ترجمه زبان انگلیسی به فارسی

ترجمه زبان انگلیسی به فارسی

 ما ترجمه زبان انگلیسی به فارسی را در کتابهای  معروف دنیا میبینیم که به صورت فارسی ترجمه شده اند و جزء پر فروشترین کتابهای سال در کشور شده اند.. ترجمه کتاب ،نیازمند مهارت خاص خود می باشد باید ترجمه به گونه ای باشد که “چیزی که هست” تبدیل به “چیز دیگری” نشود تا”چیزی که بود”باقی بماند.

شرکت پارس 68 با سالها تجربه وممارست توانسته است به یک شرکت بین المللی تبدیل شود و آثار مختلفی را به زبان های مختلف ترجمه کند.

البته یک اثر برای اینکه در جهان ماندگار شود باید به چند زبان ترجمه شود تا در سراسر دنیا شناخه شود.

کتابی که بیشترین عنوان ترجمه را داشته کتاب “انجیل” کتاب مقدس مسیحیان می باشد که تا کنون به 2572 زبان دنیا ترجمه شده است .

دومین کتابی که بیشترین ترجمه را داشته کتابی است که تمام کودکان با داستان آن کتاب خاطره دارند که نامش “پینوکیو” است که تا کنون به 260زبان دنیا ترجمه شده است.

همانطور که ترجمه زبان انگلیسی به فارسی دشوار است ترجمه سایر زبان ها به فارسی نیز نیازمند مهارت می باشد در کل مترجم هر زبانی که باشد باید دانش و تخصص کافی را در زمینه ترجمه داشته باشد.

سومین رتبه این فهرست که به 200زبان دنیا ترجمه شده است اثر “جان مانیان” به نام “سیر وسلوک زائر ” می باشد که تأثیرگزارترین کتب  ادبی زبان  انگلیسی محسوب می شود که موضوع ان درباره یک مسیحی می باشد که در خواب به او الهام می شود که باید از شهر سکونتش به آسمان سفر کند.

کتاب فرانسوی که  محبوب جهانیان قرار گرفته و تا کنون به 180زبان زنده دنیا ترجمه شده است کتاب “شازده کوچولو” اثر معروف” آنتوان دوست اگزوپری” می باشد که “خوانده شده ترین” و “ترجمه شده ترین” کتاب فرانسوی زبان در جهان می باشد.

قرآن کتاب مقدس مسلمانان رتبه هشتم را به خود اختصاص داده که تا کنون به 112 زبان ترجمه شده است.

و به همین ترتیب اثرات متفاوت از سراسر دنیا در رتبه های بعدی ترجمه قرار می گیرند.

مترجمی میخواهد کتابی را ترجمه  نماید در ابتدا سوالی برایش پیش می آید،آیا قبل از من کسی این کتاب را ترجمه کرده است؟ خب برای اینکه جواب سوال رو پیدا کند به سایت سازمان اسناد و کتابخانه ملی مراجعه می ماید و با جستجو در سایت  به پاسخ سوالش می رسد چرا که اگر کتابی به صورت قانونی چاپ شود در کتابخانه ملی ثبت می شود. از آنجایی که ترجمه زبان انگلیسی به فارسی کتاب مورد نظر ممکن است  به اسم های مختلفی  ترجمه شده باشد پس بهتر است اسم اصلی نویسنده را جستجو نماید.