تولید محتوای سایت کتابهای علمی از طریق ترجمه

کتاب های علمی فراوانی با موضوعات مختلف در رده های مختلف سنی تألیف شده اند.

در نوشتن کتاب های علمی باید به گروه مخاطبین (کود،نوجوان،جوان و بزرگسالان) توجه نمود. برای اینکه بتوانیم برای کودکان کتاب علمی موفقی بنویسیم باید نکاتی را در نظر بگیریم، از آنجایی که دایره واژگان کودکان محدود است باید در هنگام نگارش کتاب علمی کودکان از واژه های ساده استفاده کنیم.

در واقع نکات مهم برای نوشتن کتاب علمی کودکان، انتخاب لغات مناسب، دستور زبان و نحوه ی شرح بیان می باشد.

لوکا نوولی نویسنده ایتالیایی می باشد که کتاب هایش به 40زبان دنیا ترجمه شده است. که کتاب های مهم همه اتنوبیوگرافی هستند و دانشمندانی که شرح زندگی آنها را برای کودکان نوشته است از زبان خودشان زندگیشان را تعریف می کنند. به طوریکه در همه کتابها شرح زندگی دانشمندان از دوران کودکی آنها آغاز شده است و به این ترتیب کودکان می توانند خود را جای دانشمندان قرار دهند.

دانشمندانی که در کتاب های نوولی معرفی شده اند از فرهنگ های مختلف دنیا هستند که با این ترتیب کودکان با مطالعه این کتاب ها  با فرهنگ  دیگر کشورها آشنا می شوند.

کتاب های متعددی وجود دارند که از زبان های خارجی به زبان فارسی ترجمه شده اند و هم چنین کتاب های فارسی زیادی هم هستند که به زبان خارجی ترجمه شده اند.

تولید محتوای سایت کتابهای علمی از طریق ترجمه

تولید محتوای سایت کتابهای علمی از طریق ترجمه

موسسه انتشاراتی که کتاب های علمی ارائه می دهد قطعاً سایتی را برای ارائه محصولات خود برای عموم در نظر می گیرد و همه  محصولات  خود را  داخل سایت تعریف  می کند. موسسه انتشاراتی می تواند برای تولید محتوای سایت کتاب های علمی از طریق ترجمه اقدام کند یعنی بخشی از کتاب های برتر را به زبان های مختلف ترجمه نماید و به عنوان نمونه داخل سایت قرار دهد. و هم چنین کتاب های علمی خارجی هستند که طرفداران زیادی دارند که می توان به ترجمه این دسته از کتاب ها پرداخت و داخل سایت اضافه نمود.البته مترجم کتاب های علمی باید کاملاً تخصصی باشند مثلاً مترجم کتاب کودک باید تخصص در ترجمه کودک داشته باشد و کتاب نوجوان و بزرگسال هم به همین ترتیب. موسسه انتشاراتی با دسته بندی کتاب های علمی به طور واضح و مشخص و گنجاندن کتاب های برند و برتر داخل سایت به تعداد کاربران خود می افزاید.

معروفترین کتاب های علمی دنیا عبارتند از: تاریخچه زمان، سیاه چاله و انحنای زمان، روشن تر از خورشید،آشفتن دنیا می باشد.

Presentation1-min

تولید محتوای سایت کتابهای علمی از طریق ترجمه

تولید محتوای فارسی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.