کاتالوگ چیست؟

کاتالوگ در اصل کلمه ای فرانسوی (catalgue) میباشد که در فارسی کاتالوگ یا بروشور گفته میشود .در واقع کاتالوگ یا بروشور دستور العمل استفاده یا معرفی محصول می باشد. به این صورت که شما با مطالعه آن می باید راجع به محصول مورد نظر اطلاعات لازم در زمینه چگونگی استفاده ، نوع کاربرد ، خطرات و … بدست آورید. پس لازم است در ترجمه کاتالوگ یا ترجمه بروشور دقت لازم به کار برده شود تا مطالب به درستی ترجمه شود.

کاتالوگ ها اطلاعاتی را در اختیار مشتریان شما قرار میدهد. در نتیجه بسیار مهم است که این اطلاعات به درستی ترجمه شود و در ساختار درست و کارشناسی شده ای قرار بگیرد. اگر ترجمه بروشور به درستی و و توسط متخصص انجام شود باعث پیشرفت صنعت شما میشود. شرکت های بزرگ با ترجمه بروشورهای خود به زبان های دیگر مثل ترجمه بروشور به زبان ، انگلیسی ، فرانسه ، چینی ، ژاپنی ، اسپانیایی ، ایتالیایی و … باعث موفقیت خود در عرصه بین الملل شده اند زیرا میتوانند صنعت خود را به دیگر کشورها معرفی کنند.

نکته در مورد شرکت های ایرانی

نکته: بسیاری از شرکت های ایرانی کاتالوگ و بروشور های شرکت های هم رتبه خود در جهان را بررسی می کنند و با ترجمه این کاتالوگ ها به زبان فارسی از نقاط قوت و ضعف خود برخوردار میشوند. با این روش میتوان سطح کیفیت و خدمات خود را افزایش داد و در ایران به رتبه یک تبدیل شوند و همچنین در بین الملل هم رده شرکت های برتر قرار گرفت.

 

ترجمه کاتالوگ

اصولی که در ترجمه بروشور(کاتالوگ) باید رعایت شود

1- ترجمه دقیق و کارشناسی شده

2-آشنا بودن مترجم با محصول و کلمات تخصصی

3-طراحی جذاب 

4- استفاده از رنگ های همسو

5- نحوه نگارش

6- چیدمان مطالب در کاتالوگ

7- مختصر و مفید بودن مطالب

8- ساده و روان گفتن مطالب

جهت مشاوره رایگان برای ترجمه بروشور و کاتالوگ میتوانید با شرکت تماس بگیرید و با کارشناسان ما مشورت کنید.

لطفا رای دهید
[Total: 3 Average: 4.7]