post

آموزش و یادگیری زبان انگلیسی ، مبحثی است که به جرات می توان گفت برای هر شخصی ، فارغ از شغل و یا رشته تحصیلی امری ضروری است. در واقع می توان یادگیری زبان انگلیسی را به عنوان بنیادی ترین مهارت ها برای هر فرد در نظر گرفت.

از آن جا که تعاملات اجتماعی با خارج از کشور و همین طور ارتباطات گسترده، در دنیای امروز حرف اول را می زند، پس آموختن یک زبان خارجی و بالاخص زبان انگلیسی، امری بسیار ضروری است و به ویژه برای افرادی که در پی دستیابی به ارتقاء زمینه های شغلی، تحصیلی و یا پیشرفت در زندگی شخصی هستند، دانش زبان انگلیسی به عنوان ریشه ی تمامی آموزش ها، توصیه می شود.

برای این که دانش زبان انگلیسی خود را گسترش دهید و به مهارت در این زمینه دست یابید، نیاز است که مهارت های اصلی زبان انگلیسی را بدانید. این مهارت ها عبارتند از : مهارت خوانداری یا reading skill، مهارت نوشتاری یا writing skill، مهارت شنیداری یا listening skill و مهارت صحبت کردن یا speaking skill.

ابزار های ترجمه آنلاین

البته نمی بایست نقش گسترش دایره لغات را نادیده بگیریم. گسترش دایره لغات امری است که نقش بسیار کلیدی در فهم صد در صدی یکی زبان دارد. ولی نیازی نیست که شما یک دیکشنری یا فرهنگ لغت را در دست بگیرید و واژه به واژه ، واژگان موجود در آن فرهنگ لغت را به خاطر بسپارید. این کار نه تنها هیچ فایده ای ندارد بلکه در بسیاری از موارد، ذهن شما را از هدف اصلی یادگیری زبان انگلیسی منحرف می نماید. برای حفظ و به خاطر سپردن واژگان در زبان انگلیسی، راهکارهای کلیدی و کارآمدی وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

بنابراین، نقش واژگان و یادگرفتن و به خاطر سپردن آن ها به اندازه ای حائز اهمیت است که برای کسب موفقیت در چهار مهارت فوق الذکر، نیاز است که شما دانش واژگانی خود را به بهترین نحو تقویت نمایید.

یادگیری واژگان زبان انگلیسی

یادگیری واژگان زبان انگلیسی ، اهمیت بسیار زیادی دارد. نه تنها در زبان انگلیسی بلکه در کلیه زبان های زنده دنیا، یادگیری  حفظ واژگان،  اهمیت فوق العاده ای داشته و حتی می توان گفت که بدون در نظر گرفتن دانش واژگانی ، نمی توانیم هیچ عبارت ، اصطلاح و یا حتی جمله ای را بسازیم و در اصل دانش زبان انگلیسی ما بدون حفظ و یادگیری واژگان، در اصل صفر خواهد بود.

تقویت دایره لغت

متخصصان اولین و مهم ترین گام ضروری در یادگیری زبان انگلیسی را فراگیری و به خاطر سپردن واژگان ضروری و پرکاربرد می دانیم و می توانیم با گسترش دایره واژگان ، گام به گام در مرحله رشد یادگیری زبان انگلیسی ارتقا یابیم.

شما به عنوان فردی که داوطلب یادگیری زبان انگلیسی است می بایست بدانید که نمی توانید در یک دوره خاص، به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید و یادگیری این زبان و یادگیری واژگان زبان انگلیسی را می توان به عنوان فرایند گسترده و همیشگی و بی انتهایی تعریف نمود. و شما هر روز مثل شناگری که در دریا شنا می کند در دنیای دانش زبان انگلیسی و گنجینه واژگان غرق خواهید شد و به این ترتیب قادر خواهید بود تا دانش زبان انگلیسی خود را ارتقا بخشید.

