صنعت فیلم سازی

صنعت فیلم سازی

اهداف بخش

1 قرارملاقاتهای سینمایی را در ایالات متحده آمریکا بیان می کند و اینکه امروزه چطور بر سینما تاثیر می گذارد.

2 فرایندهای تولید، توزیع، و نمایش را برای تصاویر متحرک تئاتری در ایالات متحده تحلیل می کند و بازیگران بزرگ را در هر حوزه شناسایی می کند.

3 بیان می کند که فیلم ها از نظر مالی به چه صورت هستند و چطور از نمایش های مختلف پول بدست می آورند

4 ارتباط بین توزیع کنندگان فیلم و تئاتر را تحلیل می کند

5 تاثیر فناوری های جدید و جهانی سازی را بر صنعت فیلمسازی بیان می کند

6  تاثیر فرهنگ فیلمسازی امریکایی را بر فرهنگ جهانی در نظر می گیرد

به نظر نمی رسد که سینما مکان مناسبی برای قرار ملاقات باشد. ( افراد زیادی می گویند که آنها واقعا قرار ملاقات نمی گذارند با هر کسی و در هر جایی). هنوز وبسایت ویکی هاو (برای انجام دادن چیزی) دقیقا یک مقاله ای با این نام دارد ” چگونه برای قرار ملاقاتی در سینما عمل کنیم”. در سپتامتر 2012، آن مقاله توسط شخصی به نام فلیکتی و “26 نفر دیگر” ویرایش شد.

“قرار ملاقاتهای سینمایی”،

” یک روشی برای گذراندن زمان با افراد دیگر هستند بدون اینکه فشار محاوره ای بر شما وارد شود. برای اینکه قرار ملاقات شما بیشتر از یک فضای ملایم و لطیف باشد، در اینجا روشهایی وجود دارد که چطور بوسیدن را شروع کنید. لیستی که دنبال می کنید شامل نکات مفیدی می باشد همانند ” فراموش نکنید دندانهایتان را مسواک بزنید” و “اگر شما بخواهید یکدیگر را ببوسید، شما و طرف مقابلتان ممکن است بخواهید سرتان را با یکدیگر در تماس قرار دهید.”

قرارملاقات گذاشتن یا نگذاشتن برای تماشای فیلم، هنوز هم برای نوجوانان و جوانان نسبت به گروه های سنی دیگر جذاب تر است. اگر مارکز نمایش تئاتر را در بعدازظهر های شنبه و یکشنبه بررسی کنید، شما بچه ها و والدین زیادی را در آنجا می بینید. جوانان تازه ازدواج کرده با کودکان بزرگتر اغلب در نمایش فیلم حضور دارند، و افراد مسنتر اغلب اوایل شب را برای نمایش فیلم می روند.

سینما

اما سینما تنها شروع – یا یک روش طولانی توقف- یک عامل رسانه ای است که بسیاری از این فیلمها در عصر دیجیتال هستند. همانطور که ما در صفحات زیر خواهیم دید، همگرایی یک بخش اصلی از صنعت سینما محسوب می شود. اگر شما نمایش تئاتری یک فیلم را از دست بدهید، احتمالا شما قادر خواهید بود که آن را در انبوهی از پنجره های دیجیتالی، از پرداخت- به ازای- نمایش در تلویزیون صفحه بزرگ تا اسمارت فون خودتان تماشا کنید.

ممکن است عجیب به نظر برسد که ما در قرن 21 ام درباره سینماها صحبت کنیم زمانی که یک طبقه بندی جداگانه ای از تجربیات صوتی تصویری مختلف وجود دارد، بعنوان مثال، از ” نمایش های تلویزیونی” و “ویدئوها”- حتی زمانی که ما آنها را در نمایش های سینمایی نبینیم. این صنعت به سختی کار می کند تا این توزیع را حفظ کند حتی زمانی که آن همگرایی را به سمتی سوق می دهد که تئاتر تنها شروع یک حرکت سینمایی از طریق سیستم رسانه ای است.

برای بسیاری از مخاطبان، ” سینما” به معنی “هالیوود” می باشد.

درعوض، هالیوود یک مکان و یک سطحی از هیجان را نشان می دهد و قدرت هنرمندان با صنعتهای رسانه ای دیگر منطبق نیست.

این بخش فراتر از زرق و برق و درخشش فیلمهای طرح اولیه است که چه چیزی نمایش های رسانه ای صنعت را به ندرت توضیح می دهد. چه شرکتهایی در تولید، توزیع و نمایش درگیر هستند؟ از چه مکانهایی پول برای پشتیبانی از این فعالیتها می آید؟ تا چه حدی چالش همگرایی روش تصویر متحرک را برای این فعالیتها اجرا می کند؟ تا چه حدی تغییر همگرایی در ذات فیلمها است؟ و چطور تلاش می کند تا همگرایی فیلمها را در عصر همگرایی رسانه ای حفظ کند؟

برای شروع پاسخگویی به این سوالات، ما مجبوریم که اول درک کنیم که چطور ایده فیلمها و هالیوود در جامعه آمریکایی و تخیلات آمریکایی حفظ می شود. طرح ها و خط زمانی ما با جادوگرانی در اواخر قرن هجدهم آغاز می شود.

# صنعت فیلم سازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.