نویسنده خوب

نویسنده خوب

در گذشته نویسندگی راهی برای انتقال و ثبت اتفاقات و رخ دادهای زمان بوده‌است. حتی در نثرهای عاشقانه و عارفانه نیز می توان نشانه‌هایی از رخدادهای تاریخی پیدا کرد. نویسندگی راهی برای انتقال اطلاعات و عواطف انسان‌‍ هاست. از این رو شناختن ویژگی های یک نویسنده خوب ضروری است.

ویژگی های نویسنده

نویسنده خوب ، ویژگی‌ها و صفات منحصر به فردی در نوع تفکر و قلم خود دارد. به عنوان مثال زمانی که یک نویسنده با هدف نوشتن متنی عاشقانه قلم در دست می‌گیرد، بعد عاطفی ذهن خود را پررنگ تر کرده روی مسائل دل انگیز و عاشقانه اطراف خود متمرکز می‌شود. ویژگی اصلی و مشترک بین تمامی نویسندگان، بالا بودن دایره لغات و قوه‌ی تخیل بالای آن‌هاست. خلاقیت در فضاسازی و توضیح دادن نکات مورد نظر هر نویسنده، نقطه تمایز آن با دیگر افراد می‌باشد. نویسنده‌ی خوب، خط فکری مناسب و منحصر به فردی داشته و در هر شرایطی با دنبال کردن همان خط فکری و زبان، شروع به نوشتن مطالب گوناگون می‌کند.

شبکه‌ های اجتماعی

امروزه افراد زیادی از طریق شبکه‌های اجتماعی فعال در جهان، نوشته‌های خود را به اشتراک می‌گذارند. خوشبختانه، همین امر باعث شده تا ما بتوانیم در کمترین زمان ممکن، با یک جست و جوی ساده و بر اساس سلیقه و خواسته‌های ذهنی خود، نویسندگان و یا افراد هم فکر خود را پیدا کنیم. از دیگرویژگی‌های مهم یک نویسنده خوب می توان به صداقت در قلم آن اشاره کرد. مردم هوشمند امروز، هیچ گاه متن و نوشته‌ی شخصی را که قلم و تفکرش در تناقض باهم باشند را دنبال نخواهند کرد.

بیشتر بخوانید : نویسندگان مقالات

 

از آنجا که هر چه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند، اگر نویسنده احساسات و عقایدی را که باور دارد را بیان نکند، نوشته‌ی آن در دسته‌ی  خزعبلات دنیای نویسندگی قرار می گیرد. تجربیات، تحقیقات و احساساتی که توسط یک نویسنده به خوبی درک می‌شوند، به صورت روان، دل پذیر و البته پر محتوا به روی کاغذ آمده و طرفداران زیادی را به خود جذب می‌کند. کوتاه بودن جملات و انعطاف داشتن مسیر نوشته‌ها یکی دیگر از ویژگی‌های قلم یک نویسنده خوب است. بنابراین، تاثیرگذاری یک نوشته را خلاقیت، صداقت در احساسات، روانی کلام و باور قلبی نویسنده، ممکن میسازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.