post

اولین نکته ای که مترجمان برای یادگیری زبان به آن توجه دارند استفاده از تجربیات اشخاص مهمی همچون ارنست همینگوی و… میباشد.

بطور مثال میتوان به شاعر بزرگ یعنی؛ جاکومو لئوپاردی اشاره کرد که برای یادگیری زبان وقت بسیاری را به مطالعه سپری میکرد.در نتیجه میتوان فهمید که مطالعه یکی از عناصر مهم یادگیری زبان می باشد.جالب است بدانید این شاعر بزرگ یعنی جاکومو مدت زیادی خودش را برای یادگیری بیشتر در یک مکان بسته زندانی کرد.

اما درواقع میتوان گفت که راههای ساده تری نیز برای یادگیری زبان وجود دارد که ما دراینجا روشهایی را که نویسندگان و متفکران مشهور از ان استفاده میکنند می پردازیم:

1-یادگیری زبان به روش اگاتا کریستی معروف به انعطاف پذیر بودن

انعطاف در یادگیری زبان

شاید عجیب به نظر برسد اما اگاتا برای نویسنده شدن و همچنین نوشتن نیازی به یک مکان اروم وساکت نداشته و هر فرصتی در هر مکانی را برای نوشتن استفاده میکرده.به این نکته توجه داشته باشید که انسان ها تفاوت زیادی با یکدیگر دارند و هرکدام برای یادگیری ازروش خاصی استفاده میکنند و شاید علت اینکه در سیستم اموزشی که در حال حاضر وجود دارند همه نمیتوانند موفقیت را کسب کنند همین باشد چرا که تعداد زیادی از افراد با طرز فکر متفاوت برای مدتی طولانی در یک مکان قرار گرفته و مجبور به یادگیری چیزی هستند که شاید به ان علاقه ای ندارند نتیجه ای که میتوان از این صحبت ها گرفت این است که عوامل موجود باعث شده اکثریت از مطالعه زده شده و نیز به یادگیری زبان نپردازند و اما نکته ای که قابل توجه می باشد اینکه از تجربه اگاتا بهره ببرید و در هرشرایطی به شناخت خود پرداخته و به یادگیری زبان بپردازید.

2-یادگیری زبان به روش استیو جابز معروف به کنجکاو بودن

کنجکاوی در یادگیری زبان

به گفته استیو جابزکنجکاوی باعث تلاش بیشتر شما برای یادگیری و پیشرفت میشود در واقع اگر شماحس کنجکاوی را نسبت به این که چرا باید به فراگیری گویش های گوناگون بپردازید در خود زنده کنید گام های بیشتری را در زمینه یادگیری بدون شک برخواهید داشت.

3-یادگیری زبان به روش ویلیام فاکنر معروف به داشتن لجاجت

لجاجت در یادگیری زبان

چیزی که ویلیام به ما یاد میدهد این است که در یادگیری زبان سماجت داشته باشید به این معنی که زمانی که یادگیری را شروع کردید هرروز به مرور ان بطور دقیق پرداخته در نتیجه این سماجت باعث میشود مطالب موجود ملکه ذهن شما شده و از خاطرتان بیرون نرود.و جالب است بدانید که ویلیام زنذگی راحتی نداشته اما با سماجت موجود در وجودش توانسته بر مشکلات غلبه کرده و در اخر به یادگیری و نوشتن نیز بپردازد.

4- یادگیری زبان به روش مارینا ابراموویچ معروف با منظم بودن

نظم در یادگیری زبان

چیزی که از مارینا میتوان یاد گرفت این است که او با برنامه ریزی دقیق روزانه وقت بسیاری را بطور منظم به یادگیری و مطالعه پرداخته شما میتوانید با داشتن برنامه ریزی منظم تمرکز خود را نیزبرای فراگیری تقویت کنید.

5- یادگیری زبان به روش ارنست همینگوی معروف به شجاع بودن

شجاعت در یادگیری زبان

ارنست میگوید زمانی که شجاعت یادگیری زبان را پیدا کردید بلافاصله شروع کنید اگر بخواهید زمان زیادی را به تفکر بپردازید ممکن است از کار خود پشیمان شده و شاید دیگر هرگز یادگیری را اغاز نکنید و زمانی که به ترس خود غلبه کردید بدون شک متوجه پیشرفت خود در مسیری که پا گذاشته اید خواهید شد.

وقت تلف کردن را کنار گذاشته و با توجه به تجربیات گفته شده همین حالا  یادگیری را برای هر زبانی که به آن علاقه مند هستید اغاز کنید.

زبان هایی که برای یادگیری ضروری است:

شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا به غیراز زبان انگلیسی باید به یادگیری زبان های دیگرنیزبپردازیم شاید اگر توضیحاتی را که در ادامه دررابطه با مهمترین زبان های دنیا کردیم را مطالعه کنید به اهمیت یادگیری زبان های دیگرپی خواهید برد.

