post
ترجمه متون پزشکی

ترجمه متون پزشکی

در ابتدا به معرفی رشته پزشکی می پردازیم،

رشته پزشکی یکی از پر طرفدارترین رشته های بروز کشور ما است. میبینیم امروزه بیشتر افراد رشته تجربی را انتخاب م یکنند تا از طریق کنکور سراسری وترد رشته پزشکی شوند ولی با توجه به رقابت بالا قبول شدن در این رشته کار آسانی نیست. رشته پزشکی 7 سال به طول می انجامد. رشته پزشکی از 4 مقطع تشکیل شده است که :

1ـ مقطع علوم پایه: این مقطع  نیم سال طول میکشد

2 ـ مقطع استیجری: این مقطع 1 سال است در این مقطع با نشانه های بیماری آشنا می شوید و طب داخلی تدریس می شود.

3ـ مقطع استیجری : مدت این دوره 2 سال است ، در انتهای این دوره امتحان پره انترنی برگزار می شود با پذیرفته شدن در این دوره وارد مرحله اینترنی می شوید.

4ـ  مقطع اینترنی : این دوره یک سال و نیم است و به عنوان پزشک ،کار درمانی بیمار را انجام می دهید.

در دوره تحصیل مقالاتی ارائه می شود که به زبان لاتین می باشد و یا برخی رفرنس های درسی به زبان لاتین است که باید ترجمه شوند که ترجمه متون پزشکی ا زعهده هر شخصی بر نمی آید بلکه باید خود شخص با اصطلاحات پزشکی آشنا باشد و تجربه و مهارت ترجمه نیز داشته باشد.

هزینه ترجمه متون پزشکی نسبت به سایر ترجمه ها بالاتر است و هر مترجمی  در این زمینه قبول سفارش نمی کند، هستند پزشکانی برای افزایش اطلاعات پزشکی و کسب درآمد به عنوان مترجم فعالیت می کنند .

برخی از افراد رشته های پیرا پزشکی را نیر همان پزشکی می نامند، رشته های پیرا پزشکی عبارتند از پرستاری، مامایی، علوم آزمایشگاهی، اتاق عمل، هوش بری،اپیدمیولوژی و…

بعضی از دانشجویان رشته های پیراپزشکی بعد از اخذ مدرک کارشناسی خود تصمیم می گیرند در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت نمایند و وارد رشته پزشکی شوند که کار چندان راحتی نمی باشد و بیشتر اشخاص فقط وقت خود را در این آزمون تلف می کنند .

تألیف و ترجمه متون پزشکی برای اعضای هیئت علمی،پزشکان و دانشجویان دستورالعمل خاص خود را دارد که باید این اصول رعایت شود چرا که رعایت این قوانین باعث ارتقا کمی و کیفی در منابع تألیف و ترجمه شده علوم پزشکی فراهم خواهد اورد.

کتابهای زیادی هر ساله توسط دانشگاههای علوم پزشکی به چاپ می رسد، به عنوامن مثال کتاب بیماریهای عفونی ، خانواده . اعتیاد ،انواع اختلالات چربی خون و درمان آنها و…

انواع آزمون زبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.