post

مترجمان معتقد هستند که ترجمه از زبانی به زبان دیگر

، به مراتب راحت تر از تکلم از زبانی به زبان دیگر است. به معنای دیگر، اگر در راه ترجمه شما می بایست ده قدم بردارید شاید برای صحبت کردن به زبان انگلیسی، نیاز به برداشتن صد قدم داشته باشید.

آموزش ترجمه از زبانی به زبان دیگر

همه کودکان از سنین پایین شروع به ادای هجا و واژگان کوچک می کنند و پس از آن، جمله بندی و صحبت کردن سلیس و روان به زبان مادری را می آموزند. بدون آن که کوچک ترین مدرسی به آن ها قید  وضمیر و دیگر اصول نگارشی را بیاموزد. ولی برای صحبت کردن به زبان دوم، شما قطعا نیاز به تمرین و ممارست در کنار داشتن مربی و شرکت کردن در کلاس های تخصصی خواهید داشت.

ارتقا دانش گفتاری زبان انگلیسی

شاید بهترین کار برای ارتقا دانش گفتاری زبان انگلیسی، صحبت کردن با یک فرد انگلیسی زبان بومی باشد. به راحتی اگر در یکی از شهرهای تاریخی ایران سکونت دارید، می توانید بازدیدی به اماکن تاریخی داشته باشید و قطعا با تعدادی توریست مواجه خواهید شد.

امروزه بسیاری از موسسات فنی و حرفه ای موجود در شهرهای مختلف ایران، دوره های گردشگری را ارائه می دهند. با شرکت در این دوره ها که به زبان انگلیسی برگزار می شود می توانید به راحتی هم مدرک فنی حرفه ای را اتخاذ کنید و هم با توریست ها و گردشگرانی که برای بازدید از مناطق تاریخی و گردشگری به شهر شما آمده اند ارتباط برقرار کنید. به این ترتیب متوجه نقاط قوت و نقاط ضعف خود در زمینه مکالمه به زبان انگلیسی خواهید شد و طی یک ارتباط چهره به چهره قادر خواهید بود در آنِ واحد هم مهارت زبانی خود را تقویت نمایید و هم مهارت شنیداری خود را .

راهی دیگر 

یکی دیگر از راه کارهای تقویت مهارت گفتاری زبان انگلیسی این است که در شبکه های اجتماعی، با افراد انگلیسی زبان ارتباط بگیرید. سعی کنید با این گونه افراد در حیطه تخصصی به چت و گفتگو بپردازید. در حین گفتگو از اصطلاحات و عبارت های مصطلح بیشتر استفاده کنید تا به فرد مقابل بقبولانید که از سطح قابل قبولی از زبان انگلیسی برخوردار هستید و فرد ترغیب شود که با شما به گفت و شنود بپردازد.

در حیطه تخصصی خود به اندازه کافی دانش داشته باشید که بتوانید این دانش را ارائه دهید و به گفتگوی تخصصی بپردازید. دانش خود را به روز کنید و در صفحات اجتماعی خود از هشتگ های مرتبط استفاده کنید تا افراد انگلیسی زبان مرتبط با تخصص شما، این هشتگ ها را پیدا کنند و بتوانند با شما ارتباط بگیرند. این ارتباط الزاما شغلی نباید باشد. بلکه هدف ارتقا دانش زبانی و مکالمه در شما، شاید در طی شرایطی خاص مهم تر از اولویت های شغلی شما به حساب بیاید.

چند راهکار فوق العاده

صحبت کردن به صورت چت نوشتاری یا فرستادن ویس در شبکه های اجتماعی بسیار به شما کمک می کند که مکالمه را ارتقا بخشید. فرستادن ویس علاوه بر این که مکالمه و واژه شناسی شما را تقویت می کند باعث افزایش اعتماد به نفس، کاهش خجالت زدگی از صحبت کردن به زبان انگلیسی و بیان صحیح واژگان و عبارات خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید