فرایند ساخت یک فیلم 

فرایند ساخت یک فیلم 

فرایندی که یک فیلم را تولید می کند از یک ایده در ذهن شخصی می آید که توزیع کننده بتواند آن را با صرف زمان و هزینه به سالن های نمایش برساند . اجراهای شرکت تولیدی همچنین خواهد گفت که نظارت بر فیلمسازی و ویرایش آنها تنها یک بخش کوچکی از کاری است که شرکتهای آنها انجام می دهند. مراحل مهم دیگر می توانند فعالیتهای درگیر در ساخت دقیق فیلم را انجام دهند. به طور خلاصه هر مرحله از این فرایند را ببینید.

فیلمنامه نویس ها

افرادی هستند که نقش های فیلمها را با سانس ها و دیالوگها خلق می کنند.

مامور استعداد

افرادی هستند که پرسنل خلاق مختلف (همانند، هنرپیشه ها، کارگردانها، نویسنده ها، و فیلمنامه نویس ها) را نشان می دهند و هدف آنها این است که با شرکتهای تولیدی در تبادل باشند برای اینکه درصدی از درامد را از تولید نهایی دریافت کنند.

نقطه شروع

نمایش اولیه ایده یک فیلم برای تولید کننده

رفتار

طرح جزئی یک گام اولیه برای اجراهای یک شرکت تولید کننده یا توزیع کننده؛ اگر آن اجراهای رفتاری بهبود یابند، آنها احتمالا یک نسخه نوشته شده را سفارش می دهند

در تنظیمات

نوشتن یک نسخه فیلم بدون قرارداد برای انجام دادن، به امید اینکه زمانی که نسخه از شرکتهای تولیدی مختلف با فیلم نامه نویس های مختلف  عبور می کند، ان پیشنهاد می شود و خریداری می شود.

چراغ سبز

یک عبارتی که اجراهای تصویب تولید و توزیع ایجاد یک فیلم خاص را بیان می کند.

کسب ایده

یک ایده برای یک فیلم را می توان به صورت طبیعی از هر جایی بدست آورد. تولیدکنندگان ایده هایی برای فیلمها ار نمایش های تلویزیونی، کتابهای کمدی، اسباب بازی ها، داستانهای کوتاه، و مقالات روزنامه ها دارند. فیلم نامه نویس ها و نویسندگان کتابها ( ازجمله کتابهای تاریخی) به طور سنتی معمولترین منابع را دارند.

فیلم نامه نویس ها افرادی هستند که نقش های فیلمها را با سانس ها و دیالوگها خلق می کنند.

ایده های موضوعی آنها اغلب برای شرکتهای تولیدی از طریق ماموران استعداد نویسندگی- افرادی هستند که پرسنل خلاق مختلف (همانند، هنرپیشه ها، کارگردانها، نویسنده ها، و فیلمنامه نویس ها) را نشان می دهند و هدف آنها این است که با شرکتهای تولیدی در تبادل باشند برای اینکه درصدی از درامد را از تولید نهایی دریافت کنند.

شغل یک مامور این است که یک اعتباری در سراسر هالیوود بدست بیاورد برای اینکه ایده های تجاری خلاق و خوبی داشته باشد تا اینکه زمانی که او نزد تولید کننده می رود پیشنهاد خوبی داشته باشد. مدیر برنامه ها می دانند که چه چیزی محبوب شده است. آنها همچنین می دانند که چه تولید کنندگان خاصی چه فیلمهایی را دوست دارند.

ایده یک نویسنده برای یک فیلم گاهی اوقات تنها چند خط خواهد بود که طراحی می شود-

بعنوان مثال، ” یک جعبه چوبی کوچک به آستانه در یک زن وشوهر می رسد، کسی که آن را باز کند، ثروتمند می شود. اولین کاری که آنها انجام می دهند این است که در جعبه را باز می کنند و هر کسی را که نشناسند می کشند. نمایش این ایده برای تولید کننده یک نقطه شروع نامیده می شود. اگر تولید کننده این ایده را دوست داشته باشد (قبل از مثالی که از یک اپیزود از مجموعه تلویزیونی ناحیه توئلایت می اید)، نویسنده ممکن است برای نوشتن یک خط جزئی پول دریافت کند، که معامله نامیده می شود.

