مهارت در یادگیری زبان

4 مهارت در یادگیری زبان وجود دارد که  درصورت یادگیری درست همه انها میتوان گفت که زبان انگلیسی را خوب یادگرفته ایم.

دراینجا میخواهیم برای هر بخش ترفند های ان را ذکر کنیم;

مهارت در یادگیری زبان

مهارت در یادگیری زبان

1 مهارت شنیداری:

قبل هر چیز باید گفت که بین گوش دادن و شنیدن تفاوت وجود دارد,و تفاوت ان دراین است که در شنیدن بدون انکه معنای تک تک وکلی کلمات را بفهمیم فقط از گوش خود استفاده میکنیم تا صوتی را دریافت کنیم اما در گوش دادن علاوه بر صوت, معنای تازه و عمیقتری را درک میکنیم.
بنابراین در یادگیری این مهارت باید ابتدا از راه شنیداری مانند شنیدن موسیقی که برایمان دلپذیر است یا فیلمی که برایمان جذاب است به گوش دادن عمیق و بادرک برسیم.
دراین مهارت باید گوش خود را قوی و حساس تر کنیم.برای اینکار اولین راه این است که با مردم ان کشور از نزدیک ارتباط داشته باشیم.یک راه , سفر و ارتباط رودررو و قرار دادن خود در معرض مردم این کشور است. راه دیگر دیدن فیلم و مستند های ساده تر و همرا با زیرنویس و گوش دادن و تشخیص لهجه و محاورات زبانی ,راه دیگر موسیقی و اخبار است.همچنین استفاده از شبکه های اجتماعی مخصوص اموزش زبان و پیدا کردن پارتنر بهتر میتواند گوش مارا برای فهم این زبان تقویت کند.اموزش مجازی انلاین و استفاده از پکیج های اموزشی راه دیگری است که باتوجه به زمان بندی شما برنامه ریزی میشود.

بیشتر بخوانید: گرامر زبان انگلیسی

دراین مهارت” تکرار” یک ترفند مهم و ساده است زیراکه با تکرار بیشتر در گوش دادن کلمات,بهتر و راحتر میتوان لهجه خاص ان زبان را یادگرفت.همچنین درک اینکه چه کلمه ای در چه موقعیتی و با چه لحنی گفته شود برای ما اسانتر میشود درنتیجه تفاوت زبان محاوره ای و غیر رسمی ان کشور را با زبان رسمی, دقیقتر تشخیص میدهیم.

2:مهارت گفتاری:

در این بخش حفظ کردن لغات باید همراه با حفظ و کاربرد ان در جملات و اصطلاحات عامیانه باشد.
روش “استفاده از لغات به شکل دستوری “;
,سعی کنید تمام لغاتی که درخاطرتان میماند به شکل دستوری در جمله ای بسازید با این روش راحتر و بهتر میتوانید لغات بیشتری را حفظ و در خاطرتان نگه دارید.
به جای یادگیری محض گرامر ,سعی کنید جملات کاربردی را حفظ کنید و باتوجه به ان گرامر و کاربرد افعال و زمان را متوجه شوید .این روش مانند یک الگوس که همیشه در ذهن شما ثبت میشود .جملات روزمره ما بین اعضای خانواده و دوستان محدود و تکراری است پس برای شروع , لغات ,جملات ,افعال و زمان را در این محدوده ترجمه و حفظ کنید به این ترتیب برای خودتان هم جالب است که چه راحت توانستید جملات و اصطلاحات رایج و عامیانه را یادبگیرید.
بعد از شنیدن یک جمله ان را چندبار با لحنهای متفاوت تکرار کنید.

3:مهارت دیداری:

سعی کنید جملات و اصطلاحات پرکاربردتان را روی برگه های یادداشت بنویسید و جاهای مختلفی که در معرض دیدتان است بچسبانید و باهر بار دیدن معنی ان را در ذهنتان مرور کنید.هر بار که لغات بیشتر و تازه تری را در جملات خود به کار میبرید بیشتر به جایگاه ان لغت و زمان توجه کنید.چشمهای خودرا با جملات تکراری کوتاه عادت دهید و لغتهای تازه را در جملات تازه تر بگذارید تا بهتر با معانی جدید و متنوع یک کلمه اشنا شوید.

4:مهارت نوشتاری:

دراین بخش برای تمرین, پیام و ایمیل های خود را انگلیسی بنویسید ,هرچند دستو پا شکسته و پر غلط و بعد از اتمام شروع کنید به تصحیح املایی خود.هر بار که جملات تکراری خود را تصحیح میکنید راحتر و سریعتر پی به اشتباهات و دلیل ان میبرید و جرات بیشتری برای بیشتر نوشتن و جمله سازی های سختر و متنوع تر پیدا میکنید.

اشتباهات در ترجمه

جملات معلوم و مجهول و کاربرد آنها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.