post

مهمترین نکات در تولید محتوای کامپیوتری

تولید محتوا کار سخت و پیچیده ای نیست و بهترین شخص هم برای تولید محتوا اعضای خود سایت هستند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته اعضای سایت اگر به درستی آموزش دیده باشند 10 الی 20 درصد بهتر از افراد خارج از سیستم میتوانند تولید محتوا کنند.

اگر تولید محتوا را در گوگل سرچ کنید و بخواهید اطلاعاتی در مورد آن کسب کنید به مراتب میبینید که سایت های زیادی یک لیست بلند از نکاتی نوشته اند که حتما باید رعایت شود.بگذارید واضح تر بگم. گوگل هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه مطلب ما چطور باشه منتشر نکرده است و تمامی این موارد که در سایت های مختلف میبینید حدس و گمان است. بهترین روش برای اینکه محتوای خوبی بنویسید یک نکته ساده است.

برای مخاطب مطلب بنویسید نه گوگل

خودتان را جای فردی بگذارید که دنبال اطلاعات است . آیا مطلبی که شما مینویسید اطلاعات کافی را به مخاطب میدهد یا یکسری مطالب خیلی تخصصی است که فرد متوجه نمیشود. ساده بنویسید . مطلبی را بنویسید که اطلاعات جدیدی نسبت به بقیه سایت ها به مخاطب می دهید و عکس های خوبی به محتوای آن اضافه کنید.

اینها مهمترین موارد هستند که می تواند به شما در تولید حتوای خوب کمک کند. همچنین اگر براتون سخت نیست از خودتان فیلم بگیرید و موارد مهم را توضیح دهید. 

نکته: خیلی از سایت ها برای تولید محتوای خود از ترجمه استفاده میکنند. یعنی مقالات مرتبط با موضوع سایت را جستحو میکنند و سپس آن را ترجمه میکنند. شرکت ما هم از این روش برای تولید محتوا استفاده میکند. اگر شما هم قصد دارید از روش برای تولید محتوای خود بهره ببرید حتما در نظر داشته باشید که ترجمه ای روان و ساده ارائه کنید. متن های سخت و خیلی تخصصی برای ترجمه انتخاب نکنید. 

معرفی شبکه های کامپیوتری

در ابتدا به تعریف شبکه می پردازیم. امروزه اغلب افراد با اصطلاح شبکه های کامپیوتری آشنا هستند

در واقع علم شبکه از ترکیب علوم برق، الکترونیک، مخابرات و کامپیوتر به وجود آمده است.

واژه شبکه در دانشنامه ویکی پیدیا اینگونه تعریف می شود:

شبکه عبارت اند از مجموعه یا سیستم درون پیوندی انسانی یا فیزیکی که دسترسی به قابلیت یا توانایی خاص را در محدوده ای از مکان و زمان فراهم می کند و در حالت مطلوب محدودیت مکانی و زمانی ندارد.

. مهمترین اصل  در هر شبکه ای، اشتراک گذاری و تبادل اطلاعات است. البته توجه داشته باشید که شبکه ها انواع مختلفی دارند از جمله: شبکه فناوری، شبکه رسانه ای، شبکه کامپیوتری

به بیان ساده بخواهیم بگوییم در سوپرمارکتی که دو کامپیوتر وجود داشته باشد از علم شبکه استفاده می شود حال شما مرکزهای مهم و بزرگتر را با تکنولوژی پیشرفته تر شبکه  در نظر بگیرید. د رواقع به مجموعه دو یا چند کامپیوتر که به هم متصل می شوند تا از منابع مشترک هم استفاده نمایند را شبکه می گویند.

برای تشکیل یک شبکه  باید کامپیوترها با کابل به هم وصل باشند و باهم تبادل اطلاعات داشته باشند.

اولین شبکه کامپیوتری در دهه 60میلادی توسط آژانش تحقیقات پیشرفته یا ARPA   ساخته شد.

استفاده از شبکه باعث میشود که در وقت صرفه جویی شود، شبکه های کامپیوتری نه تنها در صرفه جویی در زمان به ما کمک می کند بلکه هزینه ها را هم تا حد زیادی کاهش می دهد. به عنوان مثال در یک واحد اداری که 30کارمند وجود دارد اصلاً مقرون به صرفه نیست برای هر کارمند یک پرینتر تهیه نمود بلکه با شبکه نمودن سیستم ها، همه از یک پرینتر استفاده می کنند.

انواع شبکه های کامپیوتری عبارتند از : LAN,MAN,WAN

شبکه LAN کوچکترین نوع شبکه کامپیوتر می باشد که برای ارتباط بین کامپیوترهای مدرسه،شرکت و یا ساختمان مسکونی  مورد استفاده قرار می گیرد.

تولید محتوای سایت آموزش شبکه کامپیوتری از طریق ترجمه

تولید محتوای سایت آموزش شبکه کامپیوتری از طریق ترجمه

شبکه MAN نسبت به شبکه LAN بزرگ تر هستند  و می توانند وسعتی به اندازه یک شهر را پوشش بدهند.

شبکه WAN بزرگترین و پیچیده ترین نوع شبکه می باشد که محدوده تحت پوشش ان در اندازه یک کشور و یا حتی قاره می باشد. شبکهINTERNET بزرگترین شبکه  WAN در جهان است.

از آنجایی که علم شبکه بسیار پیچیده است بنابراین سایتهایی جهت راه آموزش شبکه طراحی شده اند که شبکه و تجهیزات شبکه را آموزش می دهند ، تولید محتوای سایت آموزش شبکه کامپیوتری از طریق ترجمه بسیار دقیق و تأثیر گزار می باشد. در واقع این سایت ها نشریات معتبر جهانی را بررسی نموده و به ترجمه فارسی آنها می پردازند و متون ترجمه شده را داخل سایت ارائه می دهند.

ترجمه فوری و ترجمه ارزان در تولید محتوای فارسی بسیار مهم است.

Presentation1-min

دیدگاهتان را بنویسید