زبان آموزان با گسترش دایره لغات خود قادر خواهند بود که جملات پیچیده تری بسازند و بنابراین هم در مهارت نوشتاری و هم در مهارت گفتاری موفق تر عمل خواهند نمود. البته این امر مستلزم آن است که به عنوان پیش نیاز، مطالعات خود را نیز گسترش دهند.

به عبارتی می توان این گونه بیان نمود که تقویت مهارت خوانداری و شنیداری ، پیش نیاز تقویت مهارت گفتاری و نوشتاری است و شما با شنیدن موسیقی های زبان اصلی و مشاهده فیلم های زبان اصلی، قادر خواهید بود مهارت شنیداری خود را تقویت کنید و بنابراین دایره واژگان شما گسترش خواهد یافت و در نتیجه جملات، عبارات و اصطلاحات جدیدتری می سازید و می توانید در مهارت گفتاری از این عبارات و اصطلاحات پیچیده تر و جدیدتر استفاده نمایید.

از سوی دیگر، با مطالعه هرچه بیشتر کتاب ها و مقالات و مجلات و روزنامه ها ( در هر زمینه ای که علاقه مند هستید) خواهید توانست با واژگان و اصطلاحات و عبارات جدید آشنا شوید و در مهارت نوشتاری خود نیز از آن ها بهره برید.

مجلات

به طور کلی، فرایند یادگیری ، چه در بحث زبان انگلیسی و چه در مباحث دیگر، نیاز فوق العاده ای به تکرار، تمرین و مطالعه مستمر دارد و شما نمی توانید راه آسان تر و هموار تری برای رسیدن به دانش مورد نظر خود بیابید.

در هر زبانی، دایره واژگان بسیار گسترده ای وجود دارد و زبان انگلیسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما برای یادگیری و به خاطر سپردن واژگان زبان انگلیسی، نیاز دارید تا از روش های کارآمد استفاده نمایید. 

بیشتر بخوانید: آشنایی با دیکشنری تخصصی هر رشته دانشگاهی 

تمرین، تکرار و مطالعه

همانطور که گفته شد، تمرین، تکرار و مطالعه در یادگیری زبان انگلیسی نقش بنیادین را ایفا می نماید و شما می بایست برای خود و وابسته به شرایط زندگی شخصی، تحصیلی و شغلی تان، برنامه زمان بندی بهینه ای را ترتیب دهید که در بازه های زمانی مشخصی از روز،  تعدادی واژگان را به خاطر بسپارید. این که حفظ و یادگیری چه تعداد واژگان در هر روز ضروری است، بستگی به توانایی های بالقوه شما دارد ولی آنچه که بسیار مهم است این است که شما می بایست حداقل شش بار هر لغت را تکرار نموده و در جملات متفاوت آن را به کار ببرید تا واژه وارد حافظه بلند مدت شما شده و تثبیت گردد. این کار ، تا حد زیادی به جلوگیری از فراموشی واژگان و حذف آن واژه از حافظه بلند مدت شما کمک شایان توجهی خواهد نمود.

واژگان را به صورت موضوعی

بسیاری از متخصصان  پیشنهاد می کنند که اگر هدف شما تنها یادگیری و به خاطر سپاری واژگان است ، واژگان را به صورت موضوعی حفظ کنید. به عنوان مثال، در زمان مشخصی ( مثلا یک هفته اول ماه) را برای یادگیری میوه ها اختصاص دهید و هر روز تعدادی از  معادل های انگلیسی میوه ها را به خاطر بسپارید. به این ترتیب پس از یک هفته تقریبا تمامی میوه ها را یاد گرفته اید. و هفته بعد به سراغ موضوع دیگری بروید و به این ترتیب قادر خواهید بود که با تنوع هرچه بیشتر، دانش واژگانی زبان انگلیسی خود را بهبود بخشید.

در شرکت پارس 68 ترجمه مقالات به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی انجام میشود.

دیدگاهتان را بنویسید