post

شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا یادگیری چند زبان مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است در ادامه به برخی از مهمترین دلایل ان میپردازیم.اما قبل از ان بهتر است با اصطلاحاتی همچون اشخاص چند زبانه اشنا شوید:

باید گفت که اشخاص چند زبانه معمولا به تعدادی از افراد میگویند که به چند زبان قادر هستند صحبت کنند و اما مهمتراز ان افرادی مشهور در جوامع مختلف وجود دارد که با توجه به داشتن هوش و استعداد بالایی که دارند میتوانند به ۱۲ زبان مختلف دنیا مسلط شوند به این نوع افراد،به اصطلاح ابر چند زبانی می گویند.

برخی از افراد مشهوری که توانایی صحبت به چند زبان را دارند

آلبرت انیشتین :انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و لاتین

نیکولا تسلا: تسلا یک مخترع بسیار باهوش و با اخلاق امریکایی است . هم اکنون شرکتی با همین اسم در امریکا وجود دارد که پروژه های ناسا را انجام میدهد. تسلا به 8 زبان صحبت میکرد.

زلاتان ابراهیموویچ:زلاتان یک مهام فوتبال سرشناس است که 5 زبان را فراگرفته است.

و اما مهمترین دلایل یادگیری چند زبان مختلف به غیر از زبان انگلیسی:

قبل از هرچیز باید این تفکررا که یادگیری زبان دوم کاری دشواراست را از ذهن خود دورکنید.

درواقع چیزی که باعث میشود بیشتر افراد به سراغ یادگیری زبان دوم نروند ترس از سخت بودن بیش از اندازه ی ان می باشد اما باید گفت که چنین نیست شما میتوانید در طول مدت شش ماه یا حتی کمتربه اسانی به زبان دوم مسلط شوید.اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که قبل از شروع کردن یادگیری زبان دوم باید نکاتی را مدنظرداشته باشید و مهمترین ان این است که زبانی را که میخواهید یاد بگیرید به کار شما بیاید،یعنی یادگرفتن ان برایتان بیهوده نباشد.

و اما نکته ی دوم اینکه هنگامی که حتی حجم کمی از زبان جدید را یاد گرفتید حرف های روزمره خودرا به ان زبان صحبت کنید و این موضوع بدون شک به یادگیری بیشتر شما کمک خواهد کرد.

و نکته ی سوم اینکه سعی کنید خلاقیت نشان دهید و جملاتی جدید را با زبان جدید خود بسازید.

و نکته ی اخر،ازافرادی ماهردر زبانی که به یادگیری ان اقدام کردید کمک بگیرید و از انها بخواهید هنگام مکالمه با ان ها در صورت ازیاد بردن کلمه ی مورد نظر هیچ کمکی به شما نکرده و اجازه دهند خودتان به یاداورید و این باعث میشود کلمه از یاد رفته برای همیشه ملکه ی ذهن شما شود.

تقویت حافظه شما  دریادگیری دو یا چند زبان ضرورت دارد

 با توجه به تحقیقات انجام شده زمانی که شما برای یادگیری دو زبان بصورت همزمان اقدام میکنید این باعث میشود مغز شما برای یادگیری بخود فشاراورده و این میتواند نیز دلیلی برای جلوگیری از الزایمردرسنین بالا باشد.پس میتوان از مطالب گفته شده نتیجه گرفت یادگیری دو زبان میتواند برای سلامتی شما نیز مفید باشد.

اگربخواهیم مثالی را دراین زمینه بیان کنیم میتوان به یادگیری زبان در کودکان با سنین کم اشاره کرد.چرا که اثبات شده کودکانی که از سنین پایین تر به یادگیری زبان اقدام میکنند حافظه اماده تری برای یادگیری مفاهیم سنگین تر نیز پیداکرده اند.

واما دلیل دیگربرای یادگیری چند زبان که میتواند دلیل سوم در این مقاله محسوب شود این است که بلد بودن دوزبان میتواند شما را از دیگر افراد متمایز کند.

درصد زیادی از مردم کشورهای مختلف براین باور اعتقاد دارند که یادگیری دوزبان میتواند برای شروع یک عشق بهانه ای زیبا باشد چرا که شما باحرف زدن به زبانهای دیگر به جذابیت خود می افزایید.و نیزبه این نکته توجه داشته باشید که درصورتی که میخواهید برای سرایه گذاری های بزرگ وارد بازار کار شوید دانستن دوزبان میتواند شمارادر چشم افرادی که درسطح بالاتری درکارقرار دارند متمایز کند ودرنتیجه پیشرفت شمادرکارصددرصدی است،پس این تفکرکه یادگیری زبان انگلیسی ونیز زبان های دیگر فقط برای خارج کشور می باشد بدون شک غلط است.والبته ناگقته نماند دانستن دوزبان درکار میتواند به شما این امکان را بدهد که از درامدبیشتری نسبت به همکاران خود بهره ببرید چراکه کارفرمایان به شما به عنوان فردی بااعتمادتر و همچنین بااستعدادترنگاه میکنند و این باعث میشود شمادر درجه ی بالاتری قراربگیرید.

واما اخرین دلیل که براهمیت یادگیری چندزبان می افزاید این است که درصورت سفربه کشورهای خارجی به راحتی میتوانید بامردمان ان کشور ارتباط برقرار کنید.

بطور مثال میتوان گفت اگر درسفر خواستید از افرادداخل هتل درخواستی کنیدبراحتی بیانش میکنید وهمچنین کارهایی نظیر:غذاسفارش دادن،تخفیف گرفتن و مانند انها.

پس هرچه زودتر بدون اینکه وقت را تلف کنید به یادگیری هرزبانی که به ان علاقه بیشتری دارید اقدام نمایید.

موسسه پارس 68 در زمینه ترجمه مقاله و کتاب فعال میباشد. شما هم بهتر است با یادگیری زبانهای جدید نیاز خود به ترجمه را به حداقل برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید