جذب مترجم حرفه ای

جذب مترجم به صورت حضوری و غیر حضوری صورت می گیرد.

موسسات ارائه خدمات ترجمه، با ارائه آزمون و اصول و قوانینی به جذب مترجم حرفه ای می پردازند البته بعضی از شرکت ها نیز به مترجم کتبی،شفاهی نیاز ضروری دارند بنابراین علاوه بر موسسات ترجمه، شرکت ها نیز مترجم استخدام می نمایند.برخی از شرکت ها هم برای تولید محتوا از طریق ترجمه از مترجمین خبره بهره میبرند. و همچنین در هتل های بین المللی، آژانس های مسافرتی،تورهای مسافرتی که مترجم به عنوان لیدر استخدام می شود، در هر صورت یک مترجم حرفه ای می تواند در هرجا مشغول به فعالیت شود و از موقعیت شغلی خوبی برخوردار شود.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، اغلب، اکثر امور به صورت اینترنتی انجام می شود لذا اکثر مترجم ها به صورت اینترنتی سفارش را ثبت می کنند و در موعد مقرر متن ترجمه شده را تحویل موسسه می دهند.

جذب مترجم حرفه ای، کار چندان آسانی نیست، برای موفقیت در این زمینه داشتن مدیریت قوی،دانش ،تخصص و تجربه در امر تجربه  امری است ضروری. به خاطر پر ترافیک بودن متون انگلیسی به فارسی، اغلب مترجمین انگلیسی به فارسی جذب بازار کار ترجمه می شوند.

مترجم حرفه ای، تجربه و دانش کافی را در زمینه های مختلف را دارد و همچنین وقت شناس بوده و ترجمه را در وقت تعیین شده تحویل می دهد، امانت دار بوده و از انتشار متون ترجمه شده جداً خودداری نموده زیرا برای هزینه و اعتماد مشتری ارزش قائل می باشد.

مترجم حرفه ای از اینترنت پرسرعت برخوردار بوده و همچنین سرعت تایپ بالایی هم دارد.

دانش لغات مترجم تخصصی بالا می باشد و متنی که ارائه می دهد روان می باشد.

مترجمی که کار خود را تازه شروع کرده است بدون در نظر گرفتن حقوق و مزایا نمونه کارهایی را برای موسسات انجام می دهد تا هم اینکه شناخته شود و هم اینکه به تجربه اش افزوده شود. و لازمه پیشرفت مترجم تلاش،مطالعه و انتقاد پذیر بودن وی می باشد زیرا افرادی هستند که خیلی زود از کار خود ناامیدذ می شوند و از ادامه کار ترجمه باز می مانند.ترجمه خود نوعی هنر است که مترجم باید با علاقه و ذوق این کار را دنبال کند تا به موفقیت های لازم دست یابد.

Play it by ear

ناگفته نماند که یک مترجم صرفاً برای کسب درآمد ترجمه انجام نمی دهند بلکه افرادی هستند که برای تقویت رزومه خود ترجمه کتاب های و مقالات مختلفی را انجام می دهند که بعضی از مترجمین با ترجمه خوبی که انجام داده اند آثار ماندگاری را بر جای گذاشته اند.

11 thoughts on “جذب مترجم حرفه ای

 1. با سلام. من کارشناسی مترجمی هستم. ترجمه مقالات پزشکی از انگلیسی به فارسی انجام می دم به صورت تضمین در کیفیت و زمان تحویل. لطفا در صورت لزوم اطلاع بدید. با تشکر

 2. سلام من ۱۲ کتاب ترجمه کردم در سفارت استخدام هستم نزدیک به دو سال که اونجام قبلش ۴ کتاب کره ای به فارسب تر جمه کردم کامل مسلط به ۴ زبان کره ای انگیلیسی اسپانیایی و فرانسوی

  • درود برشما.یک سوال..خانم بنده ده ساله که مدرس زبان انگلیسی توی اموزشگاه معتبر هستن.خواستم ببینم طبق سابقه و دانشی که توی زمینه ی انگلیسی دارن میشه توی سفارت عهده دار مسئولیتی بشن؟یا اینکه بعنوان راهنمای مهمان کاری بتونن انجام بدن؟خیلی متشکرم.

   • بععععله چرا که نه. با توجه به اینکه الان تو ایران سر هر کوچه ای یه دانشگاه زدن و هرکسی هم زبان بلده و با توجه به اینکه افرادی مثل ایشون حاضر میشن بابت ترمی 50 هزار تومان در آموزشگاه کار کنن. الان دکترای آموزش زبان داره با پول باباش و پدر زنش زندگیشو میچرخونه و الکی به دیگران میگه من دارم میلیونی پول در میارم از آموزشگاه زبان.

 3. بنده مترجم تمام وقت با 10 سال سابقه درخشان با چندین سایت معتبر می باشم.

 4. سلام.
  کارشناس ارشد مترجم انگلیسی هستم و تاکنون ۵ کتاب و یک فیلم کوتاه ترجمه کرده ام.درصورت نیاز به مترجم حرفه ای ایمیل بفرستید.با تشکر

 5. بنده یک مترجم مسلط به عربی با سابقه خوب و صحبت کردن عربی عالی هستم در صورت نیاز به مترجم غیر حضوری به بنده با شماره تماس تماس بفرمایین

 6. با عرض سلام و خسته نباشید ؛
  من ترجمه متون تخصصی عمران را انجام می دهم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.