چگونه کسب ‌وکار کوچک خود را موفق تر سازید

به روزرسانی شده توسط “ SUSAN WARD  ” در ۲۰ نوامبر ۲۰۱۹

آیا احساس می‌کنید انگار با کسب‌ وکار کوچک خود در حال قدم زدن در آب هستید و پیشرفتی به سوی اهداف خود ندارید؟

یا در وهله اول در انتخاب اهداف کسب ‌وکار برای کار در این سال مشکل دارید؟ همه ما می‌خواهیم صاحبان موفق کسب ‌و کار تجارت‌های کوچک و سودآور باشیم، اما چطور از جایی که هستید به آنجا برسید؟

اگر می‌خواهید کسب‌ وکار کوچک تان نسبت به قبل سود بیشتری داشته باشد، در اینجا برخی پیشنهادها برای اینکه چطور این امر تحقق یابد وجود دارد. و به خاطر داشته باشید؛ ساختن یک کسب ‌وکار موفق یک ماراتن است نه یک دوی سرعت!

1-تمرکز بر خدمات مشتری

تمرکز بر خدمات مشتری

براساس تحقیقی که توسط American Express انجام شد، ۷۸ % از مصرف کنندگان به دلیل خدمات ضعیف مشتری، خرید مورد نظر را انجام نداده یا آن را لغو کرده اند. مطالعات دیگر نشان داده‌اند که چندین تجربه مثبت مشتری نیاز است تا یک تجربه منفی جبران شود.

با توجه به این که فروش به مشتریان وفادار بسیار آسان‌ تر است، خدمات مشتری خوب را در اولویت قرار دهید. خدمات مشتری فعلی خود را بررسی کنید و تغییراتی ایجاد کنید که برای اطمینان از اینکه کسب ‌وکار کوچک شما خدمات بهتری نسبت به رقبای خود ارائه می‌دهد، ضروری است، خواه سرمایه‌گذاری در آموزش کارکنان باشد، یا نوسازی سیاست بازدهی، یا بهبودهای اساسی مانند پاسخ سریع به پست صوتی یا ایمیل مشتریان.

2-بازاریابی کلامی را برای کسب و کار خود ایجاد کنید

بازاریابی کلامی

خواه کسب و کار خود را در یک جامعه کوچک عملیاتی کنید و یا در مرکز شهری بزرگ، بازاریابی کلامی بسیار بیشتر از همیشه برای کسب ‌وکار اهمیت دارد. اکثر مصرف کنندگان قبل از تصمیم ‌گیری در مورد محل خرید، به شبکه اینترنت مراجعه می‌کنند تا مرور کسب و کارها را جستجو کنند، بنابراین ایجاد یک شهرت خوب(برند سازی) برای موفقیت کسب ‌و کار شما حیاتی است.

بیشتر بخوانید: تاثیر اینترنت بر زندگی و کسب و کار

چگونه بازاریابی کلامی مثبت را به دست آورید؟ با ارائه خدمات خوب و حرفه‌ای، ساخت شهرت محلی تان (و آنلاین) و نظارت بر آن و کسب محبوبیت در جامعه تان از طریق پشتیبانی/حمایت مالی از سازمان‌ها و خیریه های محلی.

3-تلاش های بازاریابی تان را گسترش دهید

تلاش های بازاریابی تان را گسترش دهید

بازاریابی موثر کلید افزایش فروش شما است، اما مجبور نیستید برای تبلیغ کسب ‌وکار خود پول زیادی هزینه کنید. راه‌های ارزان بسیاری برای بازاریابی محصولات و خدمات شما وجود دارد، از جمله:

ایجاد و استفاده از کیت تبلیغاتی.

ارسال تبلیغات همراه با فاکتورها

عضویت در سازمان های حرفه ای و / یا تجاری.

درگیر کردن روزنامه ها در افتتاحیه های باشکوهتان، جابجایی ها یا رویدادهای خیریه.

ارائه کارگاه های رایگان یا کلاس های مربوط به محصولات / خدمات.

توسعه شرکای تجاری و انجام تبلیغات متقابل با مشاغل مکمل.

تماس تبلیغاتی (بله هنوز هم می تواند موثر باشد!).

تجارت خود را با وسیله نقلیه خود تبلیغ کنید.

حضور آنلاین خود را با یک وب سایت تجاری و رسانه های اجتماعی ایجاد کنید

4-بصورت آنلاین کار کنید

بصورت آنلاین کار کنید

امروزه ایجاد یک وب سایت با ظاهر حرفه‌ ای می‌تواند سریع و آسان باشد و کسب‌ وکار کوچک شما باید در فضای آنلاین باشد؛ تحقیقات انجام شده توسط Ipsos MediaCT وAccenture  نشان می‌دهند که بیش از ۷۰ درصد از مشتریان، قبل از خرید در یک فروشگاه، در مورد خریدها بصورت آنلاین تحقیق می کنند (The Globe and Mail).

