post

برای اینکه بتوانید زبان خود را تا سطح بالایی ارتقادهید اولین مرحله این است که بتوانید تمام قسمت های ان را بدون اشکال بخوانید.پس قدرت ریدینگ خود را بالا ببرید.

شاید برایتان سوال باشد که چرا خواندن، یکی از مهمترین اصول یادگیری زبان است،چرا که با تقویت ریدینگ زبان خود در بخش های دیگر مانند نوشتن نیز پیشرفت خواهید کرد.به همین دلیل ما در این مقاله از مهمترین نکات تقویت خواندن در زبان انگلیسی را برای شما بازگو کردیم:

اولین نکته که شاید از مهمترین نکات محسوب شود میتوان به این موضوع اشاره کرد،زمانی که خواندن را اغاز کردید و به کلمه ای برخوردید که معنای ان را نمیدانستید ناامید نشوید و به خواندن ادامه دهید،اگر شما فردی مبتدی هستید این موضوع کاملا طبیعی است پس ارامش خودرا سعی کنید حفظ کرده و بجای اینکه تلاش کنید معنی و تلفظ درست کلمه مورد نظر را از داخل دیکشنری جستجو کنید بهتر است به کمک جملات دیگر که معنیه ان را میدانید معنیه کلمه ی موردنظر را حدس بزنید چرا که این کار باعث میشود معنای ان تامدت طولانی ملکه ذهن شما شود،به این کار به اصطلاحcontextualization  می گویند،یعنی جستجوی معنیه کلمه ای به کمک کلمات دیگر.

 

 دومین نکته میتوان به این موضوع اشاره کرد که بتوانید تاجایی مسلط شوید بطوری که بتوانید با سرعت بالا اما درست متن موردنظر را بخوانید این کار برای مطالب طولانی میتواند نکته ی مهمی باشد،لازمه ی افزایش سرعت خواندن این است که شما دایره لغات خود را افزایش دهید چرا که هرچه معنی لغات بیشتری را بدانید بدون شک تلفظ صحیح ان را نیز یاد گرفته در نتیجه در هنگام مطالعه کمتر به مشکل برخواهید خورد و درسپس سرعت خواندن شما تا حد زیادی افزایش می یابد.

سومین نکته میتواند این باشد که شما به مطالعه علاقه مند باشید،یعنی برایتان جذابیت داشته باشد که هرروز قسمتی از وقت خودرا به مطالعه مطالب انگلیسی اختصاص دهید در غیر این صورت اگر علاقه ای در کار نباشد بزودی مطالعه را ترک کرده و تغییری در پیشرفت ریدینگ شما بوجود نخواهد امد.

چهارمین نکته اینکه از مغز خود هرچه بیشتر کار بکشید به این معنا که هنگام مطالعه در جایی متوقف شوید و سعی کنید ادامه داستان را خودتان در ذهن خود به زبان انگلیسی مرورکنید،همچنین برای تمرین بیشتر میتوانید ان هارا درگوشه ای از کتاب یادداشت کنید.این کار علاوه براینکه شمارا بیشتر با موضوع مطلب مودنظر درگیر میکند بلکه تمرکزتان را افزایش میدهد در نتیجه میتواند بدون شک در تقویت ریدینگ زبان شما نیز موثر باشد.

پنجمین نکته:اینکه سعی کنید بجای بلند خواندن مطالب بیشتر از چشمان خود کمک گرفته و خطوط را باچشمان خود دنبال کنید شاید مطالب را با صدای بلند خواندن برای شما جذابیت بیشتری داشته باشد اما مطالعه با چشم تمرکز شما افزایش داده در نتیجه مهارت خواندن شما تا حد زیادی افزایش می یابد.

ششمین نکته:استفاده مکرراز رمان و داستان هایی که به زبان انگلیسی نوشته شده است، می باشد.این کار همچنین میتواند انگیزه و ذوق شما را نیز به مطالعه افزایش دهدو مهمترین نکته این است که هنگام مطالعه رمان اگر به کلمه ای نااشنا برخوردید به احتمال زیاد میتوانید معنیه ان را به کمک موضوع رمان و یا داستان مورد نظر پیدا کنید در نتیجه نیازی نیست مرتب از دیکشنری استفاده کنید.

هفتمین نکته اینکه خودتان به شدت با مطالب درگیر کنید به این معنا که اگر با کلمه ای جدید روبه رو میشوید کاربرد ان را در جملات مختلف جستجو کنید یا بطور مثال مطالعه کنید که از حروف اضافه در شرایط مختلف چگونه استفاده میشود.با این کار به اصطلاح با یک تیر دونشان خواهید زد،هم ریدینگ خود را تقویت کرده و هم بخش گرامرتان را قوی خواهید کرد.

هشتمین نکته:دقت داشته باشید که هنگام اغاز مطالعه یک کتاب درابتدا سری به بخش مقدمه ان بزنید تا حدی که موضوع کتاب موردنظر دستتان بیاید و ببینید که ایا برای شما جذابیت دارد یا خیر چرا که اگربرایتان جذاب باشد باانگیزه بیشتری ان را مطالعه میکنید در غیر این صورت بدون پایان دادن کتاب خواندن ان را ترک خواهید کرد.و یا اگر موضوع کتاب برای شما جذابیتی نداشت نیازی نیست حتما کل کتاب را بخوانید بلکه میتوانید فقط از بخش مقدمه یا قسمت پایانی ان کتاب کلمات جدید را بیابید و برای خودتان در جایی یادداشت کنید،این کار باعث افزایش دایره لغات شما میشود.

نهمین نکته،استفاده از روش scanning  می باشد.

روش scanning،یعنی اینکه بتوانید بدون مطالعه کامل یک متن نکات وکلمه های مهم ان را دربیاورید.این کارمیتواند کمک بسیاری در ازمون های کنکور یا ایتلس به شما بکند چرا که باسرعت بیشتری قسمت سوالات ریدینگ را قادر خواهید بود تا پاسخ دهید.

دهمین نکته: روش skimming،می باشد.دراین روش شما باید تا جایی به خواندن زبان انگلیسی مسلط شده باشید تا بتوانید با یک نگاه کلی به متن مورد نظر موضوع ان را دریابید.

هردو روش scanning و skimming برای اینکه بتوانید پاسخ سوال های قسمت ریدینگ را باسرعت بالایی بدهید بدون شک کمک زیادی به شما خواهند کرد.

یازدهمین نکته اینکه سعی کنید هنگام مطالعه، عباراتی که با انها به اندازه کافی اشنایی دارید رابعد از یک بار خواندن به سرعت از انها عبور کنید تا وقت شما برای یادگیری مطالب جدید تلف نشود.

واما دوازدهمین نکته که اخرین نکته ی تقویت ریدینگ دراین بخش می باشد این است،نکات مهم هر مطلب را درجایی برای خود بنویسید و بطور مکرر ان هارا مرور کنید تا جایی که بطور کامل ملکه ی ذهن شما شوند.

در ابتدا میاوانید از ترجمه گوگل کمک بگیرید. همچنین تلفظ کلمات را از گوگل ترنسلیت بشنوید.

شرکت پارس 68 در زمینه ترجمه مقاله و ترجمه انگلیسی به فارسی فعالیت دارد و هر کمکی که لازم دارید از کارشناسان شرکت بخواهید.

 

One thought on “ریدینگ خود رادر زبان انگلیسی تقویت کنید،اما چگونه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.