ترجمه بازی پوگمون گو (Pokemon Go)!

این بازی که برای گوشی های اسمارت توسط شرکت نینتندو عرضه شده است توانسته گوی سبقت را از بقیه بازی ها بگیرد .این بازی به این صورت است که با استفاده از جی پی اس گوشی و ساعت آن شما به شکار پوکمون ها می روید ،بر حسب مکانی که جی پی اس نشان می دهد پوکمون های متفاوتی دیده میشود و همچنین بر مبنای زمان بازی نیز پوکمون های مشاهده شده  متفاوت است

این بازی رایگان است

ترجمه-بازی-پوگمون

ترجمه-بازی-پوگمون

تاریخچه بازی پوکمون

تام کوری یک جوان کارمند بود که به خاطر بازی دست از حرفه خود کشید . تام در نظر داشت که بعد از 6 سال کار و فعالیت حالا رویای ذهن خود را به واقعیت نزدیک کند .

در حال حاضر این بازی به یکی از موفق ترین بازی های رایانه ای تبدیل شده است و رکورد دانلود در گوگل پلی را شکسته است.

برای این که تصویری از این بازی درر ذهن شما نقش ببندد به این صورت است که در این بازی شما جزئی از کاراکتر بازی می شوید و با استفاده از جی پی اس و موقعیت یاب شروع به پیدا کردن موجودات فضایی می کنید سپس این موجودات را آموزش می دهید و باعث قدرتمند شدن این موجودات می شوید

این بازی شامل هشت بخش دارد که به شرح زیر می باشد.

“پوک بال ها”، “تخم مرغ ها”، “تخم مرغ شانسی” ، “دستگاه پرورش تخم مرغ”، “دستگاه بخور”، “ماژول اغوا کننده”، “حافظه پوکمون” و ” کیف ارتقا”

ترجمه-بازی-پوگمون

ترجمه-بازی-پوگمون

آیا پوکمون باعث تهدید  افراد می شود؟

سوالی است که برای پاسخ دادن نیاز به زمان بیشتری دارد. برخی بر این باور هستند که باعث بی حرمتی به بسیاری از مکانهای مقدس میشود و یا باعث جاسوسی در مناطق ممنوعه میشود .

تفاوت این بازی با بازی های دیگر این است که در این بازی شما نیاز به حرکت کردن و رفتن به مکان های مختلف را دارید.

مطلب زیر برگرفته از گوگل پلی در تاریخ 23 مرداد 1399

این بازی رایگان است و خریدهای درون بازی را ارائه می دهد. این برای گوشی های هوشمند بهینه شده است ، نه تبلت.

– برای به دست آوردن اطلاعات دقیق مکان ، توصیه می شود هنگام اتصال به یک شبکه ، بازی کنید.

– سازگاری برای دستگاه های بدون قابلیت GPS یا دستگاههایی که فقط به شبکه های Wi-Fi متصل هستند تضمین نمی شود.

– اطلاعات سازگاری ممکن است در هر زمان تغییر یابد.

– اطلاعات فعلی از تاریخ 11 ژوئیه 2019.

– سازگار با دستگاه های iPhone® 5s / SE / 6 / 6s / 6 Plus / 6s Plus / 7/7 Plus / 8/8 Plus / X با iOS نسخه 9 یا بالاتر نصب شده است.

– با دستگاه های iPod Touch نسل 5 یا دستگاه های آیفون 5c یا آیفون های قبلی سازگار نیست.

– لطفاً برای اطلاعات بیشتر در مورد سازگاری ، به PokemonGO.com مراجعه کنید.

– سازگاری برای همه دستگاه ها تضمین نمی شود.

– استفاده مداوم از GPS در حال اجرا در پس زمینه می تواند به طور چشمگیری عمر باتری را کاهش دهد.

11 بازی خطرناک موجود در اینترنت که می تواند باعث مرگ یا صدمه جدی شود.

این روزها ، اینترنت کودکان و نوجوانان تأثیرپذیر را در معرض همه چیز قرار می دهد ، از نفرین گرفته تا مرگ با شیرین کاری های تحریک کننده

اخیراً ، تعداد نگران کننده ای از مرگ و میرهای ناشی از چالش های مشهور در رسانه های اجتماعی و اینترنت مشاهده شده است. این چالش ها و بازی ها بدون اینکه متوجه عواقب وخیم آن شوند ، حس هیجان را در کودکان ایجاد میکنند.

