post
بروز رسانی مرداد 99

چگونگی رفع مشکلات عموم در رایتینگ تافل

کسانی که در امتحان تافل شرکت میکنند معمولا در بخش رایتینگ آن به مشکل بر میخورند ، آموزشگاه های زبان برای رفع این موضوع  بیان کرده اند که شرکت کنندگان باید با دقت نکاتی که اساتید ذکر میکنند را یادداشت برداری کنند تا بتوانند بخش رایتینگ را براحتی پشت سر بگذارند.

نکته قابت توجه برای شرکت در آزمون تافل این است که

 قبل از شرکت در ازمون حتما به حل تمرین بپردازید البته حل تمرین مناسب .چراکه در صورت حل تمرینات نامناسب باعث میشود ذهن دانشجو از اصل ماجرا خارج  شود به عنوان مثال ایتلس 155 دارای تمرینات خوبی برای حل می باشد که  میتوانید قبل از شرکت در ازمون تافل به ان مراجعه کنید.

یکی دیگر از راهایی که میتوان پیش گرفت تا در ازمون تافل موفق شد حل ازمون های  گذشته تافل می باشد که میتوانید نمونه های آن را از سایت های معتبر پیدا کنید.

و همچنین این را مد نظر بگیرید که حل تمرین تنها به شما کمکی نمیکند . برای حل تمرینات بعدی دقت داشته باشید که اشتباهات گذشته را مجدد تکرار نکنید و این یعنی همان بازخورد مناسب.

نکته بعدی پرهیزاز زیاده گویی در رایتینگ تافل می باشد.

اکثرا به اشتباه فکر میکنند اگر برای قسمت رایتینگ از سه یا چهار پاراگراف استفاده کنند موفق ترند در واقع این تفکر اشتباه است بجای زیاده گویی سعی کنید  از جملات کوتاه اما مفید استفاده کنید.

به این نکته توجه کنید جملات رایتینگ هر چه به اتفاقات واقعیه زندگی خودتان نزدیک باشد زیباتر بنظر میرسد.

برای شروع در جمله اول که به اصطلاح به آن عنوان می گویند سعی کنید از یک جمله خاص که با بقیه پاراگراف متفاوت است استفاده کنید شما میتوانید جمله عنوان را با یک سوال مطرح کنید.

 نتیجه گیری رایتینگ تافل کنید:

نتیجه گیری در رایتینگ بسیار اهمیت دارد زیرا در ان  بصورت خلاصه به توضیح مختصر موضوع رایتینگ پرداخته میوشد بنابراین بهتر است

از کلماتی مثل so و یا as a result استفاده کنید.

چطور به رایتینگ زبان انگلیسی  به صورت کلی مسلط شویم؟

بدون شک یکی از راههای ایجاد ارتباط با افراد دیگر میتواند صحبت کردن ونوشتن بصورت تایپ باشد.یکی ازراه هایی که بتوانید بطور صحیح تر ارتباط برقرار کنید این است که گرامرخودرا تقویت کنید چرا که افراد بسیاری هستند که متاسفانه در برقراری ارتباط مشکلاتی دارند اما، ما در این مقاله به بیان مهمترین روش های بالا بردن سطح گرامرمیپردازیم.

برای نوشتن،اگر بخواهید متنی بدون نقص داشته باشید بهتره از نوشتن مطالبی که موضوع متن را به حاشیه میبرد بپرهیزید،درواقع بهتر است متنی کوتاه اما پرمحتوا داشته باشید.زمانی که به یادگیری زبان انگلیسی میپردازید بدون شک در مواقعی باید بنویسید،پس داشتن استعداد در نوشتن نیز میتواند نکته بسیار مهمی باشد.همچنین لازم به ذکر است که نوشتن باعث میشود مطالب بهتر در ذهن شما بماند و میتواند راهی موثر برای تقویت زبان شما نیزباشد.در ادامه به برخی از مهمترین کارایی نوشتن برای قوی کردن زبان انگلیسی میپردازیم:

این نکته را از من به یادگار داشته باشید: سعی کنید با ترجمه انگلیسی متون و همچنین ترجمه متون فارسی به انگلیسی ، مهارت خود را بالاببرید.معجزه میکنه

  • وقتی شما موضوعی را گوش میکنید و پس از ان به نوشتنش میپردازید موندگاری ان مطلب در ذهن شما صد در صدی میشود،درنتیجه میتوان گفت زمانی که متنی را به زبان انگلیسی مینویسید بدون شک بهترمیتوانید ان را یاد بگیرید.
  • همچنین وقتی به نوشتن مطالب زبان انگلیسی میپردازید،باعث میشود تمرکز بیشتری داشته باشید،در نتیجه باعث میشود کمتر کلمات موردنظر را فراموش کنید.

درواقع میتوان نتیجه گرفت که نوشتن علاوه براینکه به یادگیری شما کمک بیشتری خواهد کرد بلکه تمرکز شما را نیز تا حد بالایی بالا میبرد.

و اما ازمهمترین روش های تقویت رایتینگ زبان انگلیسی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1.خلاصه نویسی کنید:سعی کنید کتابی را که میخوانید یا فیلمی را که تماشا میکنید به دقت در ذهنتان بسپارید تا بتوانید خلاصه ان را بطور کامل اما به زبان انگلیسی بنویسید،بدون شک این کار در قوی کردن زبان انگلیسی به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

2.به تجزیه و تحلیل تصاویر گوناگون بپردازید:بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که خود را در مکانی دیگر تصور کنید،درواقع از قوه ی تخیل خود استفاده کرده و تصاویری که مشاهده میکنید را به زبان انگلیسی روی یک کاغذ برای خود توصیف کنید،خواهید دید که چگونه زبان انگلیسی شما در سطح بالاتری قرار خواهد گرفت.

3.بازنویسی کنید:بازنویسی به این معنا نیست که کتابی را بردارید و دقیقا همان جملات داخل کتاب را دوباره بنویسید این کار میتواند بیشتر وقت شما را تلف کند،بهتر است جملات کتاب را به چند گونه ی متفاوت بنویسید به این معنی که متن کتاب را بطور مثال یه بار از زبان یک کودک و یک بار از زبان یک فرد تحصیل کرده بنویسید، این کار نه تنها باعث تقویت مغزتان میشود بلکه به بالابردن دایره لغات شمانیز کمک خواهد کرد.

4.به نوشتن خاطراتی که در گذشته برایتان جذابیت داشته بپردازید:نوشتن خاطرات به زبان انگلیسی نه تنها باعث میشود زبانتان تقویت شود بلکه به یاداوردن اتفاقات گذشته خود نیز میتواندبرایتان جالب باشد.

5.مطالبی را درقالب داستان برای خودتان به زبان انگلیسی بنویسید:برای نوشتن داستان،پیشنهاد ما به شما این است کلمات انگلیسی را که به تازگی یاد گرفته اید، داستانی را به کمک این کلمات بنویسید،این کار کمک میکند تا کلماته جدید ملکه ی ذهنتان شود درنتیجه هرگز ان ها را از خاطر نخواهید برد.

6.اصطلاحات پرکاربرد را به زبان انگلیسی بنویسید:اصطلاحی را انتخاب کرده و شروع کنید مطلبی رادر قالب ان اصطلاح به زبان انگلیسی بنویسید،یا حتی بهتر است موضوع مطلب شما دررابطه با اصطلاح مورد نظر باشد تا هرچه بیشتر ازان استفاده کنید.این کار نه تنها شمارا با اصطلاحات انگلیسی اشنا میسازد بلکه باعث تقویت زبانتان نیز میشود.

۷.توضیح چگونگی انجام کارها به زبان انگلیسی:به کارهایی که روزانه انهارا انجام میدهید دقت کنید،کارهایی همچون اشپزی کردن،مرتب کردن اتاقتان،انجام یه پروژه و کارهایی مانند این هارا در اخر هر شب به نوشتن چگونگی انجام دادن انها به زبان انگلیسی بپردازید،این کارنیز میتواند برای تقویت زبانتان مفید باشد.

8.نوشتن مخالفت خود به زبان نگلیسی:شاید برایتان پیش امده زمانی که به خواندن یه مطلب میپردازید با بخشی از ان موافق نیستید بنابراین به نوشتن مخالفت خود بپردازید این کار شاید برایتان در ابتدا سخت باشد چرا که کلماتی را که برای نشان دادن اعتراض خود استفاده میکنید همیشگی نیستند وبرایتان جدید می باشد اما بدون شک در یادگیری شما تاثیر زیادی خواهد گذاشت.در واقع میتوان گفت استفاده از کلمات پیچیده تر شاید دراول سخت باشد اما با تکرار مکرر ان در ذهنتان خواهد ماند.

و این نکته را فراموش نکنید که یک بار متن رایتینگ را از اول بخوانید تا اگر اشتباهی کرده اید آن را اصلاح کنید که میتوانید برای اصلاح رایتینگ تافل خود از سایت پارس 68 کمک بگیرید. اگر خواستید با این روشها اقدام کنید متوانید از خدمات ترجمه مقاله و ترجمه انگلیسی به فارسی شرکت بهره ببرید. به این صورت که در خواست یادگیری با ترجمه را برای شرکت ارسال بفرمایید . هم ترجمه کنید و هم پول در بیاورید.

انواع سوالات رایتینگ تافل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *