گیشه

گیشه

مجموع پولی که برای پذیرش نمایش فیلم در سراسر یک کشور گرفته می شود

باتوجه به ارتباط تصویر متحرک آمریکا (MPAA)، در سال 2011 در آمریکای شمالی (در ایالات متحده و کانادا) در حدود 3.9 بیلیون بلیط برای دیدن فیلم های نمایشی خریداری شد. تعداد بلیط های فروخته شده از 5.2 بیلیون در سال 2002 کمتر شد، با وجود اینکه جمعیت افزایش یافت. اگرچه این رقم از اسل 2002 به 9.1$ بیلیون در گیشه افزایش یافت- مجموع پولی که برای پذیرش فیلم داده شد.

در سال 2011، آمریکای شمالی 10.2$ بیلیون را برای بلیط های فیلم هزینه کرد، که میانگین قیمت برای هر بلیط 7.93$ دلار بود. میانگین قیمت بلیط به صورت صعودی در طی چند سال گذشته از 6.88$ در سال 2007 افزایش یافت. که سبب شد افراد بیشتر و بیشتری قیمت بلیط معمول را برای دیدن فیلم ها در صفحه عریض و سه بعدی IMAX پرداخت کنند.

شما ممکن است هنوز احساس کنید که 7.93$ در مقایسه با چیزی که شما برای دیدن یک فیلم پرداخت می کنید، کم است، اما در ذهن خودتان این را در نظر بگیرید که این قیمت شامل تخفیف هایی برای شهروندان و کودکان می شود. با این حال، قیمت ها در برخی بخش های کشور تا اندازه زیادی کمتر از نواحی دیگر هستند.

بعنوان مثال

در میدان تایمز، نیویورک سیتی، افراد جوانی که به تماشای فیلم می روند به طور معمول 00/13$ برای هر نفر یا بیشتر پرداخت می کنند تا یک نمایش 3D یا غیر IMAX از یک فیلم جدید را تماشا کنند. در سراسر رودخانه در برخی بخش های بروکلین، ممکن است قیمت از چند دلار پایینتر باشد.

رفتن به سینما

رفتن به سینما در بین افراد جوان همچنان بسیار رایج است. جوانان 12 تا 24 ساله، 35 درصد تماشاکنندگان منظم فیلم را تشکیل می دهند (آنهایی که به یک بار یا حتی بیشتر به سینما می روند)، با اینکه این افراد تنها 18 درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند. افرادی که در رده سنی 25-39 هستند 28 درصد خریداران بلیط را نشان می دهند که هفت درصد بیشتر از درصد آنها در جمعیت می باشد. در مقابل، آمریکایی هایی که 60 سال به یا بیشتر سن دارند، در حدود 19 درصد جمعیت را تشکیل می دهند، که تنها 12 درصد پذیرش ها محسوب می شوند 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.