یک وب سایت ساده که توضیح می‌دهد شما چه کسی هستید، چه کار می‌کنید و چگونه می توان با شما تماس گرفت، برای بسیاری از کسب و کار‌های کوچک کافی خواهد بود. حداقل، سایت شما باید حاوی موارد زیر باشد:

آرم شما

نام تجاری شما

خلاصه ای از آنچه انجام می دهید – محصولات و خدمات شما

اطلاعات تماس شما

آدرس شما ، از جمله پیوند Google Map

ماموریت شما ، به عنوان مثال “ما بهترین پیتزا را در شهر درست می کنیم ….”

توصیفات رضایت مشتریان

بسته به بازار هدف شما، رسانه های اجتماعی می توانند راهی عالی برای ارتقاء کسب و کارتان باشند.

5-هزینه های کسب و کار خود را کاهش دهید

هزینه های کسب و کار خود را کاهش دهید

با وجود ادعاهای دولت مبنی بر “تورم پایین”، هزینه‌های کسب ‌وکار برای همه چیز از فضای اداری گرفته تا هزینه‌های وسایل نقلیه همیشه در حال افزایش است، بنابراین تحت کنترل نگه داشتن هزینه‌ها یک وظیفه مهم برای صاحبان کسب ‌وکار است.

پیگیری هزینه‌ها زمان گیر و خسته‌ کننده است، بنابراین هر جا که ممکن است، سعی کنید از تکنولوژی جدید استفاده کنید تا کار را تا جای ممکن ساده کنید. به عنوان مثال، تعدادی اپلیکیشن تلفن همراه برای ردیابی هزینه وجود دارد، از جمله برخی از اپلیکیشن های حسابداری مبتنی بر ابر، که به شما این امکان را می‌دهد تا با گرفتن عکس از رسیدها با دستگاه تلفن همراه خود، به طور خودکار اطلاعات هزینه را به سیستم حسابداری خود اضافه کنید.

بصورت سالانه یا نیم-سالیانه هزینه‌های اصلی خود مانند فضای اداری، بیمه تجاری، نیروی انسانی و هزینه‌های وسایل نقلیه را بررسی کنید. اگر شما در مساحتی با فضای زیاد هستید، در مورد تغییر مکان فکر کنید، و یا اگر به فروشگاهی نیاز ندارید، کارتان را به کسب ‌وکار خانگی تبدیل کنید.

هزینه‌های تامین اصلی خود را به طور مرتب بررسی کنید و همیشه به دنبال تخفیف و یا راه‌هایی برای شریک شدن خریدها با شرکت‌های دیگر برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها باشید. بخش مخارج شرح وظایف شغلی خود را کاهش دهید و کارکنان خود را درگیر کنید.

6-با موبایل پیش بروید

با موبایل پیش بروید

اگر امسال هیچ کار دیگری با تلفن همراه نداشته باشید، اما باید مطمئن شوید که حضور آنلاین تان، از جمله وب سایت کسب‌ وکار شما، با تلفن همراه همخوانی دارد، زیرا تعداد افرادی که با تلفن خود در حال گشت و گذار هستند و جستجو می‌کنند – حتی زمانی که در خانه هستند، همواره در حال افزایش است.

اما دو روند دیگر وجود دارد که کسب‌ وکار کوچک شما می‌تواند واقعا از آنها سود ببرد. اولی بازاریابی موبایل است. دامنه وسیعی از استراتژی‌های مخصوص موبایل وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای رسیدن به بازار هدف با تاثیر زیاد استفاده کنید، از جمله تبلیغات پیام متنی و تبلیغات صفحه نمایش تلفن همراه با استفاده از یک app برای کسب ‌وکارتان.

دومی سیستم پرداخت همراه است. گزینه های مربوط به کسب ‌وکار کوچک شما واقعا در حال گسترش هستند، چون Apple Pay و گوگل wallet به زمینه ای پا نهادند که قبلا تحت سلطه Square ، Intuit GoPayment، و PayPal قرار داشت. حتی Canadian Tire  در حال وارد شدن به زمینه پرداخت‌های تلفن همراه است. استفاده از تلفن برای پرداخت یک ابزار راحتی مهم برای مشتریان است، اما کسب و کارهای کوچک شما می‌توانند پس‌انداز قابل‌ توجهی را از طریق توانایی استفاده از یک سیستم POS  موبایل ایجاد کنند.

7-از محاسبات ابری استفاده کنید

محاسبات ابری

شکی نیست که محاسبات ابری، میدان بازی برای شرکت‌های نوپا را هموار کرده‌ است، اما مزایای جدی که استفاده از ابر برای کسب و کارهای استقرار یافته “عادی” فراهم می‌کند، همیشه مورد بحث قرار نمی‌گیرد.

