نقش سرپرست

چگونه ERM و نظارت به هم مرتبط می شوند؟

نقش سرپرست

نقش سرپرست

برای جواب این سوال، ما به ایجاد یک رشته نیاز داریم. ما نکاتی که در زیر میاد را پیشنهاد می کنیم؟

عملکردهای بالا در بازارهای جهانی به سرعت در حال تغییر است این مورد به فهم بهتر ریسکشان و تطبیق ریسکشان با ان چه ان ها به بهترین نحو انجام خواهند داد کمک می کند.

مدیریت می تواند از راهنمایی و ورودی از ادراک  و فهم ان ها استفاده کند، سرپرستان با تجربه مانند ان ها کار می کنند تا به این اهداف برسند. نظارت توسط سرپرستان پردازش می شود.

تصمیمات و اعمال مدیریت اجرایی

تصمیمات و اعمال مدیریت اجرایی در حالت سودمند شامل کاربردهای قوانین و مقررات، مانند فرمول بندی مدیریت و استراتژی های اجرایی برای رسیدن به اهداف موسسه.

نظارت موثر این تضمین را برای سرمایه گذاران و دیگر سهامداران فراهم می کند که موسسه کار را بایکپارچگی و گزارش عملکردش در یک حالت ترس و شفافیت هدایت می کند.

اگر ما نکته بالا را قبول کنیم این دیدگاه با رجوع به نظارت، سپس ERM و فرایند نظارت به صورت پیچیده متصل شده اند.

نظارت خوب اجرای ERM را تسهیل می کند بخاطر این که ERM بر اساس شفافیت ساخته می شود.

به طور معکوس یک زیر ساختار کاربردی موثر ERM باید سختی بیشتری به هیات مدیریت اجرایی وارد کند که ریسک ها و فرصت ها به طور سیستماتیک مشخص شده، با دقت زیاد تحلیل شده و به طور کارامد بر اساس موسسه گسترده مدیریت شده اند. بنابراین دومی دست به دست می رود.

47- چرا باید سرپرستان از اجرای ERM توسط کمپانی هایشان نگران باشند؟

سنجش 3 ماهه مکنزی از 1000 سرپرست در مارچ 2005 گزارش داد که سر پرستان می خواهند سازمان بر ریسک ها و استراتژی ها زمان بیشتری صرف کند.

مطابق با مطالعات مک کنزی این تمرکز به نظر می رسد 3 چیز را در کار هیات ها منعکس کند:

یک افت کوتاه اطلاعات درباره استراتژی های جاری و اینده کمپانی هاشان و فقدان خاص اعتماد در مدیریت و مطلوبیت تا  فرض کند بیشتر فعالیت های دارای نقش کلی مطابق McKinsey  “بنظر می­رسد که این تمرکز، سه نیرو در کار را در میان هیئت مدیره منعکس می­کند:

کمبود دانش درمورد استراتژی کنونی و آینده­ی شرکت­هایشان، عدم اعتماد بنفس در مدیریت و میل به اینکه نقش کلی فعال بیشتری بعهده بگیرند.

بنابراین مدیران از مدیریت خواهان پاسخگویی به سوالات زیر هستند:

  • ریسک­های اصلی شما برای اجرای سیاست و مدل کسب و کار چیست؟و آنرا چگونه می­یابید؟
  • چگونه ریسک­های حیاتی را مدیریت می­کنید؟ آیا این ریسک­ها مطابق ظرفیت ریسک سازمان است؟آنرا چگونه می­بینید؟
  • زمانیکه تغییرات اساسی در ریسک­هایی که سازمان با آن مواجه است رخ می­دهد، آیا به موقع به هیئت مدیری اطلاع رسانی می­کنید؟

اگر مدیران(نقش سرپرست ) انتظار درگیری بیشتر در تعیین سیاست و بررسی ریسک دارند، آن­ها احتمالا با مدیریت اجرایی آغاز می­کنند تا موقعیت استراتژیک کنونی کسب و کار را تا آنجا که ممکن است دریابند.

مدیریت اجرایی نیز به نوبه­ی خود باید با ایجاد و پیشنهاد تعدادی از گزینه­های استراتژیک طولانی­مدت جایگزین، برای بررسی هیئت مدیره، به هیئت مدیری مساعدت کند.

مدیریت و هیئت مدیره، با همکاری هم، این استراتژی­های انتخابی را قبل از انتخاب بهترین آن­ها، با در نظر گرفتن ریسک احتمالی و نتیجه­ی آن آزمایش و بررسی می­کنند.

ERM نیز این فرآیند را با تضمین یکپارچگی مناسب ریسک، تکمیل می­کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.