post
بروز رسانی مرداد 99

برترین دیکشنری‌های آنلاین

1-wiktionary

دیکشنری wiktionary

روش و ایدئولوژی این دیکشنری مانند ویکی پدیا است به این صورت که هرکسی می تواند صفحه ای را ویرایش کند.
در ویکی پدیا دارای انجمن ویراستاران است که  قرار دادن مطلب جدید یا ایجاد تغییر را نظارت می کنند.

2-google dictionary

دیکشنری google

فرهنگ لغت گوگل دارای زبان های مختلف زیادی با ویژگی هایی مانند تعاریف،تلفظ صوتی ، مثال ها و عبارات مرتبط و موارد دیگر است در واقع می توان این دیکشنری را یکی از بهترین فرهنگ لغت آنلاین دانست.

 Dictionary.com-3

دیکشنری dictionary

در این دیکشنری تعاریف ،تلفظ ها ، ریشه کلمات و تاریخ آن بیان شده است . همچنین  یکی از بهترین برنامه های دیکشنری موبایل را در اختیار دارد.

4-the free dictionary

دیکشنری the free

این دیکشنری رایگان به شما امکان جستجو از طریق کلمات ، شخصیت ها یا متن را می دهد.  معانی  مختلفی را به شما می دهد ، اصطلاحات ، افعال لازم  و تلفظ های صوتی ، مثال ها و حتی تصویر کلمه را همراه ترجمه کلمات به زبان های رایج مانند فرانسوی ، آلمانی و یونانی ارائه می دهد. به طور کلی ، the free dictionary از بهترین دیکشنری های آنلاین است.

5-merriam-webmaster online

دیکشنری merriam

یکی از فرهنگ لغت های چاپی که برای راحتی شما یک وب سایت  هم دارد. این یک فرهنگ لغت  همراه با اصطلاحات ، ترجمه اسپانیایی به انگلیسی و یک فرهنگ لغت پزشکی است. این ویژگی ها نسبتاً پراکنده هستند ، اما اگر به دنبال فرهنگ لغت آنلاین با شجره نامه های خوب هستید Merriam-Webster Online را پیشنهاد می کنم.

6-  Cambridge dictionary online

دیکشنری cambridge

دیکشنری کمبریج یکی دیگر از فرهنگ لغت های چاپی  است که تاریخچه زیادی در پشت آن وجود دارد که وب سایت هم دارد. نسخه آنلاین از چهار فرهنگ لغت تشکیل شده است: فرهنگ لغت کمبریج انگلیسی به انگلیسی ، دیکشنری کمبریج لارنر ، فرهنگ لغت بین المللی کمبریج  و دیکشنری بین المللی اصطلاحات. 

7- visuwords

دیکشنری visuwords

این فرهنگ لغت گرافیکی آنلاین ، نمودارهایی را بین کلمات و مفاهیم ایجاد می کند تا به شما در درک نحوه ارتباط آنها کمک کند. این   واقعاً بی نظیر است ، Visuwords یکی از بهترین دیکشنری های آنلاین است. خلاقیت از ویژگی های بارز این دیکشنری است.

8- wordia

دیکشنری wordia

wordia یک گزینه سرگرم کننده برای جوانان برای یادگیری واژگان است که از بازی های یادگیری مبتنی بر کلمه به همراه تصاویرو ویدیوئو  استفاده می کند. این دیکشنری بیشتر  برای کودکان یا افرادی که انگلیسی را به عنوان زبان دوم یاد می گیرند ، بسیار مفید است. این سایت فیلتر می باشد.

9- netlingo

دیکشنری netlingo

اگر میخواهید بدانید کلمات اختصاری که مشاهده می کنید چیست؟ NetLingo یکی از بهترین دیکشنری های آنلاین است که  توضیح می دهد  که LOL ، FWIW و مبهم ترین کلمات اختصاری در زبان انگلیسی چیست.ما در اواسط دهه بیست و یکم هستیم ، و با این همه اصطلاحات جدید که هر روز ظاهر می شود ، هنوز هم برای ما منبع ارزشمندی است.

10- urban dictionary

دیکشنری urban

 اگر با فرهنگ لغت آشنا نیستید ، فرهنگ لغت urban dictionary ابزاری ارزشمند است.  این همان چیزی است که شما باید یاد بگیرید ، این یکی از فرهنگ لغت های آنلاین است که شما از آن سود  می برید. 

