر مخاطبان خود را بهتر متوجه شوید.

پس از فروش محصول هم باید تعامل با مشتری ادامه پیدا کند. این کار به مشتری این پیغام را میدهد که فروشنده به محصول خود متعهد است. حتی اگر مشتری نظر غیر معقول و غیر منطقی در مورد محصول دارد، باید با ادب و احترام پاسخ آن را بدهید. البته این بدین معنا نیست که ایرادات دیدگاهش را به وی بازگو نکنید.

نکات مهم این مقاله

  1. تجارت الکترونیک نیاز به مدیریت مدرن دارد
  2. احساس خوب مشتری
  3. ایجاد انگیزه در مشتری

مقالات مرتبط

روشهای مدرن ارتباطی آموزش زبانهای خارجی با مطالعه دایره زبانشناسی

کسب وکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.