اولین زبانی که میخواهیم شمارا با آن بیشتر آشنا کنیم زبان اسپانیایی می باشد:

زبان اسپانیایی

درواقع اولین دلیلی که برای یادگیری زبان اسپانیایی وجود دارد این است که با یاد گرفتن این زبان میتوانید درکشورهای امریکای لاتین ویا اروپا برای خود یک منبع درامد بوجودآورید و همچنین ناگفته نماند باتوجه به افزایش چشمگیر مصرف گرایی، کشورهای امریکای لاتین و مکزیک رونق بسیاری داشته اند درنتیجه بایادگیری این زبان بدون شک ضررنخواهید کرد.

بیشتر بخوانید

دومین زبان،زبان المانی می باشد :

زبان آلمانی

باتوجه به این که کشور آلمان نقش بسیار مهمی در اقتصاد اروپا دارد میتوان گفت که این کشورازنظربازار کار در سطح بالایی قرار گرفته و مهمترین نکته برای اینکه وارد بازار کار این کشور شوید تقویت زبان المانی خود می باشد.

در مورد زبان آلمانی بیشتر بدانید

سومین زبان،زبان پرتقالی می باشد:

کشور پرتقال

باتوجه به این که زبان پرتقالی قابلیت اینو دارد که ارتقا پیدا کند همین میتواند دلیل مهمی برای یادگیری این زبان محسوب شود.جالب است بدانید اتفاقاتی همچون میزبانی المپیک و جام جهانی که در سال ۲۰۱۴در کشور برزیل اتفاق افتاد بر اهمیت زبان پرتقالی می افزاید.ناگفته نماند برعکس چیزی که در ذهن عموم دررابطه با سختیه یادگیری این زبان جاافتاده باید بگوییم که زبان پرتقالی زبان سختی نیست و فقط با گذراندن ساعات محدودی میتوانید بطور کامل آن را یادبگیرید.

چهارمین زبان،زبان عربی می باشد:

ترجمه عربی

اولین دلیل ضرورت یادگیری زبان عربی میتواند این باشد که این زبان ازنظرکاربرد در مرحله پنجم دردنیا قرار گرفته است. جالب است بدانید درخاورمیانه اکثریت افراد به زبان عربی صحبت میکنند.دراین منطقه به علت وجود بی ثباتی و نیز دلایل دیگر، کارافرینان عرب ثروتمند شده و به سرمایه گذاری در کشورهای عربی پرداخته اند به همین دلیل میتوانید با اطمینان وارد بازار کار این کشورها شوید پس اولین قدم برای شما یادگیری زبان عربی می باشد.

در مورد زبان عربی بیشتر بخوانید

پنجمین زبان،زبان چینی می باشد:

کشور چین

درابتدا میخواهیم دو دلیل از مهمترین دلایل مسلط شدن به این زبان رابیان کنیم،اول این که زبان چینی در کشور چین به عنوان یک زبان رسمی شناخته شده ودلیل دوم اینکه اگر دقت کرده باشید مطالب موجود در اینترنت بیشتر به زبان چینی نوشته شده البته ناگفته نماند که دراین زمینه زبان چینی بعد از زبان انگلیسی قرار میگیرد.باتوجه به این که اقتصاد کشور چین در مرحله بالایی قرار گرفته بیشتر کشورها به این کشور پیوسته اند واین خود نیز میتواند دلیلی برای ضرورت یادگیری این زبان باشد.زبان چینی زبان اسانی نیست بطوری که برای یادگیری ان به ۲۲۰۰ساعت اموزش متوالی نیاز میباشد.

ششمین زبان،زبان ژاپنی می باشد:

کشورژاپن

درواقع میتوان گفت کشور ژاپن از نظر تکنولوژی در سطح بالایی قرار دارد و نکته مهمتراینکه جمعیت این کشور روز به روز درحال کم شدن می باشد درنتیجه احتمال اینکه اقدام به جذب نیروی کاربکند بسیار بالاست اگر به دنبال فرصت شغلی مناسب هستید کشور ژاپن گزینه مناسبی است و ازانجایی که یادگیری زبان ژاپنی کاراسانی نیست اگر قصد کار در این کشور را دارید هرچه سریع تر به یادگیری ان بپردازید.

هفتمین زبان،زبان روسی می باشد:

کشور روسیه

درجهان تعداد افراد بسیاری به زبان روسی صحبت میکنند و دلیل ان میتواند این باشد که این زبان یکی از زبان های رسمی سازمان ملل متحد می باشد.از انجایی که کشور روسیه از نظر تولید نفت در بالاترین سطح قرار دارد میتوان گفت فرصت مناسبی برای وارد بازار کار ان وجود دارد وهمین موضوع میتواند بهانه ای برای یادگیری زبان روسی محسوب شود.

واما اخرین زبانی که میخواهیم شمارابا آن اشنا کنیم زبان هندی است:

کشور هند

کشور هند از نظر اقتصادی در سطح بالایی قرار داشته پس یادگیری زبان هندی میتواند برای شما بسیار مفید باشد و از انجایی که تعداد محدودی از افراد به این زبان اهمیت میدهند یادگیری آن باعث میشود که شما در تجارت مقام بالاتری نسبت به دیگرافراد داشته باشید.

از ترجمه مقاله های ساده شروع کنید . مقالات روز دنیا را بخوانید ، هم لذت ببرید و هم زبان خود را تقویت کنید.سپس سراغ ترجمه کتاب های کوچک بروید . کتاب های داستانی بسیار جذاب و کاربردی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید