post

کاربرد نرم افزار اکسل

یکی از برنامه های پرکاربرد  Microsoft  Office نرم افزار اکسل می باشد.

پسوند برنامه اکسل Xls می باشد. در واقعه برنامه اکسل نرم افزار صفحه گسترده می باشد. یعنی اکسل یک جدول بزرگی می باشد که کاربر می تواند بنا به نیاز خود برای هر سلول از این جدول داده تعریف کند،فرمول نویسی کند و یا ظاهر هر سلول را به دلخواه خود تغییر دهد.

کاربرد نرم افزار اکسل

کاربرد نرم افزار اکسل

از اکسل علاوه بر سازماندهی داده ها، برای نگهداری و پردازش داده ها و رسم نمودار نیز استفاده می شود.

به عنوان مثال کاربرد نرم افزار اکسل در کارهای مهندسی می توان به کاربدهایی از قبیل تهیه ی فرمول شیت ها، چک لیست ها و نوشتن نرم افزارهای مختلف برای امور طراحی، تحلیل و گزارش گیری اشاره نمود.

تفاوتی که بین ورد و اکسل وجود دارد این است که در ورد مطالب فقط برای تماشا و چاپ می باشد ولی در اکسل این اعداد و جداول دارای تعریف ، محتوا و مفهوم و همچنین قابل ویرایش هستند و بر اساس خاصی مرتب شده اند. در اکسل شما فقط یک بار جدول و فرمول را می نویسید و در ادامه فقط داده ها و اعداد را تغییر می دهید. مثلا برای محاسبه سود کالایی در سال و یا محاسبه خرج ماهانه ی افراد خوابگاه.

Excel

Excel

از برنامه اکسل می توان برای خودکار کردن سیستمهای مالی، کنترل موجودی انبارها، میزان سود و میانگین کالاهای فروخته شده، درصد افزایش و کاهش سود و سایر نیازمندیهای تولیدی و بازرگانی استفاده می شود.

اکسل کاملاً انعطاف پذیر است  و شما می توانید آن را مطابق نیازهای سازمانی و الزامات گزارش گیری پروژه خود منطبق کنید.

با استفاده از توابع آماری و محاسباتی و همچنین نمودارهای مختلف می توان به خوبی ارتباط بین داده ها را پیدا کرد حتی از برخی از قابلیت های پیش بینی روندهای مالی پروژه و شبیه سازی تأثیر ریسکهای پروژه را دارد.

Excel

Excel

با شناخت انواع نمودارها و کاربرد آنها شما می توانید  تمامی داده های خود را به صورت گرافیکی به معرض نمایش درآورید و تجزیه تحلیل کنید، در بعضی مواقع در پروژها  با تعدا داده های زیادی سروکار دارید تغییر رنگ و یا فرمت داده هایی که شرایط خاصی دارند قابلیت بسیار جالب و مفیدی است  و باعث افزایش کارایی و راندمان و همچنین جلوگیری از خطا می شود. اکسل به میزان مناسبی می تواند در انجام کارهای تکراری با پیش بینی رفتار کاربر به کاربران کمک نماید.

ترجمه تخصصی

آشنایی با نرم افزار های کاربردی آفیس

نرم افزار word

نرم افزار اکسس

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.