بیشتر بخوانید : ترجمه فیلم و هزینه آن

اگر تولید کننده معامله را دوست داشته باشد ، گام بعدی ممکن است برای یک نسخه کامل پرداخت شود. نویسندگانی که کمتر نوشته اند ممکن است یک نسخه کامل را بدون دریافت پولی بنویسند، که یک نسخه در تنظیمات نامیده می شود. مدیر برنامه نویسنده، یک نسخه تنظیم شده را برای شرکتهای مختلف تولید می فرستد به این امید که آنها برای آن پیشنهادی بدهند. نسخه های جذاب صدها هزار دلار یا بیشتر ارزش دارد، اما بیشتر آنها هرگز خریداری نمی شوند.

دومین منبع سنتی برای ایده های فیلم

دومین منبع سنتی برای ایده های فیلم- کتابه- به صورت خاصی در سال 1990 محبوب شدند. تولید کنندگان به کتابهای موفق با داستانهایی که مناسب بودند توجه داشتند و بودجه های فیلم که آنها انتظار داشتند آن را بسازند.

در حال حاضر، آنها خشمگینانه سعی دارند که کتابهای جدید را بکوبند، یا حتی کتابهایی که هنوز چاپ نشده اند، با داستانهایی که به نظر می رسد یک معدن طلای سینمایی را پیشنهاد کنند. زمزمه کننده اسب، یک نمونه جدید از رفتن گله تا برگشتن بود. در سال 1994 ، در حالی که کتابها هنوز خطی بود، مدیر برنامه نویسندگان ، یک مزایده از حقوق فیلم را هماهنگ می کردند که 3میلیون دلار را بدست می آوردند.

مبلغی که در چنین خریدهایی بدست می آمد بسیار بیشتر از آن بود. باتوجه به گوناگونی مجله بازرگانی، تولید کننده دینو د لارینتیس، 10 میلیون دلار را در سال 1990 برای حقوق فیلم به توماس هریس بخاطر کتاب موفق و فیلم سکوت بره ها پرداخت کرد حتی قبل از اینکه کتابفروشی ها به موفقیت برسند.

این یک حرکت زیرکانه بود-

فیلمی که از آن نتیجه شد- وستمنت، هانیبال، یک موفقیت بزرگ از سال 2001 بود. کتابها هنوز یک منبع سالم برای ایده پردازی در سینما هستند. تفکر مجموعه های موفق خون آشام توئلایت، که بعنوان کتاب شروع شد، توسط یک توزیع کننده مستقل، سامیت اینترتینمنت مدیریت شد.

زمانی که اجراهای بالای تولید ساخت یک فیلم را تایید کنند، آنها چراغ سبز آن هستند. یک پروژه با توجه به یک چراغ سبز افزایش خواهد یافت زمانی که آن مناسب ایده های سازمانی تولید فیلم درباره چیزی باشند که در بازار موفق خواهند بود.

مدیران شرکتهای تولیدی

مدیران شرکتهای تولیدی، ایده هایی درباره بخش های بازار دارند که برای انواع خاصی از فیلمها مفید است. جوانان و نوجوانان، بعنوان مثال، فیلمهای ترسناک ( بعنوان مثال، هالووین) را دوست دارند. زنان به نظر می رسد که کمدی های احساسی را دوست دارند (بعنوان مثال، او تنها با شما نیست)، در حالی که مردان فیلمهای ماجرایوناه ترجیح می دهند (بعنوان مثال، پنج سریع) یا کمدیهای ناخالص (بعنوان مثال، هانگ اور 2).

افرادی که سنی بیش از 45 سال داردند اغلب مورد هدف فیلم هایی با بودجه کم (گاهی اوقات ساخته انگلستان) قرار می گیرند که یک کمدی نامحسوس یا حساسیت احساسی زیادی دارد. مثل در خواب راه رفتن با من یا لاستیکهای واشر نقره ای. البته، بسیاری از زنان و مردان در فیلم ها با یکدیگر حضور دارند، بنابراین اغلب اجراها سعی می کنند که فیلم هایی را ایجاد کنند که هدف این باشد که یک نوع از مخاطبین را با برخی موضوعات سرگرم کند به طوری که نوع دیگر مخاطبین هم دوست داشته باشند. بعنوان مثال، یک فیلم ماجراجویانه اغلب یک جزء احساسی قوی خواهد داشت.

# فرایند ساخت یک فیلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.