post

تولید محتوای سایت از طریق ترجمه

ما برای ارائه خدمات شرکت خود سایتی می سازیم و درون سایت مطالبی را قرار می دهیم، مطالب سایت و یا همان محتوای سایت در جذب مشتری از اهمیت بالایی برخوردار است.

اگر سایتی دارای محتوای خوب و بروز و غیر تکراری باشد در صفحه اول گوگل قرار می گیرد و تعداد بازدیدکنندگان سایت افزایش می یابد. و در صورت مفید بودن محتوای سایت، کاربرانی  که به سایت مراجعه نموده اند، به عنوان سفارش دهنده در سایت باقی می مانند و این همان موفقیتی است که همه به دنبالش هستند.بنابراین انتخاب محتوای مفید و درست می تواند به برندینگ شرکت و جذب مشتری بسیار کمک کند.

Slide2-min

یکی از بهترین روش های تولید محتوا این است که محتوایی را انتخاب نمائید که هرگز در وب به ان نپرداخته اند. که بهترین منابع برای تولید محتوا سایت های خارجی می باشد که با ترجمه مطالب سایت خارجی و مرجع محتوایی جدید تولید نمائید.بنابراین یک سایت با ترجمه مقالات و مطالب مربوطه می تواند همیشه محتوای جدید داشته باشد. یکی دیگر از راههای تولید محتوا “آموزش ” است زیرا ممکن است کاربری که به سایت شما مراجعه م ینماید نیاز به آموزش داشته باشد بنابراین با گنجاندن اموزشی مفید می توانید محتوایی مفید داشته باشید.

تولید محتوای سایت از طریق ترجمه

تولید محتوای سایت از طریق ترجمه

از طریق پست های پرسش و پاسخ نیز می توانید تولید محتوا داشته باشید.

تولید محتوای سایت از طریق ترجمه بهترین  راه برای تولید محتوای مفید است، مثلاً شرکتی که خدمات ان ارائه تجهیزات پزشکی می باشد می تواند داخل سایت خود از مقالات مفید و بروز پزشکی که به زبان فارسی ترجمه شده استفاده نماید زیرا این کار  تعداد کاربران را افزایش می یابد مثلا شرکتی که تجهیزات تنفسی ارائه می دهد می تواند مقاله ای در مورد دستگاههای اکسیژن ساز،سی پپ، بای پپ و… داخل سایت بگنجاند و یا اگر تجهیزات معاینه ارائه می دهد می تواند مطالب ترجمه شده درباره گوشی پزشکی، اتوسکوپ، دستگاه تست قند خون و … را  ارائه دهد  و حتی سایت های تجهیزات پزشکی می توانند مطالب آموزش پزشکی را هم در سایت خود اضافه نمایند و به همین ترتیب اگر هر سایتی مربوط به خدمات خود مطالب جدید و بروزی را ارائه دهند در واقع تولید محتوای مفید داشته و بر  افزایش درآمد خود تأثیر گزار بوده اند.

بنابراین نتیجه می گیریم اگر سایتی به فکر رضایت دائمی کاربران خود باشد محتوای مفیدی را تولید میکند و مشتری  را در سایت خود ماندگار می کند.

نمونه ای از تولید محتوا در مورد اصول مقاله نویسی

اگر با روش ها و اصول مقاله نویسی یا نوشتن مقاله isi آشنایی ندارید، مطالعه مطلب پیش رو را به شما توصیه می کنیم. در این راهنما، برای اصول نوشتن مقاله براساس روش Elsevier شما را یاری خواهیم نمود.

