post

 

آموزش زبان در دبیرستان : روشها و نکات

آموزش زبان با روشها و نکاتی که ذکر خواهد شد بسیار لذت بخش است. ایده ها و فعالیتهایی را کشف می کنید که معلمین در ارتباط با هر موضوعی از آنها استفاده کرده اند.

  • روز اول آموزش من خیلی زود فرا رسید. هیجان زده و مشتاق بودم. آماده بودم تا دنیا را تغییر بدهم و بعد سه روز در مدرسه به عنوان معلم حاضر می شدم و این داستان تمام سال ادامه پیدا کرد. حالا خسته و پریشان بودم. اگر قصد دارید در دبیرستان تدریس کنید خودتان را برای همه چیز آماده کنید و بدانید تنها شما نیستید که چنین احساسی دارید. در عوض به مهارتهایتان اعتماد کنید و به مشاوره های یک معلم با تجربه اعتماد کنید.

 

آموزش زبان در دبیرستان

آموزش زبان در دبیرستان

  • مدیریت کلاس و ماندگاری معلم

این روشها با ایجاد چارچوبی برای تجارب مثبت معلم و دانش آموز تعریف شده اند.

انتظارات آموزشی را از بین ببرید :  بعد از اینکه از آنها فارغ شدید از نو با آنها ارتباط برقرار کنید. طی یکی دو روز دانش آموزان را در جریان اهدافی که برایشان در نظر گرفته اید قرار دهید. اهداف کلاسی را در رشته هجاها بنویسید. به دانش آموزان بگویید قبل از انجام هر تکلیفی چه انتظاراتی از آنها دارید. ویژگیهای هر تکلیف را در شکل یک سرفصل بنویسید.

انتظارات رفتاری واضح ابداع کنید:

 

بعد از اینکه آنها را ایجاد کردید به طور شفاف با آنها ارتباط برقرار کنید. انتظارات رفتاری به بهترین شکل از طریق رفتارهای شما ابداع می شوند. برای مثال وقتی از بچه ها انتظار دارید که به موقع سر کلاس حاضر شوند، بهتر است قبل از هرچیزی خودتان در وقت شناسی پیش قدم باشید. انتظارات رفتاری و آموزشی شما باید آشکارا به صورت انتظارات رشته آموزشی شما بیان شود.

 

یک مسیر یکنواخت ایجاد کنید.

 

{نخونی سخت پشیمون میشی}  مبانی ترجمه انگلیسی به فارسی و آموزش زبان انگلیسی

وظایف معمولی مثل جمع آوری کاغذها، به سمت گروه حرکت کردن یا برداشتن یا گذاشتن کتاب در قفسه در صورتی که روال تعیین شده و مشخصی نداشته باشد می تواند به سرعت سبب بی نظمی شود. به زمان نیاز دارید تا در چند هفته اول مدرسه دانش آموزان جزییات کلی و چگونگی آنچه را که باید انجام بدهند یاد بگیرند. اگر لازم باشد بعضی نکات را تغییر دهید.

 

از همه چیز یادداشت بردارید:

این مسئله زمانی اهمیت زیادی دارد که در سالهای آغازین تدریس شما این تصور میان همکاران، دانش آموزان و والدین وجود داشته باشد که شما چندان با تجربه نیستید. مواردی که یادداشت کرده اید شامل طرح درس، کنفرانسهای دانش آموزی، تماسهای والدین، ناهنجاریهای رفتاری دانش آموزان، جلساتی که در آن حضور داشته اید و کنفرانسهای والدین / معلمین می شود.

 

آموزش زبان

آموزش زبان

از یک معلم با تجربه کمک بگیرید:

اگر تازه کار هستید، از یک معلم خبره کمک بگیرید. معلم دیگری در مدرسه که اهداف آموزشی شما را کاملا درک کند و بداند شما دقیقا دنبال چه چیزی هستید تا بهتر بتواند به شما کمک کند. اگر کسی در مدرسه باشد که رشته شما را تدریس کند بسیار عالی است در غیر این صورت بهتر است از کسی که علائق مشابهی با رشته شما دارد کمک بگیرید.

 

  • فعالیتهای آموزشی معمول

فعالیتهای آموزشی تعیین شده ای وجود دارند که همه معلم ها بدون توجه به رشته انجام می دهند. از روشهای استفاده کنید که فعالیتهای آموزشی کلی را موثرتر می سازد.

