آیا با نوشتن کتاب میتوان درآمد دلاری داشته باشیم؟

تا به حال به این فکر کرده اید چگونه از مهارت و علاقه خود درآمد کسب کنید، آن هم کسب درآمد دلاری؟!

درآمد دلاری که روز به روز با ارزش تر و سود آورتر می شود.اما آیا راه مطمئن و آسانی برای درآمد دلاری وجود دارد؟

با توجه به افزایش چشمگیر دلار ایجاد مشاغلی که با دلار سروکار دارند راه پرسودی برای  کسب درآمد است.همه ما با سوال معروف “علم بهتر است یا ثروت؟” از دوران مدرسه تا پایان عمر درگیریم و با ناامیدی از انتخاب علمی که صرفا دانشی را به ما می افزاید اما نتیجه مادی ندارد حرف می زنیم مخصوصا اینکه نوسانات اقتصادی در کشور ما روز به روز بیشتر هم میشود.

نوشتن کتاب ، راهی برای درآمد دلاری

نوشتن کتاب ، راهی برای درآمد دلاری

شنیده ایم که پول، پول می آورد اما آیا علم می تواند پول آفرین باشد؟

گرچه نویسندگی در کشور ما شغلی محروم از مادیات است و کسی که وارد این شغل می شوند با دل و غریزه ی علمی و هنری و کنجکاوی ذاتی خود فعالیت می کنند اما می تواند جای امید داشته باشد اگر کمی پیگیری و خلاقیت پیشه کن کند.


در کشورهای غربی نویسندگی یکی از مشاغل پر درآمدمحسوب می شود و روز به روز آمار چاپ و انتشار کتاب های خوب و مشهور زیاد می شود و می تواند مردم را از سراسر جهان به سمت خود جذب کند.
شاید یکی از دلایل آمار بالای کتاب خوانی دراین کشورها چنین امکانات و ذوق در مردم و اهل علم و هنر باشد!

خبر خوب

خبر خوب برای دانشجویان ،محققان و اهل علم و هنر این است که یک روزنه مخصوص برای کسب درآمد آن هم به دلار باز شده به نام نشر کتاب الکترونیکی در فروشگاه های معتبر است!
نوشتن کتابی که دیگر نیاز به شرایط سخت گذشته ندارد.چراکه در گذشته چاپ و انتشار کتاب به سختی و زمان بروبا مشارکت شرکت های بزرگ نشر و چاپ انجام می شد.

نوشتن کتاب ، راهی برای درآمد دلاری

نوشتن کتاب ، راهی برای درآمد دلاری

اما امروزه مسیر آسان و بهتری برای نشر کتاب وجود دارد با انتشار کتاب الکترونیکی که به آن ebook می گوند فروش و تبادل کتاب رشد خوبی داشته است.با این امکان شرایط برای نوشتن یک کتاب یا ترجمه و کسب درآمد برای یک نویسنده و مترجم فراهم شده است.حتی برای انتقال درآمد دلاری دیگر جای نگرانی نیست چرا که شرکت های ایرانی وجود دارند که از طریق آنها می توان توسط کارت بانکی بین المللی ،درآمد حاصل ازین کار را به کشور خود منتقل کرد.

نوشتن کتاب ، راهی برای درآمد دلاری

نوشتن کتاب ، راهی برای درآمد دلاری

دراینحا چند سایت به شما معرفی می شود که از طریق آنها می توانید کتاب الکترونیکی خود را نشر دهید و کسب درآمد دلاری داشته باشید و هم اینکه به شهرت برسید!

آمازون Amazon.com

آمازون یک فروشگاه الکترونیکی معتبر و باسابقه که از طریق آن می توانید کتاب بخرید یا بفروشید.
در قسمت Kindle Direct Publishing که مخصوص نویسندگان مستقل است کتاب شما از طریق وب سایت امازون برای اپلیکیشن های اندروید و سیستم عامل iOS وMac به نمایش گذاشته می شود.گرچه سهم شما دراین سایت اندک است اما اعتبار و محبوبیت این فروشگاه بزرگ انقدر زیاد است که برای شما خوشایند و راضی کننده باشد.

سِلز Selz.com

سایت سلز علاوه بر فروش کتاب الکترونیکی، امکانات زیادی همچون ;کد تخفیف ،نشر کتاب شما در موبایل و تبلت و ارتباط شما ازطریق سایت با شبکه های اجتماعی درعین حفظ امنیت در انتقال و نشر،که برای یک نویسنده ناشناخته و مستقل مناسب است.دلیل دیگر برای محبوبیت این سایت این بوده که، کارمزدی که به عنوان واسطه از سود کتاب دریافت می کند بسیار پایین است و درنتیجه سود بیشتر متعلق به نویسنده ناشر یا مترجم می شود.

فیور Fiverr.com

این سایت فروشگاه اینترنتی، مخصوص انواع مختلفی از محصولات دیجیتالی از جمله ebook است.این سایت دارای بخش مدیریتی برای کاربران است تا با مشتریان خود در ارتباط باشند.نرخ کارمزد برای خرید و فروش محصولات،ثابت و به ارزش 1دلار است.البته این نرخ برای محصولات قیمت پایین تر برای یک نویسنده چندان سود اور نیست.اما محبوبیت و امنیت سایت را هم نمیتوان نادیده گرفت.

Blurb

این سایت, فروشگاه اینترنتی ویژه ی کتاب بوده که برای کاربران خود امکانات خلاقانه ای از جمله راهکارهایی برای تهیه ی کتابی زیبا و منظم به نویسندگان پیشنهاد می دهد.

فروشگاه گوگل پلی GooglePlay

اکثر افراد این فروشگاه را بیشتر به دلیل انتشار و دانلود یا خرید اپلیکیشن های موبایلی می شناسند اما جالب این است که گوگل پلی در زمینه انتشار کتاب الکترونیکی و خرید و فروش کتاب  در سراسر جهان فعالیت می کند.

فهرست مطالب مرتبط

ترجمه کتاب

اصول ترجمه کتاب

روند ترجمه ی کتاب در طول زمان

نام کتاب:  مهارتهای فروش برای کاملا آماتورها

نام کتاب :وکیل خردمند

لطفا رای دهید
[Total: 2 Average: 4.5]

2 thoughts on “آیا با نوشتن کتاب میتوان درآمد دلاری داشته باشیم؟

 1. سلام و سپاس
  آیا متن کتابی را نوشته ایم باید به زبان انگلیسی برگردانده شود ؟؟
  آیا با زبان فارسی هم امکانش هست ؟؟

  من نویسنده و طراحی گرافبست هستم و
  علاوه بر نوشتن‌چندین کتاب ؛ کار تولید محتوا ‌برای سایت ها و شبکه های اجتماعی نیز انجام میدم

  • سلام و عرض ادب
   برای فروش در سایت های خارجی بهتر است کتاب به زبان انگلیسی نوشته شود زیرا عمده مخاطبان خارج از کشور قراردارند اما مانعی برای فروش کتاب به زبان فارسی وجود ندارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *