post

در ابتدا به تعریف شبکه می پردازیم. امروزه اغلب افراد با اصطلاح شبکه های کامپیوتری آشنا هستند

، در واقع علم شبکه از ترکیب علوم برق، الکترونیک، مخابرات و کامپیوتر به وجود آمده است.

واژه شبکه در دانشنامه ویکی پیدیا اینگونه تعریف می شود:

شبکه عبارت اند از مجموعه یا سیستم درون پیوندی انسانی یا فیزیکی که دسترسی به قابلیت یا توانایی خاص را در محدوده ای از مکان و زمان فراهم می کند و در حالت مطلوب محدودیت مکانی و زمانی ندارد.

. مهمترین اصل  در هر شبکه ای، اشتراک گذاری و تبادل اطلاعات است. البته توجه داشته باشید که شبکه ها انواع مختلفی دارند از جمله: شبکه فناوری، شبکه رسانه ای، شبکه کامپیوتری

به بیان ساده بخواهیم بگوییم در سوپرمارکتی که دو کامپیوتر وجود داشته باشد از علم شبکه استفاده می شود حال شما مرکزهای مهم و بزرگتر را با تکنولوژی پیشرفته تر شبکه  در نظر بگیرید. د رواقع به مجموعه دو یا چند کامپیوتر که به هم متصل می شوند تا از منابع مشترک هم استفاده نمایند را شبکه می گویند.

برای تشکیل یک شبکه  باید کامپیوترها با کابل به هم وصل باشند و باهم تبادل اطلاعات داشته باشند.

اولین شبکه کامپیوتری در دهه 60میلادی توسط آژانش تحقیقات پیشرفته یا ARPA   ساخته شد.

استفاده از شبکه باعث میشود که در وقت صرفه جویی شود، شبکه های کامپیوتری نه تنها در صرفه جویی در زمان به ما کمک می کند بلکه هزینه ها را هم تا حد زیادی کاهش می دهد. به عنوان مثال در یک واحد اداری که 30کارمند وجود دارد اصلاً مقرون به صرفه نیست برای هر کارمند یک پرینتر تهیه نمود بلکه با شبکه نمودن سیستم ها، همه از یک پرینتر استفاده می کنند.

انواع شبکه های کامپیوتری عبارتند از : LAN,MAN,WAN

شبکه LAN کوچکترین نوع شبکه کامپیوتر می باشد که برای ارتباط بین کامپیوترهای مدرسه،شرکت و یا ساختمان مسکونی  مورد استفاده قرار می گیرد.

تولید محتوای سایت آموزش شبکه کامپیوتری از طریق ترجمه

تولید محتوای سایت آموزش شبکه کامپیوتری از طریق ترجمه

شبکه MAN نسبت به شبکه LAN بزرگ تر هستند  و می توانند وسعتی به اندازه یک شهر را پوشش بدهند.

شبکه WAN بزرگترین و پیچیده ترین نوع شبکه می باشد که محدوده تحت پوشش ان در اندازه یک کشور و یا حتی قاره می باشد. شبکهINTERNET بزرگترین شبکه  WAN در جهان است.

از آنجایی که علم شبکه بسیار پیچیده است بنابراین سایتهایی جهت راه آموزش شبکه طراحی شده اند که شبکه و تجهیزات شبکه را آموزش می دهند ، تولید محتوای سایت آموزش شبکه کامپیوتری از طریق ترجمه بسیار دقیق و تأثیر گزار می باشد. در واقع این سایت ها نشریات معتبر جهانی را بررسی نموده و به ترجمه فارسی آنها می پردازند و متون ترجمه شده را داخل سایت ارائه می دهند.

ترجمه فوری و ترجمه ارزان در تولید محتوای فارسی بسیار مهم است.

Presentation1-min

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.