دستیار گوگل

دستیار گوگل به زودی در زندگی شما مثل یک مترجم واقعی به 27 زبان متفاوت عمل خواهد کرد. امروز گوگل اعلام کرد دستیار صوتی به حالت جدیدی از مترجم دست یافته است که می تواند مکالمات شما را وقتی قصد دارید به زبان دیگری با یک شخص حرف بزنید ترجمه کند. ترجمه انجام می شود اما نباید انتظار داشته باشید ترجمه خارق العاده ای باشد. شما می توانید چیزی مثل “سلام” بگویید. گوگل به من کمک می کند به زبان فرانسه صحبت کنم به عبارت دیگر گوگل نقش مترجم زبان فرانسه مرا بازی می کند و دستیار گوگل متن را از طریق صفحه نمایشی هوشمند نشان خواهد داد که کلمات شما را به زبانی که به آن صحبت می کنید نمایش می دهد.

پس از آن، میکروفون برای شخص دوم باز شده تا بتواند به زبان آنها صحبت کرده و کلمات در همان زمان در صفحه نمایش ترجمه خواهد شد. دستیار گوگل همچنین کلمات را به زبان مادری شما نمایش می دهد.

انتخاب زیان دستیار گوگل

شما نمی توانید به گوگل بگویید به چه زبانی صحبت می کنید بنابراین باید یکی از زبان هایی را که گوگل از آن پشتیبانی می کند انتخاب کنید. بنابراین اگر دو نفر در حال بحث با یکدیگر باشند گوگل چیزی درک نخواهد کرد. ما حالت مترجم را در طی CES به وسیله کسانی که به زبان ماندارین ( متداول ترین زبانی که در کشور چین به آن صحبت می شود) صحبت می کنند امتحان کردیم. در حالی که درک یک زبان خارجی بسیار بهبود بخشیده شده است، هنوز پیچیدگی هایی وجود دارد که لازم است روی آنها کار شود. تمرین این مسئله کمی غیرطبیعی است: لازم است صحبت کنید، برای فرآیند ترجمه منتظر بمانید و تا زمانی که مکالمه شما کاملا ترجمه شود آن را تکرار کنید. حتی این شانس وجود دارد که گوگل به سادگی بخشی از جملات شما را از دست بدهد.

آخرین آپدیت

این فرآیند می تواند برای مکالمه های طولانی تر خسته کننده و ملال آور باشد. پس از آخرین آپدیت در ماه آگوست دستیار گوگل توانایی های دوزبانه نیز دارد و این همان تکنولوژی است که در پس حالت جدید مترجم نهفته است. این امر خارج از اولین تلاش برای ترجمه بلادرنگ در نظر گرفته می شود – علاوه بر این که دستیار گوگل ویژگی چند زبانه داشته و همچنان در ویژگی ترجمه ای مشارکت دارد که سرانجام تمام هدفون ها تا آخر ماه اکتبر از دستیار گوگل پشتیبانی خواهند کرد. در حالی که این ویژگی کار می کند گاهی اوقات ترجمه می تواند به صورت ابتدایی و ناقص انجام شود. حالت جدید مترجم  گوگل هنوز به زمان نیاز دارد تا به حالت مطلوب تری برسد.

امید است با تلاش بیشتر مترجم گوگل به بهترین وضعیت کاربردی خود رسیده و در اختیار کاربران گوگل قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.