ترجمه متون عربی

زبان عربی یکی از شش زبان مهم دنیاست که در بیش از  بیست و چهار کشور دنیا به زبان عربی صحبت می کنند.

گستره جغرافیایی  تکلم به زبان عربی از کشور عراق تا خاورمیانه تا مراکش در همجواری با اقیانوس اطلس امتداد دارد. کشورهای عربی همانند زنجیر به هم متصل هستند که این کشورها در قاره آسیا، منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا قرار گرفته اند.

در واقع زبان عربی زبان اسلام و زبان قرآن مجید است، لذا مسلمانان علاقه دارند تا از محتوای قرآن به همین زبان آگاه گردند. و همچنین دعاها نیز به زبان عربی ادا می شود بنابراین داشتن دانش  و تخصص کافی برای ترجمه متون عربی امری است ضروری . و افراد علاقمند آموزش های لازم جهت ترجمه متون عربی را دنبال می نمایند. بدین ترتیب مخاطبان زبان عربی در جهان به بیش از یک میلیارد نفر رسیده است.

در ایران اهمیت زبان عربی و ترجمه متون عربی به فارسی و فارسی به عربی دو چندان است. امروزه در حوزه های علمیه کشور آموختن زبان عربی  مقدمه است جهت اموزش معارف اسلامی در سطوح مختلف.

با توجه به رشد علمی و تجاری میان کشور ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس، آشنایی به زبان عربی و سطح ترجمه به زبان عربی به حوزه ای مالی ، بازرگانی نیز کشیده شده است.

ترجمه متون عربی می تواند شامل ترجمه دانشجویی، ترجمه بازرگانی و مالی و ترجمه فرهنگی هنری باشد.

ترجمه دانشجویی در رشته مختلف انسانی در حوزه های فقه، اصول، فلسفه، تفسیر قرآن و نهج البلاغه، منطق، صرف و نحو عربی، ولایت فقیه، حقوق عمومی، حقوق خصوصی، حقوق بین الملل و حقوق اسلامی می باشد.

با توجه به افزایش ارتباطات تجاری،بازرگانی میان ایران و کشورهای عرب زبان بخصوص عراق، امارات متحده عربی و سوریه  لازم می شود تا مدارک مختلفی به زبان عربی و یا فارسی به عربی ترجمه شوند.

ترجمه های فرهنکی هم می تواند شامل ترجمه زیر نویس فیلم ها و نمایشنامه و فیلم نامه  از زبان فارسی به عربی باشد.

مترجم زبان عربی باید توجه داشته باشد که بیشتر ترجمه ها مبتنی بر قواعد می باشد.

ترجمه متون عربی

ترجمه متون عربی

دانشجویی که دوره ترجمه متون عربی را می گذراند باید بعد از اتمام دوره  شیوه ها و روش های ترجمه از عربی به فارسی و بالعکس را  مورد بحث قرار دهد ، و هم چنین معنای درست واژگان دارای معانی متعدد را بتواند با توجه به سیاق جمله تشخیص دهد و بتواند هر حرفی را با توجه به فعل مورد نظر ترجمه نماید.

ترجمه عربی

لطفا رای دهید
[Total: 1 Average: 5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *