post

در ابتدا به تعریف وب سایت می پردازیم، به مجموعه ای از صفحات وب متصل به هم را سایت می گویند

که معمولاً روی یک سرور قرار دارند و اغلب شامل یک صفحه ی اصلی می باشد که توسط یک فرد و یا یک گروه تهیه و نگهداری می شود. برای هر سایت یک دامنه ی اصلی و تعدادی  ساب دامین یعنی هماندامنه ی فرعی در نظر گرفته می شود. وب سایت ها از فایل های مختلفی مثل متن، تصویر و…تشکیل شده اند یک سایت را می توانید با نام دامنه ی اختصاصی خود جستجو نمود. بنابراین برای داشتن یک وب سایت نیاز به تهیه دامنه و سرور میزبان و طراحی سایت است.

وب سایت ها برای هدف های گوناگونی طراحی می شوند، که از جمله از اهداف:  خبر رسانی سایت های خبری، آموزشی، اطلاع رسانی و اخبار داخلی یک ارگان و…. می باشند.

برای طراحی وب سایت خوب باید توجه داشته باشیم برای چه کاری و چه هدفی سایت را طراحی می کنیم. اگر به این نکات توجه نکنیم سایت حرفه ای نخواهیم داشت.

در ادامه به ویژگی های یک وب سایت خوب و کاربرد ترجمه سایت در کسب و کار می پردازیم.

یک وب سایت خوب دارای طرح و نقشه راه منطقی می باشد به طوریکه وقتی کاربر وارد سایت می شود به راحتی متوجه عملکرد وب سایت و بخش های مختلف آن می شود. و هم چنین در وب سایت حرفه ای اطلاعات مهم که مربوط به کسب و کار می باشد نمایش داده می شود. وقتی کاربر وارد سایت شده و به دنبال خدمات و محصولات می باشد با مراجعه به اطلاعات مهم نیاز خود را برطرف می نماید.

ویژگی های یک وب سایت خوب

ویژگی های یک وب سایت خوب

اطلاعات تماس با ما باید در دسترس قرار بگیرد تا وقتیکه کاربر قصد تماس را دارد شماره های تماس براحتی رؤیت شوند. داشتن گواهی امنیت برای وب سایت باعث افزایش اعتبار سایت می شود. یک وب سایت خوب امکان نشر محتویات خود را در شبکه های اجتماعی فراهم می آورد. وب سایت را طوری طراحی کنید که در گوشی های موبایل هم با اندازه استاندارد نمایش داده شوند. سؤالات متداول در سایت تأثیر مثبتی در افزایش اعتبار وب سایت دارد. برای وب سایت خود حتماً به دنبال یک میزبان خوب باشید.

در وب سایت خود از موسیقی و فیلم و یا هر موردی که باعث شود صفحه دیر بارگزاری شود جداً خوداری نمائید. چرا که اگر مدت زمان بارگزاری طولانی شود کاربر از سایت خارج می شود و به سایت دیگری مراجعه می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید