post

برون سپاری محتوا یعنی چه  و چه مزیت ها  و معایبی  دارد؟

دیدگاه های متفاوتی  برای برون سپاری محتوا وجود دارد. عده ای آن را نجات دهنده شرکت خویش می دانند، در حالیکه عده ای دیگر ، برون سپاری را غلط و روش مدیریتی اشتباهی می پندارند که فرصت های شغلی را از بین می برد.
روز آزمون آیلتس
تعریف برون سپاری محتوا:

قراردادی که بین شرکت شما و شرکتی دیگر بسته می شود تا قسمتی از وظایف ،عملیات ها ، فرآیندها و کار هایی که بر عهده کارکنان شرکت شما بود، در زمان معینی توسط شرکت دیگر انجام شود ، را برون سپاری می گویند.
این فرایند های برون سپاری را که بر عهده شرکت جدید قرار می گیرد می توانند داخل شرکت خودتان و یا خارح از آن انجام شود . البته برای مثال استخدام یک منشی موقت برای زمانی که کارمند شما به مرخصی رفته است برون سپاری به حساب نمی آید.
از رایج ترین نمونه های برون سپاری در این روز ها می توان به فرستادن نیروهای کارهای تولیدی به کشور های هند و چین نام برد. این نوع برون سپاری، برون سپاری برون مرزی است. از این مدل می توان خدمات مشتریان و مراکز پشتیبانی فنی تلفی و نیز برنامه ریزی کامپیوتری را مثال زد.

روحیه انعطاف پذیری

۷ مزیت اصلی برون سپاری محتوا

1 .تمرکز بر فعالیت های اصلی

گسترش پشت صحنه های سازمانی یک شرکت در گرو پیشرفت تمام عوامل است، اما این رشد امکان دارد سبب ناقص ماندن فعالیت های اصلی که ضامن موفقیت اصلی شرکت هستند بشود. اگر این فعالیت ها برون سپاری شود و شرکت روی هدف های اصلی خود متمرکز باشد، همه فعالیت ها باهم بطور کامل پیش می روند.

۲ .صرفه جویی در هزینه ها

برون سپاری سبب کوچک نگه داشتن شرکت در نتیجه کاهش هزینه ها می شود چرا که در اصل شرکت گسترده و فعالیت های متعددی دارد اما با برون سپاری کارهای پشت صحنه ای سازمان که کارهای پیچیده و مهمی هستند می توان ابعاد شرکت را کوچک تر کرد تا هزینه ها ثابت و معقول بمانند.

۳ .کاهش هزینه های بالاسری

عملیات پشت صحنه سازمانی دارای هزینه های بالایی هستند و برون سپاری برای معقول کردن این هزینه ها کار درستی است.

۴.کنترل عملیاتی

معمولا بخش هایی که هزینه های آنها از کنترل خارج می شوند و بخش هایی که در مدیریت ضعف دارند ،از موارد انتخابی برای برون سپاری هستند.

5. انعطاف پذیری نیروی کار

 با برون سپاری می توان در کارهای فصلی و دوره ای منابع انسانی بیشتری را در اختیار گرفته و پس از انجام کار ، آنها را کنار بگذارید.

6. دوام و مدیریت خطر

برون سپاری می تواند دوام شرکت را در زمان هایی که افزایش گردش های مالی کارکنان باعث عدم قطعیت و ناهماهنگی در عملیات می شود، افزایش داده و همچنین خطر پایین آمدن کیفیت این عملیات را نیز کاهش دهد.

۷.پرورش کارمندان داخلی

با برون سپاری کارها، افرادی به شرکتتان می آیند که توانایی هایی را که کارمندان خودتان نداشتند را دارا هستند. کارمندان شما نیز با کار کردن کنار این نیروهای جدید ، می توانند توانایی های مورد نیاز را یاد بگیرند.

جلوه هنری ترجمه

۶ عیب اصلی برون سپاری

۱. ازدست دادن کنترل مدیریتی

با امضای قراداد برای تحویل بخشی از کار به شرکت دیگر، مدیریت و کنترل آن بخش نیز بر عهده آن شرکت قرار میگیرد. چون هدف آن شرکت که کارها را به آن برون سپاری کردید تنها سود بردن از خدمتی است که به شرکت شما یا شرکت های دیگر ارائه می دهد، ممکن است استاندارد هایی که مدنظر شما بود را انجام ندهد.

۲. هزینه های پنهان

چون شما موظفید هزینه های هر چیزی که در قراردادی که با شرکتی که کارها را به آن برون سپاری کرده اید وجود دارد ، پرداخت کنید، اگر چیزی ذکر نشده باشد شما باید هزینه اضافی آن را بپردازید.پس باید با استخدام وکیل این قراداد را وضع کنید. که شرکت مقابل هم همین اقدام را انجام می دهد و شما ممکن است در موضع ضعف قرار گیرید.

۳. خطری برای امنیت و اسرار شرکت

اطلاعاتی که در هر شرکت وجود دارد، مهم ترین عامل جلو رونده شرکت است. اگر هر گونه از اطلاعات شخصی و محرمانه شرکت در اختیار شرکتی که کارها را به آن برون سپاری کرده اید قرار بگیرد، خطر فاش شدن این اطلاعات وجود دارد. از آنجایی که ممکن است کاری که به شرکتی برون سپاری کرده اید برای انجام آن کار به برخی از اطلاعات نیاز داشته باشد، شما باید آن شرکت را با دقت بررسی و ارزیابی کنید و از آن مطمئن شوید که اطلاعاتتان حفظ می شود.

۴. مشکلات کیفیت

از آنجایی که پول، انگیزه کار برای شرکتی است که کار را به آن برون سپاری کرده اید، و همچنین چون قیمت در قراداد از قبل قطعی شده است، آن شرکت تنها راه برای افزایش سودش را کاهش هزینه ها می داند و پولش را وقتی از شما می گیرد که شرایط قراداد را انجام بدهد. از آنجایی که قراداد تعیین شده است و برای هر تغییری شما ملزم به پرداخت هزینه اضافی هستید ،ممکن است شما از سریع پاسخ دادن به تغییرات محیطی کسب و کار عقب بمانید.

۵. کار شما به توان مالی یک شرکت دیگر گره می خورد

چون شما قسمتی از کارهای شرکت خود را به شرکت دیگر برون سپاری کرده اید ، پس در مسائل مالی شریک هستید و حتی در صورت ورشکسته شدن شرکت دیگر باید انتظار نیمه کاره ماندن کار خود را داشته باشید.

۶. ذهنیت بد و اثرات منفی

واژه برون سپاری در جامعه بر ذهن افراد تاثیرات مختلفی می گذارد . یعنی اگر شرکتی که کارهای برون سپاری شرکت دیگر را انجام می دهد و آشنایان شما در آن استخدام شده اند ، آنگاه برون سپاری چیز خوبی است . در مقابل اگر از آشنایانتان به خاطر برون سپاری در یک شرکت دیگر کارشان را از دست داده اند ، اینجا برون سپاری چیز خوبی نیست .
همچنین تقسیم قسمتی از کار شرکت توسط برون سپاری ممکن است روی روحیه کارکنان خودتان تاثیر منفی بگذارد.

شرکت پارس 68 توانسته است خدمات تولید محتوا را از طریق ترجمه انجام دهد و مطالب بکر بوجود آورد.

برای برسی قیمت کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید