اشتیاق نوآوری

اشتیاق نوآوری

معرفی کتاب اشتیاق نوآوری : خلاقیت و تغییر در ال بولی

نویسنده: ام. پیلار اوپازو

ناشر: چاپ دانشگاه کلمبیا

تاریخ انتشار: 2018-11-20

دسته بندی نوع جدید تجارت و مدیریت

فرمت جلد مقوایی

ISBN 9780231176798

قیمت: 24.00 دلار

درباره کتاب:

کلمه ال بولی با خلاقیت و نوآوری مترادف است. رستوران سه ستاره میشلین در کاتالونیای اسپانیا که در جهان به آشپزی “مولکولی” یا “تکنولوژی- احساسی” معروف بوده  و خلاقیت های زیادی را در آشپزی ارائه داده است، مثل مارشمالوو هسته کاج، بوی خوش موزارلا، روغن زیتون و عصاره هندوانه را به واقعیتی مهیج تبدیل می کنند. مردم از سراسر دنیا سفر کرده تا بتوانند رزرو مطمئنی در طی دوره 6 ماهه داشته باشند. برای اینکه شگفتی تجربه کنند سرآشپز فرن آدریا و گروه او در آشپزخانه تست خود گردهم آمده، هرگز یک بشقاب غذا را دوبار سفارش نمی دهند. هنوز مدل تجاری ال بولی به اثبات نرسیده است. رستوران در سال 2011 تاسیس شده و برای تحول آینده خود سخت کار می کند.

آیا ال بولی به نوآوری ادامه خواهد داد؟ یک سازمان چه کاری باید انجام بدهد تا نوآوری جدیدی داشته باشد؟ رغبت نوآوری تحلیل سازمانی ال بولی و طبیعت نوآوری است. پیلار اپوزو به عنوان انتقال رستوران از تجارت سودمند به مدل سازمانی جدید آن به چرخه داخلی ال بولی ملحق شده است.

در این کتاب، او این لحظه را با فرهنگ تغییری مقایسه می کند که اولین بار از روی ال بولی مشهور ساخته شد و سپس شکل های جدیدی از ارتباط، تحرک ایده و درهم تنیدگی را توصیف می کند که به تشویق کارکنان ادامه داده تا تمرکز کرده و یک مجموعه کامل را اختراع کنند. او درمی یابد که استراتژی های موفقیت آمیزی که توسط ال بولی به کار گرفته شده به استراتژی هایی شبیه هستند که برای نوآوری در هنر، موسیقی، تجارت و تکنولوژی مورد نیاز بوده، ارزش ال بولی را میان سازمان ها و صنایع ثابت می کنند.

سازمان بدون ترس

نام کتاب: سازمان بدون ترس­: ایجاد امنیت روان شناسی در محل کار برای آموزش، نوآوری و رشد.

نویسنده: امی سی. ادموندسن

ناشر: ویلی

تاریخ انتشار: 2018-11-20

دسته بندی نوع جدید مدیریت و تجارت

فرمت جلد گالینگور

ISBN 9781119477242

قیمت 30.00 دلار

درباره کتاب:

غلبه بر ضروری ترین تطبیق دانش اقتصاد سازمان بدون ترس: ایجاد امنیت روان شناسی در محل کار برای آموزش، نوآوری و رشد راهنمایی کاربردی را برای گروه ها و سازمان هایی پیشنهاد می دهد که درباره موفقیت در اقتصاد مدرن جدی هستند. با تسلط  فوق العاده بر نوآوری؛ خلاقیت و درخشش، جذب و حفظ کیفیت استعداد ضروری است ولی چه چیزی برای این استعداد خوب است در صورتی که فرد نتواند با ذهنیتِ آنها حرف بزند؟ فرهنگ سنتی ” تناسب ” و کلمه ” ادامه دادن” در علم اقتصاد هجی

می شود. موفقیت به هجوم مداوم ایده های جدید، چالش های تازه و تفکر انتقادی نیاز داشته و فضای بین فردی نباید تحت فشار قرار داده، نباید سکوت، تمسخر و هراس وجود داشته باشد.

هر ایده ای خوب نیست، و البته سوالات احمقانه ای وجود دارند و اختلاف عقیده می تواند تنزل سطح داشته ولی صحبت درباره این مسائل بخش ضروری فرآیند خلاقیت است. مردم باید اجازه بدهند صدای افکار نیمه تمام آنها شنیده شود، از نیمکره چپ سوال بپرسند و بگذارند آشفتگی های ذهنی صدای بلندتری داشته باشد؛ این امر فرهنگی را ایجاد می کند که در آن اشتباه احمقانه یا لغزش لحظه ای چندان مهم نبوده و اشتباهات واقعی متعلق به خودمان بوده و اصلاح پذیر هستند، ایده بعدی می تواند جزییات بیشتری به همراه داشته باشد.

این کتاب به کشف فرهنگ امنیت روان شناسی می پردازد و  طرح کلی را برای ارائه به زندگی بسازد. مسیر پر از ناهمواری هاست ولی سناریویی آموزنده و مختصر بر اساس توضیحات مسیر واضحی را به سمت آموزش دائمی و نوآوری سلامت پیش می برد.

با کشف ارتباط میان امنیت روان شناسی و عملکرد فوق العاده فرهنگی ایجاد می شود که امنیت آن ایده هایی را بیان می دارد، سوالاتی می پرسد و به اشتباهات اعتراف می کند. عوامل محیطی سطح بکارگیری و بی طرفی به دانش امروزی اقتصاد نیاز دارد و از چارچوبی گام به گام برای ایجاد امنیت روان شناسی در گروه و سازمان شما پیروی می کند.

دوری از رویکرد بله قربان گویی و رسیدن به رویکرد حقیقی. خلاقیت را بارور کرده، اهداف را شفاف سازی کرده، به مسئولیت رسیده و مدیریت را مجددا تعریف کنید و مسائلی از این قبیل. سازمان بدون ترس به شما کمک می کند تا به سرنوشت سازترین تغییر زندگی خود برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.