تمایز بین تولید و توزیع فیلم

تمایز بین تولید و توزیع فیلم

تمایز بین تولید و توزیع در صنعت سینما برای درک کسب و کارهای فیلم ضروری است. شرکتهای تولید فیلم در حال پیشروی برای درک این ایده های داستانی، یافتن فیلمنامه نویس ها، اجاره پرسنل موردنیاز برای تولید فیلم هستند و اطمینان از اینکه کار به موقع و با بودجه موردنظر انجام می شود. در مقابل، شرکتهای توزیع فیلم، برای یافتن سالن های نمایش برای نمایش فیلم ها در سراسر جهان و برای نمایش فیلم ها برای عموم مسئول هستند. شرکتهای توزیع کننده اغلب در پول مشارکت می کنند برای اینکه هزینه های سازانی تولید فیلم را کسب کنند.

بعنوان مثال

زمانی که شما عبارت “انتشار توسط پارامونت” را می بینید، شما باید آگاه باشید که این در صورت لزوم به معنی آرم استودیوی شرکت نیست که به صورت کامل از نظر مالی فیلم را تامین و تولید کند. اگرچه استودیوی پارامونت کاملا فیلم هایی را تولید می کند که توزیع آن را برای سالن های نمایش به گردش در می اورد، بیشتر این فیلم ها با یک توزیع کننده ای مرتبط هستند که از شرکتهای تولید جداگانه ای می آیند. بعنوان مثال، فیلم های GK “پادشاه کینگ، پیدا شد” و ” بی نهایت بی ارزش شرکت تولیدی جانی دپ” در سال 2011 از فیلم هوگو جایزه گرفتند که پارامونت آنرا منتشر کرد. پارامونت ممکن است در بخشی از پول تولید سهیم نباشد، اما شرکتهای تولدی ریسک زیادی را برای خودشان متحمل می شوند.

نقش تولید کنندگان مستقل

چرا اصلی ها تمام فیلمهایی را تولید نمی کنند که آنها توزیع می کنند؟ دلیل ساده است: برای اینکه یک شرکت توزیع ارتباط قوی با سالن های نماش را حفظ می کند، مجبور است که فهرست قوی از فیلم ها را فراهم کند تا به پرشدن صندلی های سالن نمایش کمک کند. اگر یک توزیع کننده، برای سالن های نمایش کمتر از 15 یا 20 فیلم در سال پیشنهاد کند، سالن های نمایش به صورت جدی توزیع کننده دیگری را می گیرند، و توزیع کننده نیروی تاثیرگذاری در صنعت سینما نخواهد بود.

البته فیلم هایی هستند که برای ساخت هم بسیار گران هستند و هم بسیار ریسک پذیر. به طور معمول برای هر کدام از آنها ده ها میلیون دلار هزینه وجود دارد، و بسیاری از آنها پول را از دست می دهند. یک شرکت همانند یونیورسال نمی تواند این میزان مبلغ را ریسک کند که ممکن است لازم باشد که برای بسیاری از فیلمها به صورت کامل هزینه شود. به طور مدوام، استودیو یونیورسال تنها 5 تا 10 فیلم در هر سال تولید می کند، و شرکت توزیع بقیه فیلم را از تولیدکندنگان مستقل انتخاب می کند- از شرکتهای تولید کننده ای که توسط توزیع کننده ها مالکیت ندارند.

فیلم سال 2007

3:10 تا یوما، را که توسط تولید کننده مستقل لیونزگیت منتشر شد، در نظر بگیرید. باتوجه به تنوع آن از نظر مالی اجرای آن توسط تولید کننده ریان کاوانوف شرکت او به نام رسانه نسبیت (ریلیتیویتی مدیا) انجام شد، با اقدام لیونزگیت بعنوان یک سرمایه گذار با 42.5 میلیون دلار در یک پروژه ای بالغ بر 87.5 میلیون دلار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.