9 ابزار رایگان برای تبدیل اسناد به PDF

تبدیل اسناد به PDF

آیا می دانید مزایای بسیاری در تبدیل اسناد مانند Word یا PowerPoint به PDF وجود دارد؟ هنگامی که یک پرونده به PDF تبدیل می شود ، معمولاً فشرده می شود و در نتیجه پرونده ا با حجم کمتر ایجاد می شود. پرونده هایی که به صورت  PDF ذخیره می شوند جامع وکامل هستند و به راحتی قابل اشتراک هستند. گیرنده نیازی به یک برنامه یا سخت افزاری مشابه ندارد که پرونده اصلی در آن ایجاد شده است. PDF ها امکان انتقال پرونده ها بین رایانه ها و دستگاه های تلفن همراه را که دارای کاربردهای مختلف هستند ، آسان می کنند.

یک ویژگی دیگر این است که اکثر برنامه های PDF همچنین به شما امکان می دهند اقدامات امنیتی اضافی مانند واتر مارک ، رمزهای عبور یا رمزگذاری کردن داده ها را اعمال کنید.

ایراد ذخیره فایلها به صورت  PDF این است که تغییر ، ویرایش آن دشوار است . با این حال ، برخی از برنامه های ذکر شده در زیر ویژگی های ویرایش را دارند. و برنامه های دیگری نیز موجود است که به راحتی می تواند PDF ها را به اسناد Word یا سایر قالب های قابل ویرایش تبدیل کند.

در زیر لیستی از ابزارهای رایگان برای تبدیل اسناد به PDF قرار دارد

  Adobe Reader XI-1

نرم افزاری است که سالها در به اشتراک گذاری ، ویرایش ها و مشاهده فایل ها  فعالیت می کند. این برنامه به شما امکان  می دهد PDFها  را مشاهده و چاپ کنید. علاوه بر این ، برخی از قابلیت های ویرایش را نیز دارد. امکانات این نرم افزار شامل پر کردن  فرم های PDF ، یادداشت  در صفحات ، تأیید امضاهای دیجیتال ، به علاوه سایر ویژگی ها می باشد.

Doro PDF Writer -2

ایجاد اسناد PDFحرفه ای با این برنامه آسان است. مبدل PDFکمی متفاوت از Adobe Reader XIکار می کند.برای کار کردن  با این برنامه حتما  پرینتر مجازی  نصب شود. یکی دیگر از ویژگی های عالی ، امکان محافظت از پرونده های شما و نصب رمزگذاری 128 بیتی است.

CutePDF Writer -3

مشابه Doro ، CutePDFیک پرینتر مجازی را بر روی سیستم شما نصب می کند و با تمام برنامه های Windowsکار می کند. CutePDF به آسانی سند شما  را به چاپگر ارسال می کند. نصب آن نیز سریع و ساده است . CutePDF به عنوان یکی از 50 برنامه رایگان دانلود  توسط Computer Shopper انتخاب شد.

PDFill PDF tool -4

اگر به دنبال یک ابزار PDF همه کاره هستید ، این برنامه یک انتخاب عالی است. این برنامه برخلاف بسیاری از برنامه های دیگر ایجاد PDF ، قابلیت ویرایش متن را دارد. این بدان معنی است که شما قادر خواهید بود بدون استفاده از برنامه دیگری ، فایلهای PDF را از ابتدا ایجاد کنید. سایر امکانات  مفید عبارتند از: امکان ادغام ، جدا کردن ، دوباره مرتب کردن ، برداشت و اصلاح مجدد صفحات PDF.

jPDF Tweak -5

این برنامه ادعا می کند  چاقوی  سوئیسی ( همه کاره ) پرونده های PDF می باشد . شبیه به ابزار PDFill PDF ، این برنامه به شما امکان می دهد فایل های PDF را ادغام ، چرخش ، دوبار مرتب کردن  ، رمزگذاری وپنهان  کنید. انواع خروجی زیادی برای این برنامه وجود دارد ، از جمله جزوات قابل چاپ  است . این نرم افزار مبتنی بر برنامه نویسی جاوا است که آن را برای دستگاه های قابل حمل ایده آل می کند. همچنین از رمز عبور قوی برخوردار است. پس از گذاشتن رمز عبور ، نمی توانید آن را حذف کنید.

PDFTK Builder -6

این ابزار تبدیل  کننده سریع و آسان PDF است. این یک برنامه ساده است ، و تمام ابزارهای لازم برای ساخت و ویرایش فایل های PDF را دارد. PDFtk Builder دارای رابط کاربری گرافیکی (GUI) است. GUI دسترسی به عملکرد PDFtk را آسان تر می کند. این برنامه در بالا از قابلیت های ارائه شده توسط PDFtk دارای رابط کاربر پسند است. امکانات این برنامه شامل : تطبیق ، جدا کردن ، واتر مارک، چرخش.  رمز عبور PDF  است.

Bullzip PDF Printer -7

مانند سایر برنامه های موجود در این لیست ، برنامه پرینتر Bullzip PDF به عنوان یک چاپگر مجازی عمل می کند و می تواند با هر برنامه ویندوز کار کند. این ویژگی دارای ویژگی های پیشرفته ای است که فارغ از ویرایشگر متن شما برای تولید فایل های PDFحرفه ای به کار می رود. همچنین دارای قابلیت رمزگذاری و گزینه ویژه ای برای کتابهای الکترونیکی است. این  برنامه هیچ گزینه ای برای  ویرایش PDF ندارد.

8- PrimoPDF 

شبیه به Bullzip و CutePDF ، این برنامه  به صورت یک پرینتر مجازی را کار می کند و با برنامه های Windows کار می کند. این برنامه فرمت های متن ها را هنگام تبدیل تغییر نمی دهد .. نقطه قوت دیگر سرعت و سهولت هنگام تبدیل پرونده ها است. ایراد این نرم افزار در بعضی مواقع این است که  گرافیک مجدد تغییر می یابد.

PDFCreator -9

با استفاده از PDFCreator می توانید فایل های متنی معمولی را به PDFهای با کیفیت بالا و همچنین به سایر قالب های معروف – PNG ، JPEG و TIF تبدیل کنید. این یک برنامه بسیارمهم و اساسی برای کسانی که نمی خواهند تلاش با مبدل های PDF خود داشته باشند. این برنامه چند گزینه ویرایش را ارائه می دهد مانند تاریخ و زمان و امکان محافظت از رمز عبور.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.