post

نقش ترجمه در کسب و کارها

کسب و کارها و افراد خصوصی معتقد هستند که بهره گیری از خدمات ترجمه تخصصی تا حد چشمگیری در زمان و هزینه صرفه جویی به عمل خواهد آورد. ولی در نظر داشته باشید که همکاری با یک شرکت ارزان و بی کیفیت، قطعا در دراز مدت تاثیرات بسیار مخربی بر کسب و کار و امور مالی شما خواهد گذاشت و این ایده ، چندان عاقلانه نیست که شما کیفیت را فدای هزینه کمتر ترجمه نمایید.

زمانی که شما مشغول تحقیق در مورد شرکت های مختلف ترجمه هستید، به این نتیجه می رسید که تعداد زیادی از مراکز ترجمه تخصصی یا دارالترجمه های حرفه ای، یک کپی معتبر از سند اصلی شما و خدمات ترجمه خود، به شما ارائه می دهند. ذکر این نکته بسیار ضروری است که شما دارالترجمه اینترنتی را انتخاب می کنید و یا دارالترجمه حضوری را ولی در هر صورت می بایست در تلاش باشید تا از تخصص های ماهرانه مترجمین حرفه ای آموزش دیده به بهترین نحو استفاده نمایید. شرکت های ترجمه یا دارالترجمه ها، قادر هستند مترجمین حضوری یا غیر حضوری را کاملا هماهنگ با پروژه های شخصی شما، به شما معرفی نمایند.

قیمت ترجمه کلیک کنید

تعداد زیادی از مترجمین در تلاش هستند تا برای ترجمه تخصصی با بهترین کیفیت تلاش کنند. انجام ترجمه تخصصی و با کیفیت، نه تنها برای ترجمه دقیق متن مهم است بلکه باعث می شود که یک دانش عمیق از تاثیرات محلی و فرهنگی، به مخاطب منتقل گردد. زمانی که شما در پی یافتن یک موسسه برای بهره گیری از خدمات ترجمه تخصصی هستید ، می بایست اطمینان حاصل نمایید که دارالترجمه اینترنتی یا مرکز ترجمه اینترنتی یا حضوری را به گونه ای انتخاب نمایید که ماهرترین و کاربلد ترین مترجمین در این موسسه مشغول به کار باشد تا بتوانید به ترجمه ای دقیق و با کیفیت و همین طور با در نظر گرفتن معیارهای مدیریت زمانی، دست یابید.

تعداد زیادی از شرکت های ترجمه تخصصی، از مهارت های مترجمانی بهره می گیرند که همگی برای ترجمه تخصصی یک متن به صورت دقیق و تخصصی و سریع، فعالیت می کنند. برای شروع کار، می توانید در اینترنت به جستجو بپردازید و پیش از پرداخت هرگونه هزینه ای برای ترجمه تخصصی، بهترین دارالترجمه اینترنتی را انتخاب نمایید تا به نتیجه مطلوب دست یابید.

نقش اقتصاد در رشد کشور

با استفاده از دانش اقتصاد است که روند رشد اقتصادی کشور رقم خورده و به طور کلی سرنوشت حال و آینده جامعه تعیین می شود بنابراین این موضوع بسیار مهم خواهد بود.علم اقتصاد علم تخصیص بهینه منابع است

در کشورهای پیشرفته رشته اقتصاد  در قیاس با رشته های پزشکی و مهندسی بالاتر فرض کرده و به آن بهاء بیشتری  می دهند. اما متأسفانه د رکشور ما اهمیت چندانی به این رشته نمی دهند و دانش آموزان و دانشجویان رشته اقتصاد اطلاعات کافی در این زمینه را ندارند.

رشته اقتصاد گرایش های مختلفی دارد که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم:

هسته اصلی تئوریهای اقتصادی مثل اقتصاد ریاضی و اقتصاد سنجی در شاخه اقتصاد نظری مطالعه می شود. یعنی این شاخه بیشتر جنبه انتزاعی و تئوری دارد و بر تئوریهای ریاضی تأکید دارد.

از شاخه های کاربردی اقتصاد، اقتصاد بازرگانی است که دانشجو در ان با جنبه های توصیفی و تحلیلی مدیریت تولید، مدیریت بازاریابی و کاربردهای آن، قوانین و مقررات مالیات در ایران، انواع حسابرسی و اصول حسابداری آشنا می شود.

یکی دیگر از شاخه های اقتصاد، اقتصاد صنعتی است  که در این شاخه دانشجویان با ساختار بازار صنعت، بازرگانی بین المللی، منافع و مضرات انحصار، سیاست رقابت،منافع مصرف کننده ، هزینه ها و حقوق  و مقررات کاری که تنظیم کننده روابط بین کارگران و کارفرمایان است، آشنا می شوند.

دانشجویی که بعد از فارغ التحصیلی خودش مطالعه و فعالیت بیشتری نموده می تواند خود را وارد بازار کار نماید مثلاً مدلهای اقتصادی بنویسد و انها را تجزیه و تحلیل نماید و پیشنهادهای تازه ای برای رفع مشکلات اقتصادی مؤسسه و سازمان های مختلف ارائه دهند.  و همچنین می توانند در بخش های مختلف وزارت اقتصاد مثل بخش مالیات ، وزارت صنایع ريال سازمان برنامه بودجه، بانک مرکزی و مرکز آمار و فعالیت کنند. در ضمن از انجایی که دانشجویا رشته اقتصاد ذهنی باز و تحلیل گر دارند می توانند در هر عرصه شغلی موفق باشند.

ترجمه متون اقتصادی

ترجمه متون اقتصادی

برای ترجمه متون اقتصادی، مترجم باید با رشته اقتصاد آشنا باشد و از همان ابتدا کلمات کلیدی را برا یخود مشخص نماید تا مضمون اصلی را درک کند. در ترجمه متون اقتصادی ، مترجم باید معنا را با وضوح انتقال دهد  باید به این فکر کند که چه کسانی قرار است متن ترجمه شده را مطالعه نمایند. برای آزمایش ترجمه متون اقتصادی باید با زبان مبدأ مقایسه شود،درک مطلب بررسی شود .اگر ترجمه با دقت کامل انجام شود متن با کیفیتی ارائه خواهد شد.

اگر شما هم نیاز به ترجمه قراردادها ، بروشور، نامه های اداری داشتید از کارشناسان ما راهنمایی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.