 

ارائه نکات:(آموزش زبان در دبیرستان)

 

 

 

نوجوانان تمرکز زیادی ندارند و معمولا نسبت به آنچه که بکار می برند بی توجه هستند و چندان خوب آغاز نمی کنند. شکرگذار باشید. درک کنید بچه ها برای ساعتها باید پشت نیمکتهای جعبه ای شکل بنشینند. هنگام ارائه نکات بسیار مشتاق و علاقه مند باشید تا از این طریق در آنها انگیزه ایجاد کنید.  حین یادداشت برداری با فعالیتهای سریع ادراکی استراحت بدهید. دانش آموزان را درگیر یادداشت برداری کنید و یادداشتهایشان را کنترل نمایید.

 

{نخونی سخت پشیمون میشی}  زبان آموزان

بحث کلاسی :(آموزش زبان در دبیرستان)

 

آموزش زبان در دبیرستان

آموزش زبان در دبیرستان

بحث کلاسی خوب به دانش آموزان کمک می کند تا تفکر منتقدانه داشته و مهارتهای گفتاری عمومی خود را توسعه دهند. به منظور مباحثه در کلاس و موثر بودن آن، باید یک بحث واقعی در کلاس صورت گیرد و نه اینکه ” من معلم هستم و شما دانش آموز هستید و آنچه که من می گویم درست است و آنچه که شما می گویید اگر برخلاف نظر من باشد غلط است.”  نامحدود سوال بپرسید. همه دانش آموزان را به یک روش یکسان صدا نزنید. از دانش آموزان برای پاسخهای غلط یا درست تشکر کنید. برای مباحثه برنامه ریزی کنید. برای جالب تر کردن آن جایزه در نظر بگیرید.

 

دایره لغت :

هر شخص دایره لغت مخصوص به خودش را دارد. البته برای همه دانش آموزان این گونه نیست ولی متاسفانه بعضی از آنها برای یاد گرفتن لغتهای خاص شمارا به زحمت می اندازند. این امر مسئله ساز خواهد شد. اینکه روزها در پی کلمات در فرهنگ لغت باشید آنها را کپی کنید و در یک دفتر یادداشت بنویسید و از آنها در یک امتحان هفتگی روز جمعه استفاده کنید چندان موثر نخواهد بود. از روشهای آموزشی و فعالیتهای متفاوت برای آموزش واژگان استفاده کنید. ترجمه زبان

 

کار گروهی:

 

این عبارت به کار گروهی اطلاق می گردد و شامل کسی می شود که همه جوابها را پیدا کرده و سه نفر دیگر آنها را کپی می کنند. این روش به اندازه نقش خاص عضو هر گروه موثر نیست. هرگز تکلیف کار گروهی را به عنوان درجه مجموع محاسبه نکنید.

هدف تکلیف گروهی کمک به دانش آموزانی است که مهارتها را آماده سازی کرده و توسعه داده تا شما به  تکالیف مجزا دسترسی داشته باشید.

 

تکالیف خوانداری و نوشتاری:(آموزش زبان در دبیرستان)

 

بسیاری از دانش آموزان دبیرستانها درباره درک خواندن و شایستگی نوشتن با یکدیگر بحث می کنند. به آنها کمک کنید خودشان را به صورت سازمان دهنده های گرافیکی تصور کنند. هدف سازمان دهنده های گرافیکی کمک به دانش آموزان است  تا اطلاعات را به روشی هوشمندانه سازماندهی کنند. تکالیف نوشتاری زمانی که به صورت سرفصل انجام می شوند بسیار موثرتر می باشند.

آموزش زبان در دبیرستان

آموزش زبان در دبیرستان

  • آخرین پیشنهاد (آموزش زبان در دبیرستان)

     

مهم نیست چند روش از روشهایی که شما در آموزش کلاس استفاده می کنید مثبت یا مشتاقانه باشد. اشتیاق و مثبت بودن باید در مفهوم تدریس شما و دانش آموزانی باشد که به آنها آموزش می دهید. مطابق ایده آلهای خود رفتار کنید و با کسانی که شکایت

 می کنند همراهی نکنید. این مسائل باعث می شود کیفیت کار شما کاهش پیدا کند.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.