پیش از ثبت یا سابمیت مقاله، توجه و رعایت اصول مقاله نویسی، اهمیت فوق العاده ای دارد. همانطور که می دانیم ارائه مقاله ، ثبت و پذیرش آن در زندگی علمی افراد متخصص برای ارائه پژوهش های مختلف ، حرف اول را می زند. سوالاتی که برای مقاله نویسی باید از خودتان بپرسید، بسیار زیاد هستند. اهمیت این پرسش ها در داوری، بسیار زیاد بوده و پاسخ دهی به این پرسش ها نیز برعهده داوران است. در واقع می توان اذعان داشت که داوری برای بررسی ارکان مقاله نویسی، به اصالت، اعتبار و اهمیت محدوده تحقیقاتی مورد نظر شما بسیار توجه می کند. به همین دلیل مطرح نمودن سوالات زیر، راه شما را برای آغاز نوشتن اصولی مقاله، هموار می کند و دلایل رد شدن مقاله را برای شما بازگو می نماید. در ذیل به چند مورد از این پرسش ها اشاره می کنیم.

 • آیا نگارش مقاله کامل و حاوی مطالب جدید است؟
 • آیا موضوع منتخب برای نگارش مقاله در حوزه نشریه مربوطه مورد نظر ما است؟
 • آیا دقت و نظم کافی در مقاله نویسی لحاظ شده است؟
 • آیا آزمایشات و روش های به کار گرفته در مقاله، قابل تکرار هستند؟
 • آیا ارائه نتایج به صورت صحیح قابل انجام است؟
 • آیا مبحث مقاله مورد نظر دقیق و درست و براساس شکل مستند، ارائه گردیده است؟
 • آیا نتایج ارائه شده با داده های قبلی، منطبق هستند؟
 • آیا زبان مقاله مورد قبول ما است؟
 • آیا ارقام و جداول به کار رفته مناسب هستند؟
 • آیا اطلاعات ارائه شده کافی می باشند؟
 • آیا منابع ارائه شده در متن در فهرست منابع ما موجود هستند؟

پرسیدن پرسش های فوق به ما کمک می کند تا مقاله بهتری را ارائه دهیم و اصول یاد شده را برای داوری همتا را با درستی و دقت هرچه بیشتر رعایت نماییم.

زمانی که شما تصمیم می گیرید مقاله بنویسید می بایست نوع مقاله را برای شروع مقاله نویسی در نظر بگیرید و بنابراین می بایست سه گزینه را برای خودتان مطرح کنید. اول این که مقاله های کامل یا ابتکاری نوع کامل مقالات پژوهشی را تشکیل می دهند. مقالات کوتاه یا letterها برای ارائه مطالب به شکل سریع و پیشرفت های مهم ارائه می شوند.

مطلب سوم این که بیان چکیده مقالات مروری در مورد یک موضوع خاص، برای تاکید بر اهمیت نکاتی به کار می رود که پیش از این گزارش شده است و بنابراین اطلاعات تازه ای را ارائه نمی دهند. در نتیجه می توان گفت که نگارش این مقالات با درخواست سردبیر نشریه انجام می گیرد.

عرضه و ثبت یا سابمیت مقاله ISI بین هزاران نشریه مختلف، یک اشتباه بسیار رایج است. بنابراین می بایست نشریه یا ژورنال مربوطه را به درستی انتخاب کنید و از همان ابتدای کار، گزینش صحیحی را انجام دهید. بنابراین یک مرتبه سابمیت یا ثبت مقاله ISI برای دریافت نظر داوران در این رابطه کافی است.

برای این که نشریه مناسب را جهت انتشار مقاله خودتان انتخاب کنید، می بایست مطالعه دقیقی در خصوص مقالاتی که برای نگارش مورد استفاده قرار گرفته اند، داشته باشید. ثبت یا سابمیت مقالاتی از این دست، در یک یا دو نشریه ممکن است موضوعی رایج باشد. بنابراین پیشنهاد ما این است که شماره های هر نشریه را بررسی نموده ( حتی اگر در مرحله چاپ باشد) و موضوعات جذاب را از آن ها استخراج کنید. البته می بایست به خاطر داشته باشید که این نشریه می بایست مناسب و معروف باشد.

