post

برای وارد شدن در چه مشاغلی نیازمند زبان دوم هستیم؟

بدون شک برای شماهم پیش امده که در دوره ای از زندگیتان هدف هایی را برای خود در نظر میگیرید اما با گذر زمان وشرایطی که ممکن است دران قرار بگیرید،هدف های بچگی خود را فراموش کرده و برای تامین مخارج زندگیتان تن به انجام هرکاری میدهید. اما،ما دراین مقاله به شماخواهیم گفت که چطور به دنبال اهداف ارزشمند خود بروید.

قدم اول برای رسیدن به کاره دلخواهتان این است که یادگیری یک زبان دوم غیراز زبان مادریتان را اغاز کنید چرا که بدون شک درمشاغل موجود اولویت استخدام با شخصی است که به یک زبان دیگر همچون انگلیسی،فرانسوی،المانی ویا هرزبان دیگری مسلط باشد.شاید یادگیری یک زبان دوم برای بعضی افراد وقت گیر و یا سخت باشد اما مطمعن باشید کاری مهم در زندگی شما محسوب میشود پس همین الان بدون تلف کردن وقت بیشتری به ثبت نام در کلاس مورد علاقه ی خود بپردازید.باتوجه به پیشرفت های موجود این طبیعی است که دربیشتر جاها به دنبال کسی هستند که به دوزبان مسلط می باشد.باتوجه به تحقیقات انجام شده،طی چند سال گذشته درخواست جذب نیرو برای اشخاصی که به دوزبان تسلط دارند بسیار افزایش یافته لازم بذکر است این درخواست ها در تمام زمینه های شغلی بوده،درنتیجه میتوان نتیجه گرفت بایادگیری یک زبان دوم درهرجایی باتوجه به استعداد خودتان میتوانید بدون هیچ مشکلی استخدام شوید.و اما نکته ی مهم تر برای این افراد این است که دستمزد بیشتری را نسبت به افرادی که بجز زبان مادری به زبان دیگری مسلط نیستند،دریافت میکنند.پس میتوان گفت یادگیری زبان دوم از هرجهت میتواند برای شما مفید بوده و پیشرفت شمارا درپی خواهد داشت.واما در ادامه این مطلب به معرفی بهترین شغل های موجود که باداشتن مدرک یک زبان دوم براحتی میتوانید دران استخدام شوید رابرای شما خواهیم پرداخت. در بیشتر کشورها زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم انتخاب میشود. 

1.شما میتوانید با یادگیری زبان دوم(انگلیسی) به عنوان یک مشاور درخارج از کشوربراحتی شروع بکارکنید:

مشاور شغل نسازمند به زبان دوم

اگر شما فردی هستید که به سفر علاقه ی زیادی دارید پیشنهاد میکنیم این شغل را انتخاب نمایید. شما با مشاور بودن در یک کشور خارجی میتوانید به مقام های بالایی دست یابید به این صورت که در ابتدا دانشجویان را برای رفتن به دانشگاه با مشاوره خود اماده میکنید و با گذر زمان خود نیز میتوانید در یکی از بهترین دانشگاه های موجود درخارج از کشور تحصیل کنید بعلاوه شما با مشاور تحصیل شدن میتوانید به کارهایی نظیربرنامه ریزی برای سایر ازمون ها، همچنین مسایل بین المللی و…نیز بپردازید.

2.شما میتوانید باتسلط داشتن به یک زبان دوم، به عنوان یک خبرنگار شروع بکار کنید:

خبرنگار باید زبان دوم بداند

اگرشما فردی هستید که بیشتر اوقات خود را صرف کارهای هیجان انگیز میکنید،پیشنهاد میکنیم پس ازیادگیری یک زبان دیگر به سراغ شغل خبرنگاری بروید چرا که خبرهایی که به انتشار ان میپردازید معمولا درزمینه های زلزله،جنگ و مشکلات اینگونه می باشد.شاید به این فکرکنید که با ندانستن یک زبان دیگر نیز میتوانید خرنگار شوید،درست است اما فراموش نکنید بدون شک در مرحله پایین تراز فردی که مسلط به زبان دوم است قرار میگیرید چرا که اکثرسخنران های بزرگ جهان به دنبال خبرنگاری هستند که زبان دوم نیز بلد باشد.البته نلاگفته نماند اگر بجای یک زبان به یادگیری چند زبان بپردازید برای شما بهتر است زیرا کسانی که به مصاحبه میپردازید از هر کشور باهرزبانی میتوانند باشند واگر به زبان خودشان با انها صحبت کنید اطلاعات بهتری رادراختیار شما قرار خواهند داد.توجه داشته باشید بهترین زبان هایی که یک خبرنگار میتواند به ان مسلط باشد روسی،کره ای وعربی می باشد.

واما اخرین شغل:

3.شما بادانستن یک زبان دوم، میتوانید به عنوان یه مدیر فروش موفق شروع بکار کنید:

مدیر فروش و زبان دوم

اگر شما فردی هستید که از روابط اجتماعی بالایی برخوردار هستیپ وبراحتی میتوانید با دیگران ایجاد ارتباط کنید پیشنهاد ما به شما برای کار مدیر فروش میباشد.حال اگر به یک یا چند زبان مسلط باشید براحتی میتوانید در کشورهای مختلف به نقد محصولات خود بپردازید و این گونه شما به عنوان یک نماینده فروش بین المللی درسطح جهان شناخته خواهید شد. توجه داشته باشید که اگر بدنبال این هستید که یک مدیر فروش موفق شوید اولین و بهترین زبان برای یادگیری یک زبان دوم دراین سغل زبان چینی می باشد.

نه تنها شغل هایی که گفته شد بلکه همه ی مشاغل دنیا نیازمند فردی با یک زبان دوم هستند پس اگرتاکنون به یادگیری زبان دوم اقدام نکرده اید وقت رابیشترازاین تلف نکرده وشروع کنید.

نکته : اگر زبان دومی را یادبگیرد علاوه بر شغل خود میتوانید شغل دومی به صورت نیمه وقت هم داشته باشید.

ترحمه مقاله و ترجمه کتاب و ترجمه فیلم از مهمترین فعالیت های فردی است که مسلط به دو زبان است.