برترین مشاوران جهان

امروزه خیلی از افراد برای حضور در سخنرانی‌های برترین مشاوران جهان تلاش می‌کنند و بعضاً چند هفته و یا چند ماه منتظر میشوند. همه کسانی که برای موفقیت و رشد در کسب و کار و زندگی خود برنامه ریزی می‌کنند، نیاز مبرم به مشورت از مشاوران خبره دارند. برترین مشاوران جهان معمولاً در سخنرانی‌های خود و یا در کتاب‌هایی که عرضه می‌کنند متناسب با نیازهای روز بهترین مشاوره‌های ممکن را به مخاطبان خود ارائه می‌دهند.

ویژگی‌های بارز برترین مشاوران جهان

برترین مشاوران جهان، ویژگی‌های مشترکی دارند که باعث شده است تا آن‌ها در فعالیت‌های خود موفق شوند. برترین مشاوران جهان معمولاً دارای اعتمادبه‌نفس زیادی هستند و از اطلاعات عمومی مطلوبی بهره‌مند هستند. برترین مشاوران جهان کسانی هستند که با انرژی و دلسوزی تمام، برای مخاطب خود وقت می‌گذارند. آن‌ها از اینکه اطلاعات و تجربیات خود را با مخاطبانشان به اشتراک بگذارند، لذت می‌برند. اما شاید مهم‌ترین ویژگی برترین مشاوران جهان صداقت و راستگویی آن‌ها باشد. آن‌ها صادقانه مسایل مختلف را تحلیل کرده و در اختیار مخاطب خود قرار می‌دهند. نه سیاه نمایی می‌کنند و نه به صورت غیر واقعی مخاطب خود را امیدوار. آن‌ها با واقع‌بینی مشاوره می‌دهند. برترین مشاوران جهان بسیار دقیق به جزییات می‌پردازند و در روند مشاوره، جانب احتیاط را رعایت می‌کنند. یک مسئله را از ابعاد مختلف مورد بررسی و تحلیل قرار می‌دهند. نگاه یک بعدی شاخصه برترین مشاوران جهان نیست. چرا که نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

اسامی و ویژگی‌های چند تن از برترین مشاوران جهان

بدون شک، آنتونی رابینز یکی از برترین مشاوران جهان است. او معتقد است که ” اگر کسی می‌تواند کاری را انجام دهد، تو هم می‌توانی “. از آنجایی که در کودکی و نوجوانی خود سختی های زیادی کشیده است، او بهتر می‌تواند محدودیت‌های مختلف را درک کرده و در سخنرانی‌های مشاوره‌های خود، معمولاً راهکارهایی را ارائه می‌دهد که با شرایط محدود هم قابلیت اجرا دارند.

کتاب‌هایی به سوی کامیابی، موفقیت نامحدود، قدرت نامحدود، قدرت بی‌پایان و… از این مشاور برتر جهان به چاپ رسیده است.

وین دایر یکی از برترین مشاوران جهان است که تمرکز زیادی بر روی حوزه خودشناسی و خود یاری دارد. وین دایر در سخنرانی‌ها و مشاوره‌های خود به شدت به مسایل مذهبی و عرفانی تاکید می‌کند.

جک کنفیلد، یکی دیگر از برترین مشاوران جهان است که معتقد است باید به اندازه کافی شکست خود و سپس موفق شد. همین واقع‌بینی، او را به عنوان به یکی ا ز خاص‌ترین و برترین مشاوران جهان تبدیل کرده است. کتاب معروف او یعنی “سوپ مرغ برای روح” از جمله آثار مهم جک کنفیلد به شمار می‌رود.

برترین مشاوران جهان

برترین مشاوران جهان

مدیریت زمان

مدیریت زمان و در کل مباحث مدیریت (خرد و کلان)، تخصص براین تریسی است. دانش بالای او در زمینه اقتصاد و بازاریابی، او را به عنوان یکی از برترین مشاوران جهان در این حوزه معرفی کرده است. فرمول موفقیت از منظر او آموزش، مهارت، ارتباطات کافی، پول، عادات خوب، مثبت اندیسی، ظاهر مناسب، خلاقیت و شخصیت قوی است.

رابرت کیوساکی هم که با ” پدر پولدار پدر بی پول ” به اوج شهرت رسید، از برترین مشاوران جهان است که جمله معروفش یعنی ” پولدارها هیچ وقت برای پول کار نمی‌کنند”، در سخنرانی‌های مالی و اقتصادی زیاد استفاده می‌شود. رابرت اعتقاد دارد نباید مسکن و اتومبیل را جزو سرمایه حساب کرد و برای پولدار شدن باید به دیگران کمک کرد. راهکارهای ساده ولی درعین‌حال مفید این مشاور ژاپنی آمریکایی باعث شده است تا او به عنوان کی از برترین مشاوران جهان شناخته شود.

افراد دیگری مانند ناپلئون هیل، باب پراکتور، اندرو متیوس، جول اوستین، راندا برن، رندی گیج، جان آساروف و نیک وویچیچ را هم می‌توان به این فهرست اضافه کرد.

در کل می‌توان گفت برترین مشاوران جهان، با صداقت و واقع‌بینی خود، مشاوره‌ها و راهکارهایی کاملاً عملی برای موفقیت در حوزه‌های مختلف ارائه می‌دهند که لازم است علاقه مندان، حتماً دیدگاه‌ها و نظرات آن‌ها را مطالعه کنند و به کار بگیرند. البته در ایران هم مشاوران حرفه‌ای و مشهوری وجود دارد که استفاده از نظرات و دیدگاه‌های آن‌ها، قطعاً کارساز خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.