در میان دانش آموزان، افرادی هستند که به پژوهش علاقمند می باشند و به دنبال محلی مناسب برای با امکانات کافی برای پیشبرد فعالیت های پژوهشی خود هستند. لذا آموزش و پرورش مکانی را برای این دسته از دانش آموزان با نام پژوهش سرای دانش آموزی در نظر گرفته است.

در واقع ایجاد شرایط و امکاناتی که رشد و پرورش خلاقیت ها و ارتقای دانایی و توانایی دانش آموزان  را به تناسب استعداد و علایق آنها فراهم آورد، امری است بسیار ضروری.

پژوهش سراهای دانش اموزی در هر شهر به عنوان یکی از راهکارها برای گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش در میان دانش آموزان  و هدایت استعدادها  و رشد و خلاقیت انها با فراهم نمودن امکانات و تجهیزات پژوهش تأسیس گردیده اند.

امکانات پژوهش سراها معمولاً شامل: آزمایشگاههای تخصصی در زیمنه های شیمی، فیزیک و زیست شناسی می باشد و کتاتبخانه هایی که شامل کتاب های علمی _ پژوهشی و CD های آموزشی و سایت رایانه ای که مجهز به رایانه و اینترنت می باشد.  تا اینکه دانش آموزان بتوانند از این امکانات  در جهت پژوهش های خود استفاده نمایند. و همچنین  شامل کارگاه رباتیک با دوره های آموزشی رباتیک می باشد.

هدف از تأسیس پژوهش سراهای دانش آموزی شامل موارد زیر می باشد:

  • هدایت و راهنمایی دانش آموزان در جهت علایق و استعدادهایشان
  • تشویق و ترغیب دانش آموزان به تلفیق دانش نظری و فعالیت های علمی کاربردی
  • فراهم نمودن امکان دستیابی دانش آموزان به یافته های جدید علمی
  • ترویج فرهنگ پژوهش و تحقیق فردی و گروهی در بین دانش آموزان
  • ایجاد زمینه مشارکت دانش آموزان مستعد در انجام پژوهش های ملی و منطقه ای
  • رشد وتوسعه بنیه علمی و پژوهشی دانش آموزان و ایجاد زمینه برای بروز خلاقیت های آنان

افراد کار آفرینی هستند که در شهر خود دست به تولید تجهیزات پژوهش دانش آموزی زده اند در واقع هم ایجاد اشتغال نموده اند و هم اینکه به گسترش فرهنگ پژوهش دانش اموزان شهر خود کمک شایانی نموده اند.

در بعضی موارد دیده می شود که به تولید انبوه رسیده اند و امادگی صادرات به خارج از کشور را نیز دارند.

یکی از راههای تولید محتوای سایت تجهیزات پژوهشی از طریق ترجمه می باشد یعنی این دسته از افراد می توانند برای تولیدات خود سایتی را طراحی نمایند و تولیدات و خدمات خود را به زبان های مختلف ترجمه نموده و در سایت قراتر دهند در این صورت مشتریان خارجی نیز خواهند داشت.

One thought on “تولید محتوای سایت تجهیزات پژوهشی از طریق ترجمه

دیدگاهتان را بنویسید