دیکشنری چیست ؟

فرهنگ لغت یا دیکشنری در یک تعریف مختصر ، یک کتاب مرجع است که حاوی معنی کلمات در لیست الفبایی و اطلاعات مربوط به آنها است.
دیکشنری ها به دو دسته آنلاین و آفلاین تقسیم می شود که در اینجا  بهترین های آنها آورده شده است.
خود دیکشنری های آفلاین به سه دسته کامپیوتر ،اندروید(android) ، آیفون (iphone) تقسیم می شود که در این مقاله بهترین های آنها آورده شده است.
تعدادی از دیکشنری ها هم آنلاین دارند و هم آفلاین و هم اندروید و هم آیفون بسیاری از دیکشنری های گفته شده فارسی را هم ساپورت می کنند و شما می توانید برای ترجمه انگلیسی به فارسی آنلاین یا آفلاین و ترجمه فارسی به انگلیسی آنلاین یا آفلاین و دیگر زبان ها استفاده نمایید.

دیکشنری ابزاری است که می تواند نکاتی  را در مورد  موضوع با فهمیدن زبان های گوناگون دنیا در اختیار شما قرار دهد.
ازکاربردهای دیکشنری می توان به معانی کلمات در هر زبان و همچنین تلفظ صحیح آن اشاره نمود که در واقع این همان فرهنگ لغت می باشد که از انواع فرهنگ لغت می توان به فرهنگ لغت عمومی و اختصاصی اشاره کرد.می توان گفت درفرهنگ لغت عمومی به تشریح واژه های جهان های گوناگون می پردازد.
با این تفاوت که در فرهنگ لغت اختصاصی به تشریح یک مجموعه ی منحصربفرد همچون پزشکی-معماری-مهندسی مکانیک و….میپردازد.
استفاده از فرهنگ لغت تا حدی میان عموم بصورت روزمره شده که بسیاری از اهمیت ان قافلند اما درواقع چنین نیست و از ارزش چشمگیری برخوردار است که در بعضی جوامع از انتشار نخستین جلد فرهنگ لغت به عنوان یک  اتفاق مهم یاد می کنند.

نگاهی به گذشته دیکشنری

 مراحل بوجود آمدن دیکشنری – تاریخچه و اولین فرهنگ لغت
از کتب قدیمی دیکشنری میتوان به oxford advanced learners dictionary و همچنین لوح‌های امپراطوری اکدیان نیز اشاره کرد که در زبان اکدی با استفاده از خط میخی نوشته میشود که با توجه به این نکته میتوان به این نتیجه رسید که زبان اکدی به نزدیک ۲۰۰۰ سال یا بیشتر برمیگردد.

oxford

دیکشنری اریا که بعداز اکدیان انتشاریافت یک لغت نامه چینی است که به ۸۰۰ سال پیش قبل از میلاد مسیح برمی گردد.

فرهنگ آریا

فرهنگ لغت پهلوی

فرهنگ پهلوی، نام واژه نامه ی کوچکی است. بطوریکه نویسنده این کتاب کلماتی را که برای عموم دشوار است به زبان ساده تر بیان می کند.
فرهنگ پهلوی مربوط به زمان ساسانیان در قرن سوم هجری شمسی می باشد.
فرهنگ لغت برای نخستین بار دیکشنری اولین بار بوسیله گارلند اسم گذاری شد.
نخستین دیکشنری در اواسط قرن ۱۶ در چند زبان گوناگون نوشته شد.
اگر بخواهیم از چند نویسنده کتب فرهنگ لغت یاد کنیم میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
ریچارد مولکاستر:اولین دیکشنری غیرالفبا را انتشار داد.
رابرت کادری:نخستین دیکشنری به زبان انگلیسی یعنی همان دیکشنری اسفورد را انتشار داد.

و در اخر

خوب است بدانید که فرهنگ لغت ها تا قرن هشتم در کشور ایران به روش حروف اخر لغات ترتیب بندی شده است به این دلیل که شاعران از آن در قافیه اشعار خود آسان تر میتوانند استفاده کنند.این نکته ناگفته نماند که از قرن هشتم به بعد لغت از اهمیت بالایی برخودار شد.

دیکشنری تخصصی انلاین

بیشتر بخوانید>>3 مترجم برتر آنلاین

دیکشنری های تخصصی انلاین به صورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفته است که کاربران میتوانند براحتی از این واژه نامه که توسط مترجمان در حال بررسی است استفاده نمایند.
این واژه نامه ها  به تمام زبان های زنده دنیا برنامه نویسی شده اند و میتوان از آنها استفاده کرد.
اگر نیاز به ترجمه با کیفیت بالا و تخصصی دارید و دیکشنری‌های آنلاین ذکر شده، نیاز شما را برآورده نمی‌کنند می‌توانید از خدمات ترجمه مقاله و ترجمه کتاب شرکت پارس‌68 بهره ببرید. برای دیدن قیمت‌ها و هزینه‌ها روی دکمه زیر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید