post

اینترنت و اهمیت آموزش اینترنت !

امروزه بیشتر افراد با اینترنت آشنا هستند و جزء لوازم کاری خود می دانند، به عنوان مثال یک مغازه کفش فروشی برای سفارش اجناس خود  به اینترنت نیاز دارد  تا شرکت های بزرگ تجاری.

بدون اغراق بخواهیم بگوئیم، اینترنت پرطرفدارترین و پرمصرف ترین شبکه اطلاع رسانی در جهان امروز می باشد. اینترنت بزرگترین منابع اطلاعاتی است که تا بحال خلق شده و دسترسی به ان سریع و آسان می باشد.

شاید برای برخی از افراد سؤال پیش آید که اصلاً شبکه چیست؟ با یک مثال معنی شبکه را توضیح می دهیم، فرض کنید چند نفر داخل اتاق هستند و هر فرد نشان دهنده یک “کامپیوتر” باشند در این جمع همه افراد قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر و انتقال گفته های هم به یکدیگر هستند که به این جمع شبکه می گویند.

حالا که با مفهوم شبکه آشنا شدین، شبکه ای را به بزرگی کل زمین تصور کنید که شامل چند میلیارد کامپیوتر که به هم متصل هستند. که این همان اینترنت است در واقع اینترنت شبکه ای از شبکه هاست.

با گسترش موارد استفاده از رایانه ها در امرود مختلف نظیر صنعت تجارت،آموزش و ….نیاز به تبادل اطلاعات و اتصال بین رایانه های مختلف و استفاده از منابع اطلاعاتی رایانه در جهان بیش از بیش احساس می شود.

با بوجود آمدن شبکه های محلی از جمله: LAN, Local Area Network امکان اینکه چند رایانه بهم متصل شوند و همزمان از اطلاعات و تجهیزات جانبی آنها استفاده نمود میسر شد.

بعد از اینکه شبکه های محلی گسترش یافتند شبکه های گسترده ای برای اتصال رایانه های شبکه های محلی مختلف در مراکز جغرافیایی متفاوت ایجاد گردید.

دلیل ایجاد شبکه اینترنت

در واقع آنچه باعث پیدایش شبکه جهانی اینترنت شد اتصال کامپیوترهای مختلف با سیستم عامل های متفاوت برای ارائه خدمات عمومی به استفاده کنندگان بود.

در ابتدا هدف از ایجاد اینترنت یک هدف نظامی بود. شبکه ARPA یک شبکه تحقیقاتی برای وزارت دفاع آمریکا بود. با اجرای موفقیت آمیز طرح ARPA.NET مراکز تجاری از این طرح استقبال کردند که باعث شد شبکه به شبکه اینترنت امروزی تبدیل شود  که در آنها میلیونها کامپیوتر به تبادل اینترنت می پردازند .

مهمترین  استفاده از شبکه اینترنت، دسترسی به سایتها و صفحات اینترنتی است در واقع به سایت و صفحات اینترنتی وب گفته می شود.

افرادی که با کامپیوتر و اینترنت سروکار دارند اکثراً با ایمیل آشنا هستند و حداقل یک آدرس ایمیل برای خود دارند. ایمیل و یا همان پست الکترونیکی یکی از مهمترین قابلیت هایی است که سایتها و شرکت های مختلف به کاربران می دهند و بوشیله ایمیل کاربران نامه های مجازی برای هم ارسال می نمایند.

شما با مطالعه ویژگی های یک وب سایت خوب میتوانید سایت مطلوبی را طراحی و خدمات خود را ارائه دهید.

حال شما میتوانید با کمک اینترنت و با کمترین زمان و هزینه خدمات مورد نیاز خود را انجام دهید.

برای مثال اگر شما نیاز به ترجمه تخصصی داشته باشید میتوانید با چند کلیک ساده متن خود را ترجمه کنید. یکی از سایت هایی که این کار را به آسانی انجتم میدهد سایت www.translate68.ir میباشد.

اینترنت و اهمیت آموزش اینترنت

امیدواریم با اینترنت و اهمیت آموزش اینترنت تا حدودی آشنا شده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.