دانشگاه های برتر دنیا کدامند؟

رشته های تحصیلی که در ایران  پیشرفت کمتری در آن وجود دارد و یا به دلیل وجود امکانات بیشتردر کشوری دیگر برای ان رشته خاص , باعث شده محقیقن و دانشجویان میل بیشتری برای سفر به قصد تحصیل پیدا کنند.


این علاقه و میل در تحصیلات تکمیلی بیشتر به چشم میخورد و هر شخص دوست دارد علاوه بر داشتن مدرک معتبر از رشته خود اطلاعات و دانش خودرا وسیع و عمیق تر کند تا بعد اتمام تحصیل امکان کارافرینی و اشتغال در رشته مورد علاقه خودرا بیشتر کسب کند.

دانشگاه های برتر دنیا

دانشگاه های برتر دنیا

زمانی که تحصیل در رشته ای با علاقه و کسب مهارت و دانش همراه باشد امکان بیکاری در ان کمتر میشودو به همین دلیل میل به مهاجرت برای تحصیل در دانشگاه های معتبر در حال افزایش است.
همچنین دغدغه دیگری که برای این افراد وجود دارد علاوه بر مهاجرت انتخاب دانشگاه برتری است که با موقعیت تحصیلی ,شرایط زندگی و اقتصادی انها هم خوانی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: ژورنال های برتر پزشکی

برای پذیرش دراین دانشگاه ها باید مقالات قوی و جذابی از رشته دلخواه به زبان اصلی و در ژورنالهای معتبر ارائه داد.
 دغدغه مهتر, پذیرش دانشگاه مورد نظرشان از سوی وزارت علوم و تحقیقات ایران است.
ممکن است دانشگاههای زیادی را یک فرد مدنظر میگیرد از طرف وزارت علوم و تحقیقات مورد قبول نباشد.بنابراین داشتن مدرک و تحصیل دران دانشگاه بی فایده بنظر میرسد.
البته این وزارت هر ساله لیستی از دانشگاه های معتبر و مورد قبول خودرا اعلام میکند تا فرد با توجه به ان و شرایط خود انتخاب درستی داشته باشد.
دراین لیست همه نوع دانشگاه از ضعیف تا عالی وجود دارد.

رتبه بندی دانشگاه های برتر دنیا

بر اساس نظام رتبه بندی شانگهای در بین 20 دانشگاه تراز اول جهان17 دانشگاه مربوط به آمریکا، 2 دانشگاه مربوط به انگلستان و یک دانشگاه مربوط به ژاپن است و دانشگاه هاروارد مانند سال‌های گذشته رتبه اول را از آن خود کرده است.

چند دانشگاه معتبر با نمره عالی ;

دانشگاه هاروارد، قدیمی‌ترین موسسه آموزشی و برترین دانشگاه‌های جهان است که در سال 2011، دارای رتبه اول نظام رتبه بندی تایمز شد.

دانشگاه ماساچوست” ام‌آی‌تی” ،  مربوط به آموزش علم و فناوری است. سنتز شیمیایی پنی سیلین و ابداع رادار جز اولین پیشرفت های علمی و فناوری این دانشگاه است.

دانشگاه استنفورد 21 جایزه نوبل و 4 جایزه پولیتزررا از ان خود کرده و  بیشترین دریافت‌کنندگان “جایزه تورینگ” به این دانشگاه اختصاص دارد.

 شهرت دانشگاه کمبریج به خاطر رتبه عالی در ریاضیات و داشتن تعداد بسیاری از برندگان مدال فیلدز است.

دانشگاه آکسفورد هم یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان است که 30 رهبر، 26 نخست‌وزیر، 26 برنده جایزه نوبل و بیش از 120 مدال‌آور المپیک از آن فارغ التحصیل شده‌اند.

دانشگاه داویس کالیفرنیا یکی از بهترین دانشگاه های دنیاس که در رشته دامپزشکی رتبه 1 را دارد.
دانشگاه پنسیلوانیا از جمله بهترین دانشگاه های دنیا در رشته پرستاری بوده
دانشگاه هنگ کنگ در رشته دندانپزشکی سرامد بوده.
و دررشته ارتباطات ومطالعات رسانه ای دانشگاه usa کالیفرنیای جنوبی, رتبه برتر دانشگاه های دنیاس.

sop چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.