به عنوان مثال ، چالش دارچین که در آن فرد یک قاشق دارچین را بدون نوشیدن آب به مدت 60 ثانیه میخورد، دارچین می تواند دهان را خشک کند و باعث از کار افتادن ریزش ریه ها یا مشکلات تنفسی شود. چالش معروف مواد شوینده ، که کودکان و نوجوانان را به خوردن  مواد شوینده به چالش می کشد.

همچنین زمانی بازی خفه کردن وجود داشت که در آن یک نفر گلوی فرد دیگر را فشار میداد که این کار منجر به بیهوشی موقتی و احساس سرگیجه می شود.  مرگهای زیادی گزارش شده است که به دلیل این چالش بوده اند. موارد دیگر شامل چالش گالن ، عصبانیت و فیله پنج انگشتی است.

در اینجا لیست برخی از محبوب ترین ، خطرناک ترین ، تهدیدکننده زندگی و احمقانه ترین بازی ها ارائه شده است که باید کودکان و نوجوانان را از آنها  دور نگه دارید.

1-پری آتش (Fire Fairy)

Fire Fairy

پری آتش (Fire Fairy) یک شوخی آنلاین است که کودکان خردسال را هدف قرار داده و به کودکان دستورالعمل های خطرناکی می دهد که نیمه شب وقتی هیچ کسی دیگری نیست ، گاز اجاق گاز را روشن کرده و دوباره بخوابند. این بازی این نوید را به آنها می دهد که آنها بعدا بیدار می شوند و به پری آتش تبدیل می شوند.

همانطور که توسط دیلی میل گزارش شده ، یک دختر پنج ساله قبلاً قربانی این بازی شده و دچار سوختگی شدیدی در بدن خود شده است ، چون فکر کرد که می تواند  همانطور که وعده داده شده به “پری آتش” تبدیل شود.

2-نهنگ آبی

نهنگ آبی

 بازی خودکشی نهنگ آبی یک گروه رسانه های اجتماعی آنلاین است که در آن مدیران از کودکان و نوجوانان می خواهند یک سری چالش ها را بپذیرند که در نهایت به خودکشی آنها به پایان می رسد.مکررا گزارش شده که این بازی مسئول صدها خودکشی نوجوان در سراسر جهان ، به ویژه در روسیه است. این بازی خودکشی بازیکنان را مجبور می کند که در طی بیش از 50 روز  کارهای عجیب و غریبی را انجام دهند. متصدیان بازی دقیقاً به تحمیل فشار همسالان روی بازیکنان ، بیشتر کودکان و نوجوانان خردسال ، اختصاص داده شده اند. در ژوئن سال گذشته ،  فیلیپ بودیکین 21 ساله روسی به اتهام اینکه وی مغز متفکر این بازی بوده دستگیر شد. وی به تحریک به خودکشی حداقل 16 دختر مدرسه ای متهم شده است.

برای اطلاع از نحوه دقیق این بازی بیشتر بخوانید

3-چالش دارچین

چالش دارچین

 این یک شوخی خطرناک است که در فیلم های محبوب YouTube به تصویر کشیده شده و منجر به بستری شدن در بیمارستان و افزایش تماس با مراکز مسمومیت ایالات متحده شده است.

این مد زودگذر شامل جسارت کسی برای خوردن یک قاشق دارچین آسیاب شده در عرض 60 ثانیه و بدون آب است. در این گزارش آمده است که این ادویه سوزاننده است و تلاش برای قورت دادن آن می تواند باعث خفگی ، تحریک گلو ، مشکلات تنفسی و حتی از کار افتادگی ریه ها شود.