صرفه‌جویی در هزینه و دسترسی از هر نقطه، بزرگترین مزیت برای انتقال برخی از فرآیندهای کسب‌ وکار شما به ابر است. اگر برای مثال، کسب ‌وکار شما از یک برنامه حسابرسی کسب ‌وکار کوچک دسکتاپ به یک برنامه حسابرسی مبتنی بر ابر انتقال می یابد، شما دیگر مجبور نیستید نرم‌ افزارهای دسکتاپ را نصب کنید (هزینه‌های IT برای نصب، پشتیبان ها، و غیره پس انداز می شود) و شما می‌توانید از هر جایی، از جمله دستگاه‌های تلفن همراه، به حساب‌های کسب ‌وکار خود دسترسی داشته باشید (در واقع، اغلب فروشندگان نرم‌افزار حسابداری کسب و کارهای کوچک به سمت ابر حرکت کرده‌اند و دیگر نرم‌افزار دسکتاپ ارائه نمی‌کنند).

البته در محاسبات ابری نیز محدودیت‌هایی وجود دارد، اما اگر استفاده از ذخیره ابری و / یا اپلیکیشن های ابری را شروع نکرده اید، در سال جاری حداقل پتانسیل آن را بررسی کنید.

8-کارکنان شایسته را پیدا و حفظ کنید

کارکنان شایسته

جذب و حفظ کارمندان شایسته یکی از مهم‌ترین کارهایی است که می‌توانید با کسب ‌وکار خود انجام دهید. در حالی که استخدام و آموزش کارکنان، هر یک هفته در میان، ممکن است برای یک رستوران فست فود کاری معمول باشد، اما اغلب کسب و کارهای موفق، به استخدام کارکنان باکیفیت و نگه داشتن آن‌ها برای مدت طولانی اتکا می ‌کنند.

9-طرح کسب و کار خود را بروزرسانی کنید

بروزرسانی

قبل از شروع کسب ‌وکارتان یک طرح کسب ‌وکار داشته اید، درست است؟ آیا این درست است؟ یک طرح کسب ‌وکار برای راه‌اندازی کسب‌ وکار به دلایل بسیاری حیاتی است، از جمله آزمایش قابلیت سوددهی ایده کسب‌ وکار شما و تضمین بدهی و تامین مالی سرمایه.

اگر یک طرح کسب ‌وکار نداشته اید، هنوز هم خیلی دیر نیست. کسب ‌وکارهای استقرار یافته موفق هر سال طرح کسب ‌وکار خود را به روز می‌کنند تا دستاوردها (یا نواقص آن) را بازبینی کنند و در مورد اهداف و مسیرهای جدید تصمیم‌گیری کنند.

سلامت مالی کسب‌ وکار شما با صورت سود و زیان، پیش بینی جریان نقدی و ترازنامه، که در بخش مالی طرح کسب ‌وکار موجود است، خلاصه شده‌ است. از آنجا می‌توانید راه‌هایی برای سودآوری بیشتر کسب‌ وکار خود با افزایش فروش و / یا کاهش زیان و یا کاهش هزینه‌ها تعیین کنید. اگر می‌خواهید کسب ‌وکار شما موفق ‌تر باشد، برای رسیدن به آن به یک برنامه نیاز دارید.

10-تعادل زندگی کاری

تعادل زندگی کاری

هیچ‌کس به سوی قبر نمی ‌رود و آرزو نمی‌کند که کاش وقت بیشتری را در اداره گذرانده بود. بسیاری از صاحبین کسب ‌وکار، سلامت جسمی و روحی، روابط خانوادگی و دوستان خود را به دنبال اهداف کسب ‌وکار خود فدا می‌کنند.

یکی از آن‌ها نباشید – سطح قابل قبولی از تعادل کار – زندگی را پیدا کنید. خوابیدن به اندازه کافی، گذر زمان برای خانواده و دوستان و ورزش منظم به شما کمک می‌کند که سالم بمانید و به شما و کسب ‌وکارتان اجازه می دهد که در دراز مدت کامیاب باشید.

11-امسال را بهترین سال خود کنید

کسب ‌وکار

اگر یک چیز وجود داشته باشد که من بخواهم شما از این مقاله برداشت کنید، این است که “موفقیت دادنی نیست”. اگر می‌خواهید کسب ‌وکار کوچک شما در سال جاری موفق ‌تر باشد، باید تغییرات لازم برای تحقق آن را ایجاد کنید.

این کار ممکن است به سادگی سرمایه‌گذاری در یک ابزار جدید یا به دشواری تغییر ذهنیت شما در مورد برخی از فرآیندهای کسب ‌وکارتان باشد. اما شما کسب ‌وکارتان را راحت بدست نیاورده اید که بگذارید راکد بماند، اینطور نیست؟ امسال بهترین سال شماست!

این مقاله توسط شرکت پارس 68 ترجمه و منتشر گردیده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.