ابزار های ترجمه آنلاین

ترجمه متون بهداشت حرفه ای

مهندسی بهداشت علم و هنر تأمین سلامت در محیط های شغلی و کاری می باشد. و یک مهندس بهداشت حرفه ای وظیفه دارد که  عوامل مخاطره آمیز را  شناسایی، ارزش گذاری و حدف یا کنترل نماید.

بهداشت حرفه ای یا بهتر است بگوییم سلامت کار، سلامت شغلی شاخه ای از علم بهداشت است  که ترکیبی از علوم پزشکی و مهندسی می باشد. این رشته یک شعار بسیار مهمی دارد که که در کارگاهها و کارخانجات زیاد به چشم می خورد:SAFTY FIRST  این شعار معروف، ترجمه فارسی آن همان”اول ایمنی بعد کار” می باشد.

احتمالا در محیط کاری خود بارها و بارها این جمله راشنیده باشید و اصلا آن را جدی نگرفته باشید. احتمالا دلیلش این است که کارفرمای شما آن را جدی نمیگیرد.

تعریف بین المللی توسط سازمان جهانی بهداشت (who) و سازمان جهانی کار ارائه شده است  :

تأمین و ارتقاء عالی ترین سطح سلامت جسمی، روانی و اجتماعی برای کارگران همة مشاغل، پیشگیری از بیماری ها و حوادث ناشی از کار، به کار گماردن نیروی کار در محیط و شغلی که از لحاظ جسمی و روانی قدرت انجام آن را دارد.

مهمترین اصل در رشته بهداشت حرفه ای تطابق کار با وضعیت انسان می باشد.

عوامل زیان بار در محیط کار که شناسایی شده و کنترل آنها  از وظایف اصلی مهندسی بهداشت  می باشد عبارتند از:

عوامل   شیمیایی محیط کار مانند گازها، بخارات، دود،مه، گردوغبار، ایدها و بازها و…

عوامل  فیزیکی محیط کار شامل سروصدا، گرما و رطوبت، سرما، ارتعاش، فشار،اشعه مادون قرمز،اشعه ماورای بنفش و…

عوامل  روحی و روانی محیط کار مانند روابط کارگر با کارفرما، همکاران، زیردستان، تشویق ها و تنبیه ها، ارتقا شغلی، رضایت شغلی و…

مهندسین بهداشت حرفه ای باید نظارت فنی بر کارکنان جهت رعایت ضوابط بهداشت حرفه ای داشته باشند. از بخش های مختلف بادید منظم داشته باشند و مشکلات موجود را شناسایی کرده و برای رفع آن راه حلی ارائه دهند.  بر کلیه موارد بهداشتی مانند آشپزخانه ها، غذا خوریها و سرویس های بهداشتی و… نظارت داشته باشند.

وسایل آموزشی از جمله بروشور و پوستر، نشریه، فیلم و… را تهیه و تدوین نماید تا اینکگه شاغلین و مدیران  از آموزش لازم بهداشت حرفه ای برخوردار باشند.

فارغ التحصیلان رشته بهداشت حرفه ای م یتوانند در کارخانجات و سازمان های مختلف به عنوان کارشناس بهداشت حرفه ای مشغول به کار شوند.

رشته بهداشت حرفه ای دارای لغات تخصصی فراوانی می باشد. لذا برای ترجمه متون بهداشت حرفه ای باید با این لغات کاملاً آشنا بود و یا اینکه فارغ التحصیل رشته بهداشت حرفه ای باشید.ترجمه متون بهداشت حرفه ای ترجمه تخصصی می باشد.

ترجمه متون بهداشت حرفه ای

ترجمه متون بهداشت حرفه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.