post

تولید محتوای سایت تجهیزات آزمایشگاهی از طریق ترجمه

رشته علوم آزمایشگاهی شاخه ای از علوم پزشکی است

که در ارتباط با آنالیز آزمایشگاهی خون مایعات و انساج بدن انسان به منظور تشخیص بیماری پیگیری درمان و حفظ سلامت افراد جامعه فعالیت می کند.

در ایران دوره کارشناسی پیوسته علوم آزمایشگاهی از سال 1347 در دانشگاه های تهران،شیراز، اصفهان و…. تأسیس گردید.

هدف از تحصیل در رشته علوم آزمایشگاهی این است که فارغ التحصیلان این رشته بتوانند در آزمایشگاههای بالینی بیمارستان ها و آزمایشگاههای مراکز بهداشتی با دانش اختصاصی که آموخته اند و با بکارگیری دستگاههای الکترونیکی پیچیده  و روشهای متعدد آزمایشات مختلف را روی خون و یا دیگر مایعات و انساج بدن انجام دهند.

بخش های موجو در یک آزمایشگاه تشخیص طبی عبارتند از:

  • بخش پذیرش و جواب دهی
  • بخش نمونه برداری
  • بخش بیوشیمی
  • بخش هماتولوژی و بانک خون
  • بخش میکروب شناسی و قارچ شناسی
  • بخش انگل شناسی و ادرار
  • بخش هورمون شناسی
  • بخش سم شناسی و گازهای خونی
  • بخش پاتولوژی و ستیولوژی
  • بخش ایمونولوژی

 

در حال حاضر بر اساس مجوز وزارت بهداشت افرادی می توانند آزمایشگاه تأسیس نمایند که دارای درجه دکتری حرفه ای پزشکی و دکتری حرفه ای علوم آزمایشگاهی باشند.

تجهیزات آزمایشگاهی بسیار متعدد هستند  به عنوان مثال:  اتوکلاو، استروبوسکوپ، اسلاید استینر، اسمومتر، الک آزمایشگاهی، الکل سنج، آسیاب آزمایشگاهی، آون آزمایشگاهی، پمپ خلأ، پمپ تزریق، تجهیزات ایمنی آزمایشگاه، ترموکوپل، چیار آزمایشگاهی، رئو متر، رئوستا، فتومتر و…

د رواقع تجهیزات آزمایشگاهی شامل دستگاههای آزمایشگاهی، شیشه آلات، مواد شیمیایی آزمایشگاهی و ظروف پلاستیکی می باشد.

شرکت هایی که تجهیزات آزمایشگاه را ارائه می دهند، باید اطلاعات کافی را در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی را داشته باشند تا بتوانند در بازار رقابت پیروز باشند. این شرکت ها محصولات خود را به طورکامل در سایت خود ارائه  می دهند و در مورد تجهیزات مهم آزمایشگاهی نیز توضیحاتی ارائه می دهند هرچه سایت جامع تر باشد تعداد کاربران بیشتر خواهد شد.

تولید محتوای سایت تجهیزات آزمایشگاهی از طریق ترجمه

تولید محتوای سایت تجهیزات آزمایشگاهی از طریق ترجمه

به عنوان مثال پمپ خلأ  آزمایشگاهی یکی از پرکاربردترین تجهیزات آزمایشگاهی به شمار می رود.پمپ های خلأ زرح های متفاوتی دارند، اولین موردی که باید در زمان خرید پمپ خلأ آزمایشگاهی باید در نظر داشت این است که آیا نیاز به یک پمپ پره چرخشی  یا پمپ دیافراگمی نیاز است.

به همین ترتیب برای خرید هریک از تجهیزات آزمایشگاهی نیاز به مطالعه راهنما می باشد.

تولید محتوای سایت تجهیزات آزمایشگاهی از طریق ترجمه نیز می تواند تأثیر گذار باشد. با ترجمه مطالب مفید پزشکی و مطالب علوم آزمایشگاهی و ارائه انها در سایت تعداد  بازدید کنندگان سایت را افزایش می دهد.

Presentation1-min

دیدگاهتان را بنویسید