به گزینه رد مقاله توسط اکثریت نشریات( یک موضوع ثابت) توجه کنید. بسیاری از نشریه ها می توانند مقالات متعدد را با آمار بالایی رد کنند. بنابراین برای مقاله نوشته شده توسط خودتان، بهترا ست که نرخ رد مقاله را نیز در نظر بگیرید و در شرایطی که موضوع پژوهش های شما چندان جذاب و منحصر به فرد نیست روی نشریه های کم ادعاتر، فکر کنید. این نرخ رد یا تاثیر ضریب نشریه ، در science Gateway موجود است.

در وبسایت نشریه بخشی وجود دارد به نام بخش راهنمای نویسندگان. در این بخش، شما می توانید دستورالعمل های لازم را برای ویرایش دقیق، آیین نامه های ارسال مقاله نویسی، دستمزدهای انتشار و حق کپی رایت و دستورالعمل های اخلاقی، به راحتی مطالعه نموده و اطلاعات ضروری را در مورد کلیه قواعد آن به دست آورید.

بنابراین شما قادر خواهید بود برای نگارش مقاله حتی در فرم draft یا پیش نویس نیز شکل وشمایل متن ، نحوه معرفی منابع، فهرست علایم و جداول و آمار و ارقام را به درستی وارد نمایید. بنابراین می توانید از این راهنما استفاده کرده و برای صرفه جویی در وقت خود ، از آن بهره ببرید. در صورتی که این کار را انجام دهید، به داوران ژورنال مقاله نویسی مربوطه نیز، ارزش خاصی داده اید.

در نظر داشته باشید که یافتن ساختار نشریه در بخش راهنمای نویسندگان، اهمیت بسیار بالایی دارد و معمولا بسیاری از این نشریات، یک فرم مشخص و ثابتی برای ارائه مقاله در نظر می گیرند. یک بخش فهرست سازی و جستجوی موضوعات، برای آن در نظر گرفته شده که مقاله نویسی را تبدیل به کاری مفید و کارآمد می کند.

در اصل، می توان گفت که این بخش از عنوان، نویسندگان، چکیده و کلمات کلیدی تشکیل شده است. متن اصلی شامل مقدمه، روش ها، نتایج، بحث و نتیجه گیری است. بخش دیگری نیز برای قدردانی لحاظ شده و پس از آن منابع استفاده شده مرتبط، آورده می شود. در اصل، ساختار عمومی مقاله نویسی که توسط انجمن های استاندارد ملی امریکا از سال 1979 عرضه  و پذیرش گشته است، فرمت IMRAD را ارائه می دهد که این فرمت به بسیاری از پرسش های متداول ومعمول ما پاسخ می دهد.

سازمان هایی که با ما کارکرده اند .

تولید محتوای سایت کتابهای علمی از طریق ترجمه

تولید محتوای سایت تجهیزات پژوهشی از طریق ترجمه

تولید محتوای سایت تجهیزات آشپزخانه های صنعتی از طریق ترجمه

تولید محتوای سایت تجهیزات آزمایشگاهی از طریق ترجمه

تولید محتوای سایت آموزش شبکه کامپیوتری از طریق ترجمه

تولید محتوای سایت سرگرمی کودکان از طریق ترجمه

تولید محتوای سایت تجهیزات دندانپزشکی از طریق ترجمه

تولید محتوای سایت بازاریابی از طریق ترجمه

تولید محتوای سایت تجهیزات نقشه برداری از طریق ترجمه

تولید محتوای سایت روانشناسی از طریق ترجمه

تولید محتوای سایت تجهیزات هتلینگ بیمارستانی از طریق ترجمه

تولید محتوای سایت آموزش فروش بیمه عمر از طریق ترجمه

تولید محتوای سایت تجهیزات اتاق عمل از طریق ترجمه

4 thoughts on “تولید محتوای سایت از طریق ترجمه مقالات

 1. اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه
  راهنماییم کنید؟

 2. اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید