post

ترجمه مقالات کامپیوتر

رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی دارای سه گرایش

سخت افزار،نرم افزار و فناوری اطلاعات است.

رشته مهندسی کامپیوتر که به ساخت اجزای مختلف کامپیوتر می پردازد از اهمیت بسیار زیادی در دنیای امروزی برخوردار است.

فارغ التحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر قادر به بررسی و شناخت نرم افزارها و سخت افزارهای جدید و به کارگیری انها خواهند بود.از دیگر تواناییهای این دسته از افراد عیب یابی  کامپیوترها و سیستمهای کامپیوتری و رفع عیب آنها می باشد.

رشته مهندسی کامپیوتر که باعث جهانی شدن اطلاعات و ارتباطات شده است،رشته امروز و آینده ی  جوامع می باشد تا چند سال آینده زندگی مردم همانطور که برق وابسته است به اینترنت هم وابسته خواهد شد.با توجه تنوع گرایش های کامپیوتر و نیاز مبرم جامعه به کامپیوتر، یک فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر با تلاش و علاقه می تواند بازار کار خوبی داشته باشد اما متأسفانه اغلب دانشجویان این رشته فقط به واحدهای دانشگاهی بسنده کرده اند و هیچ گونه تجربه و تخصص در زمینه گرایش تحصیلی خود ندارند به همین دلیل  این دسته از افراد با وجود اخذ مدرک کارشناسی همچنان بیکار هستند و حتی در این میان افرادی هم هستند که وارد مقاطع بالاتر(تحصیلات تکمیلی) می شوند بدون اینکه بر تجربه و تخصص خود بیافزایند  و گله مند می شوند که با مدرک ارشد یا دکتری بیکار هستم.بنابراین یک فارغ التحصیل کارشناسی کامپیوتر می تواند با همین مدرک درآمد خوبی داشته باشد به شرطی که از بدو ورود به دانشگاه خود را وارد بازار کار کرده باشد.

ترجمه مقالات کامپیوتر

ترجمه مقالات کامپیوتر

دانشجویان پس از ورود به دانشگاههای مختلف در رشته مهندسی کامپیوتر همواره با چالش های مختلف در زمینه ترجمه مقالات معتبر روبرو هستند.

دانشجویان تحصیلات تکمیلی ملزم به ترجمه مقالات کامپیوتر می شوند که کار چندان آسانی نیست زیرا اصطلاحات تخصصی زیادی دارد که بسیاری از دانشجویان با این اصطلاحات آشنا نیستند. بنابراین برای انجام کار خود به مترجمین مراجعه می کنند، که در این میان باید دقت کنند که مترجم فارغ التحصیل رشته کامپیوتر باشد  مخصوصاً اگر بخواهند مقاله های فارسی خود را به زبان انگلیسی ترجمه نمایند و برای مجلات معتبر خارجی ارال کنند باید مترجم تخصصی کامپیوتر ترجمه را انجام دهد. در واقع برای انجام این گونه ترجمه مانند ترجمه مقالات isi باید از پلن های عالی استفاده نمود زیرا در پان های عالی مترجمان تخصصی رشته کامپیوتر هستند که تجربه و تخصص لازم را در این زمینه دارند و همچنین متن ترجمه شده را بازخوانی م یکنند و اشکلات نگارشی و املایی را برطرف می نمایند.

یک نمونه ترجمه (سطح این ترجمه متوسط است . سطوح تخصصی و ویژه هم موجود میباشد)

ترجمهمتن انگلیسی
TICTeC یک نقطه عطف سالیانه در دنیای فناوری شهری است که محققان و متخصصان و همه آن‌هایی که به چگونگی تغییر روشی که ما با جامعه درگیر هستیم علاقمندند را گرد هم می‌آورد.TICTeC is an annual milestone in the Civic Tech world, bringing together researchers, practitioners, and all those with an interest in how technology is changing the way we engage with society

TICTeC  فراتر از یک کنفرانس، به خاطر تمرکز منحصر به فرد آن بر روی اثرات فن‌آوری شهری مشهور است: این یک مکان امن برای بررسی آنچه که موثر است، آنچه موثر نیست، و بهترین راه اندازه‌ گیری آن چیست. و فرهنگ TICTeC – جایی که سرمایه گذاران در آن با متخصصان درمی آمیزند، فعالان با پژوهشگران صحبت می‌کنند، سازمان‌های غیردولتی کوچک بیش‌ترین توجه را بعنوان بازیکنان بزرگ بخود جلب می‌کنند- تمایل دارند جرقه های جدیدی ایجاد کنند: مشارکت، ایده‌ها، هم افزایی ها و دوستی‌های جدید.

More than just a conference, TICTeC is known for its unique focus on the impacts of Civic Technologies: it’s a safe place to examine what works, what doesn’t, and how best to measure that. And the culture of TICTeC — where funders mix with practitioners, activists converse with researchers, small NGOs get as much attention as the big players — tends to create new sparks: partnerships, ideas, synergies and friendships.
آیا واقعا مشتاق هستید که در TICTeC ۲۰۲۰ حضور داشته باشید و به یک سهمیه تضمین شده سخنرانی علاقمندید؟ در سال جاری تعداد محدودی سهمیه سخرانی ۲۰ دقیقه‌ای تضمین شده با هزینه ۶۰۰۰ دلار را ارائه می‌کنیم. این به این معنی است که شما نیازی به رقابت با صدها طرح دیگر که ما از طریق فراخوان باز برای پیشنهادها دریافت می‌کنیم ندارید. برای بحث در مورد این گزینه برای ما ایمیل بفرستید.

هزینه سهمیه های تضمین شده سخنرانی برای شرکت کنندگان و سخنرانان جهان سوم که قادر به شرکت در TICTeC بدون حمایت مالی نخواهند بود، شامل کمک های بلاعوض برای سفرخواهد بود. TICTeC یک کنفرانس غیر انتفاعی است؛ مبلغ کمی حمایت مالی که دریافت می‌کنیم، و درآمد حاصل از فروش بلیط و فروش سهمیه سخنرانی، برای میزبانی کنفرانس استفاده می‌شود و ما را قادر می‌سازد که برای شرکت کنندگان از جهان سوم پشتیبانی سفر ارائه دهیم.

Are you really keen to present at TICTeC 2020 and interested in a guaranteed speaking slot? This year we are offering a limited number of guaranteed 20 minute speaking slots for a fee of $6000. This means you won’t need to compete against the hundreds of other submissions we receive through the open Call for Proposals. Email us to discuss this option.

The fee for guaranteed speaking slots will go towards travel grants for attendees and speakers from the Global South who would not be able to attend TICTeC without financial support. TICTeC is a non-profit conference; the small amount of sponsorship we receive, and the income from ticket and speaking slot sales, is used to host the conference and enable us to provide travel support to attendees from the Global South.

TICTeC ۲۰۲۰ برای ششمین سال بر روی تاثیر فن‌آوری مدنی و دموکراسی دیجیتال بر شهروندان، تصمیم گیرندگان و دولت‌ها در سراسر جهان تمرکز خواهد کرد.Returning for a sixth year, TICTeC 2020 will focus on the impact that civic technology and digital democracy are having upon citizens, decision makers and governments around the world.
در وهله اول، هدف TICTeC ترویج و به اشتراک گذاری تحقیقات دقیق و معنی‌دار در تکنولوژی‌های شهری آنلاین و دموکراسی دیجیتال در سراسر جهان است. این کنفرانس بحث و گفتگو میان افراد و گروه‌ها را تسهیل می‌کند تا راه‌حل‌های جهان واقعی را از طریق به اشتراک گذاری شواهد تاثیر، و (از همه مهم‌تر)شواهدی برای آنچه که کار نمی‌کند، بیابند.promote and share rigorous and meaningful research into online civic technologies and digital democracy around the world. The conference facilitates discussion and networking amongst individuals and groups to find real-world solutions through sharing evidence of impact, and (importantly) evidence of what doesn’t work.
TICTeC ۲۰۲۰ افرادی را از زمینه‌های تحصیلی و کاربردی و همچنین کسب و کارها، مسئولان دولتی، سازمان‌های غیر دولتی، پیشگامان و موسسات آموزشی برای بحث در مورد ایده‌ها، تحقیقات کنونی و ایجاد شبکه‌ای از افراد علاقه‌مند به چشم‌انداز فن‌آوری شهری گرد هم می‌آورد. ببینید چه کسی قبلا در TICTeC شرکت کرده ‌است.

TICTeC 2020 will bring together individuals from academic and applied backgrounds as well as businesses, public authorities, NGOs, funders and education institutions to discuss ideas, present research and build a network of individuals interested in the civic technology landscape. See who’s previously attended TICTeC.

TICTeC برای بحث درباره آنچه که کار می‌کند، و آنچه کار نمی کند، به یک انجمن برجسته در مورد فن‌آوری‌هایی که شهروندان را در تعاملات آنها با دولت یاری می رساند، تبدیل شده ‌است. در طی یک دوره دو روزه، شواهد توسط کسانی ارائه می‌شود که زمینه را بهتر می‌دانند: فعالان در حال اجرای پروژه‌های فن‌آوری شهری؛ توسعه دهندگانی که قانون را می‌نویسند؛ محققانی که در اثربخشی برنامه‌های مختلف تحقیق می‌کنند؛ و افراد بشردوستی که یاد می‌گیرند که چطور پروژه‌هایی را که ارزش مالی دارند شناسایی کنند. از سازمان‌های مردمی گرفته تا غول‌های تکنولوژی مانند فیس بوک و گوگل، TICTeC تنها تاریخ در دفتر خاطرات است که هیچ کس آن را نادیده نمی‌گیرد.TICTeC has become the predominant forum for the discussion of what works, and what doesn’t, in the technologies that aid citizens in their interactions with government. Over a period of two days, evidence is presented by those who know the field best: the activists running Civic Tech projects; the developers who write the code; researchers enquiring into the efficacy of various programs; and philanthropists learning how to identify the projects worth funding. From grassroots organisations to tech giants like Facebook and Google, TICTeC is the one date in the diary that no-one misses.

دیدگاهتان را بنویسید