4-بازی خفگی

 

بازی خفگی که به آن بازی غش می گویند نیز بازی ای برای 2 نفر یا بیشتر است ، که در آن یکی دیگری را خفه می کند و باعث کمبود اکسیژن به مغز شده و منجر به بیهوشی موقتی و احساس سرگیجه می شود. چندین مورد مرگ نیز به دلیل این چالش گزارش شده است

5-بازی ماریام

بازی خفگی

 این بازی آنلاین درمورد یک کودک گمشده در جنگل است که وی از بازیکنان می خواهد تا به او کمک کنند تا به خانه برگردد. در حالی که بازی پر از جلوه های صوتی و تصویری ترسناک است ، هنگام همراهی دختربچه تا خانه ، یک سری سوالات  از بازیکنان پرسیده می شود. این بازی آنلاین بحث و جدال زیادی در سایت های شبکه های اجتماعی ایجاد کرده است

6-چالش مواد شوینده

چالش مواد شوینده (Tide pod) شامل گاز گرفتن یک بسته مواد شوینده با رنگ روشن و بیرون ریختن یا بلعیدن محتوای آن است ، اقدامی که خطرات بسیار جدی برای سلامتی به همراه دارد. ریشه و انگیزه این چالش مبهم است ، اما جوک هایی در مورد وسوسه محصولی که خطرناک شناخته شده اما شباهت زیادی به آب نبات با رنگ روشن دارد ، در فضای مجازی پخش شده است.

7-فیله پنج انگشتی

فیله پنج انگشتی

بازی ای که در آن شما باید با سریعترین سرعتی که میتواند بدون آسیب زدن به انگشتان خود با چاقو بین هر انگشت ضربه بزنید

8-چالش گالن

چالش گالن

 این چالش خاص فرآیند مصرف مقدار زیادی شیر در بازه زمانی مشخصی است. معمولاً فرد با نوشیدن یک گالن آمریکایی یا 3.8 لیتر شیر کامل بدون استفراغ به چالش کشیده میشود. نوشیدن یک گالن مایعات از هر نوع در یک بازه زمانی کوتاه بسیار خطرناک است. بیشتر اوقات افراد آنرا به بیرون پرتاب می کنند و اگر این کار را نکنند ، سلول های آنها ممکن است  متحمل هیدراسیون بیش از حد شود.

9-چالش برش

چالش برش

 این چالش آنلاین بچه ها را ترغیب می کند که با تیغ یا چاقو دست ، پا یا سایر قسمت های بدن خود را ببرند. بعد از اینکه خودشان را بریدند ، باید عکس بگیرند ، آنرا به دوستانشان نشان دهند یا در فیس بوک ارسال کنند

10-چالش نمک و یخ

نمک و یخ

 چالش نمک و یخ یکی دیگر از چالش های اینترنتی خودآزاری است. از مردم خواسته می شود نمک را روی پوست خود ، معمولاً بازو بگذارند ، سپس یخ روی نمک قرار می گیرد. این باعث ایجاد احساس سوزش می شود که شباهت زیادی به گزش یخ زدگی دارد و شرکت کنندگان سعی می کنند ببینند چه کسی می تواند این درد را برای  طولانی مدت تحمل کند. از این چالش فیلمبرداری شده در یوتیوب یا سایر رسانه های اجتماعی پست می شود. چرا درد می کند؟ ترکیبی از یخ و نمک در جایی که مخلوط تا 18- درجه سانتیگراد سرد می شود و از طریق پوست می سوزد یک واکنش شیمیایی ایجاد می کند.

11-چارلی چارلی

چارلی پارلی

 چارلی چارلی ، از نظر فنی یک بازی آنلاین نیست ، بلکه یک افسانه شهری است که ناگهان بسیار محبوب شد.

#CharlieCharlieChallenge در سه سال گذشته میلیون ها بار توییت شده و بسیاری از ستاره های معروف یوتیوب از خود در حال بازی فیلم گرفته اند. این بازی شامل یک قطعه کاغذ سفید با چهار ربع است که در آن دو برچسب بله و دو تای دیگر با برچسب نه وجود دارد.

سپس دو مداد روی هم قرار داده و از شیطان چارلی سوال می پرسید ، که باعث می شود مداد ها به سمت بله یا خیر حرکت کنند. این بازی به عنوان تخته Ouija مرد فقیر نیز شناخته می شود. اگرچه کاملاً خطرناک نیست ، اما طبق افسانه های مشهور ، اگر قبل از بستن بازی به درستی خداحافظی نکنید ، چارلی همچنان شما را آزار خواهد داد. این امر باعث ایجاد ترس در بسیاری از کودکان می شود.