post

نحوه نگارش و ترجمه نامه های اداری

قطعا برای خیلی از شما پیش آمده که بخواهین نامه ادراری بنویسید، در نگارش نامه اداری باید اصولی را رعایت نمود.

یکی از مهمترین ایزار رسیدن به هدف سازمان، ایجاد ارتباطات رسمی  از طریق نوشته های اداری می باشد. در واقع مکاتبات ادرای زبان رسمی سازمان محسوب می شود.

نوشتن نامه وسیله ای است برای بیان منظور و مقصود  هر فرد  و ارتباط با سایر افراد. برای برقراری هر نوع ارتباطی حضور پنج عنصر الزامی است: پیام دهنده، گیرنده پیام، وسیله ارتباط، اثر پیام عوامل متفاوتی در ادارات مانع از گرایش و انگیزه کافی در کارکنان برای نوشتن می گردد:یا اینکه در دوران تحصیلی آموزش کافی نمی بینند و یا اینکه در دوره های توجیهی بدو استخدام توجهی به نوشتن نمی کنند.

56fesentation1-min

با کوچکترین اشتباه در نگارش نامه ادرای ممکن است فرصت و منافع سازمان از دست برود، در واقع نقش مکاتبات در انجام امور اداری به مراتبی تقسیم می شوند: اثرات مالی، اثرات حقوقی، راهنمایی آیندگان برای ادامه امور، تاریخ و قضاوت ها و مستند سازی.

نامه در اصطلاح یعنی مکاتبات که با هدفی معین و مشخص بین اشخاص حقیقی و یا حقوقی به منظور برقراری ارتباط  مبادله می گردد.

نامه های اداری ویژگی هایی دارند که باعث شناخته شدن آنها  از سایر نامه ها  می باشد، نامه های اداری شامل شماره، تاریخ، عنوان واحدهای گیرنده و فرستنده، موضوع نامه، نام و امضا کننده نامه و در نهایت امضای نامه توسط یک شخص.

{نخونی سخت پشیمون میشی}  کنترل فوران چاه نفت

نامه های اداری شامل پنج یخش  می باشد: سرلوحه نامه، عناوین نامه، متن نامه، امضای نامه،گیرندگان رونوشت.

نامه های اداری بر اساس میزان محتوای نامه در دو قطع کوچک و بزرگ انتشار می یابند.

نحوه نگارش و ترجمه نامه های اداری

نحوه نگارش و ترجمه نامه های اداری

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژلی و ارتباطات، مردمان دنیا به واسطه روابط گسترده تجاری و علمی استفاده از زبان های دیگر کشورها مانند انگلیسی، فرانسه، آلمانی و…کاملاً محسوس است شرکت ها برای بخش های مورد نیازی همچون فروش محصولات و یا ارائه خدمات  به دیگر کشورها و همچنین استفاده از محصولات و خدمات آنها نیاز به تبادل اطلاعات دارند که این کار فقط با ترجمه امکان پذیر است.

ترجمه نامه های اداری بخش مهمی در تبادل اداری بین المللی می باشد که فقط از طریق انجام ترجمه توسط مترجمین تخصصی شرکت امکان پذیر می باشد.

در یک شرکت باید افرادی باشند که با نحوه نگارش و ترجمه نامه های اداری آشنایی کامل دارند زیرا نامه های اداری برای شرکت ها سرنوشت ساز هستند. درضمن ترجمه نامه های اداری باید با کیفیت مطلوب ترجمه شوند.

مراحل ترجمه رسمی

 

اشتراک گذاری

One thought on “نحوه نگارش و ترجمه نامه های اداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.