نقد قسمت آخر گیم اف ترونز(بازی تاج و تخت)

game of thrones1

game of thrones

بزرگترین نقدی که به فصل اخر وارد میشود این است که نویسندگان خیلی کمتر به جزییات پرداخته اند.

شاید اگر به کسی نگیم که نویسندگان تمام فصول ثابت هستند ، شخص قطعا پیش خود فکر میکند که فصل اخر به دست نویسندگان دیگری نوشته شده است. در فصل 1 تا هفت داستان بسیار واقع گرایانه نوشته شده بود اما در فصل 8 نویسنده فقط قصد داشت که این فصل هم غیر قابل حدس باشد اما به ضعیف ترین حالت ممکن این اتفاق افتاد.

قسمت های 1 و 2 فصل هشت پر از دیالوگ های اضافه و حرف های دم دستی بود که گویا فقط تایم سریال پر شود.

game of thrones

game of thrones

در قسمت 3 جنگ خوب بود اما کشته شدن پادشاه شب به دست اریا استارک خیلی دم دستی و سطح پایین بود.

به اتش کشیدن شهر از منطق خوبی برخوردار نبود. شاید قبل از سقوط شهر اگر دنریس شهر را به اتش میکشید منطقی تر بود اما انگار نویسنده بدون منطق میخواست بیننده را غافلگیر کند.

پادشاه شدن برن از نقاط ضعف بود. زیرا خود برن در فصول قبل با تاکید گفته بود که اصلا به حکمفرمایی فکر نمیکند و او کلاغ سه چشم است.اما همه ی اینا در قسمت اخر نقض شد.

دیگر نکته ضعیف قسمت اخر گرده همایی سران برای رای گیری پادشاه بود. سرانی که جمع شده بودند گویا واقعا از سران نبودند و نویسنده فقط افراد اشنا برای بیننده را به تصویر کشیده بود.

با تمام این ایرادات چند سکانس فیلم هم مانند فصول قبل کاملا غافلگیر کننده بود. به طور مثال کشته شدن دنریس توسط جان اسنو از نقاط قوت سریال بود که کاملا بیننده را دچار شوک کرد. و یا ذوب کردن تخت اهنین توسز اژدها .

اگر بخواهیم جمع بندی کنیم به این نتیجه میرسیم که فصل اخر که مهمترینفصل است و سرنوشت هرکدام از شخصیت ها به گونه ای باید مشخص شود اما کامل ئنبال کننده داستان نبود و گویا نویسندگان فقط میخواستند یک متنی را بنویسند و سریال را تمام کنند.

ترجمه و دوبله سریال بازی تاج و تخت تا فصل 4 توسط شرکت پارس 68 انجام و پخش شده است.

به زودی فصل های دیگر نیز ترجمه و دوبله میشود و به اشتراک گذاشته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.