آفریقا در بلوک حراج

آفریقا در بلوک حراج

نفت در سراسر قاره آفریقا ، امید آنها را افزایش می دهد و همه را نقش برآب می کند. از نیجریه تا آنگولا و سودان، بسیاری از کشورهای دیگر، داستان بسیار مشابه می باشد استخراج نفت و  گاز طبیعی سبب آسیب های محیطی می شود. مانورهای فریبکارانه برای غنایم ادامه می یابد تا ناپایداری سوختی، تنفر مردمی و ….

همانطور که مشاهده کردیم، به نظر می رسد که نفت و نبرد ها در دنیای امروزه دوقلو هستند، و بحران ها باید در هر دو حالت اقتصادی و سیاسی به عنوان یک مهم برای سود سرمایه گذاری بررسی شوند. درک آن از طریق این فیلتر در مشاهده ما که چرا ما در آبهای تیره مقاوم به دام افتاده ایم حیاتی است و ممکن است به ما کمک کند تا پلهایی بسازیم روی آنچه که ممکن است از خمودگی بیرون آییم.

نفت ارزان

فریب نفت ارزان سکوهای حفاری را در سراسر آفریقا حفظ کرده است، دولتها را بی ثبات کرده و جوامع را تقسیم کرده است.

تداوم ضعیف برای یارانه ای کردن هزینه های نفت خام از طریق تلفات، آنها از خدمات محیطی، کیفیت زندگی و تخریب محیط زیست شدید رنج می برند.

این نتایج در نبردهای پیوسته مانند گروههای فرصت طلب و باندها فضایی یافتند تا بهره های اضافی را از سیستم استخراج نمایند. تا زمان جریان منفعت، نیروهای قدرتمند در جهان تلاش های جدی در توسعه انرژی های جایگزین با دسترسی آسان و ارزان را به تاخیر خواهند انداخت.

این مشکوک است که ایا نفت فقط در مکانهایی که جنگ وجود دارد، واقع می شود. برای مثال، ناحیه  سودان را در نظر بگیرید. در حالی که شرکتهای فرا ملی شمالی  اغلب از نظر غارت محیطی مقصر هستند، در سودان مقصر اصلی Sinopec ، شرکت نفت دولت چین می باشد. در 1999، به محض اینکه بشکه های اول نفت خام از سودان حمل شد، جنگ بین نیروهای مردمی و ارتش آزادی بخش مردم سودان تشدید شد.

امروزه، نفت در زمین های دارای تنوع زیستی زیاد دره Rift در افریقای شرقی یافت شده است. امید ها و پالسها دوباره ایجاد شده اند.

نفت در حال ورود به آرایش های جنگی است و، حتی در نواحی بوم شناسی حساس حفاری می شود.

به نظر می رسد قاره آفریقا بین شرکتهای نفتی به امتیاز و توطئه هایی برای بهره برداری و تخریب تقسیم شده است.

تلاش برای آفریقا، فعالیتهای نفتی را در حال گسترش سریع در آفریقای شرقی و جنوبی مشاهده کرده است.

در حالی که تب نفت و گاز  ثروتمندان بزرگ در کشورهایی مانند تانزانیا، موزامبیک، ماداگاسکار، Chad، موریتانیا ، اتیوپی، اریتره و سومالی را گرفته است، جوامع محلی در مورد آنچه که به آنها ضربه می زند هرگز مشورت نکرده اند.

زمانی که چاهها خشک می شوند

جهان نهایتا در مورد واقعیت تغییرات آب و هوا از خواب بیدار شده است.  وقایع آب و هوای خشن نشان داده که حتی بیشتر کشورهای توسعه یافته این جهان نمی توانند به طور کامل با این وقایع آب و هوایی اتفاقی مقابله کنند.

ما به طور فزاینده ای سیلها، طوفانها، تورنادوها، خشکسالی، و آتش سوزی را با نسبتهای زیادی مشاهده می کنیم. با این رخدادها، شهروندانی در پیرامون جهان وقوع بیماری، فقر، تلفات و مشکلات بی حد و حصر را تجربه می کنند. به دلیل این واقعیت که بحران آب و هوایی در دسترسی محدود به منابع آشکار می شود، وقایع جنگها نیز در حال افزایش می باشد. آفریقا بسیار ضربه خورده است و بسیار آسب پذیر می باشد.

عموما اعتقاد بر این است که جهان به زودی شاهد یک اوج در تولید نفت خواهد بود-نقطه ای که در ان نیمی از ذخایر تایید شده را از دست می دهد. برخی کارشناسان تخمین می زنند که نیجریه در دو سال قبل به اوج سطح نفت خود رسیده است.

به هرحال، دولت نیجریه برنامه ریزی می کند تا تولید را از 5/2 میلیون بشکه در روز گزارش شده در حال حاضر به 2/5 میلیون بشکه در روز افزایش دهد.

# آفریقا در بلوک حراج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.