post

جذب مترجم حرفه ای

جذب مترجم به صورت حضوری و غیر حضوری صورت می گیرد.

موسسات ارائه خدمات ترجمه، با ارائه آزمون و اصول و قوانینی به جذب مترجم حرفه ای می پردازند البته بعضی از شرکت ها نیز به مترجم کتبی،شفاهی نیاز ضروری دارند بنابراین علاوه بر موسسات ترجمه، شرکت ها نیز مترجم استخدام می نمایند. و همچنین در هتل های بین المللی، آژانس های مسافرتی،تورهای مسافرتی که مترجم به عنوان لیدر استخدام می شود، در هر صورت یک مترجم حرفه ای می تواند در هرجا مشغول به فعالیت شود و از موقعیت شغلی خوبی برخوردار شود.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، اغلب، اکثر امور به صورت اینترنتی انجام می شود لذا اکثر مترجم ها به صورت اینترنتی سفارش را ثبت می کنند و در موعد مقرر متن ترجمه شده را تحویل موسسه می دهند.

جذب مترجم حرفه ای، کار چندان آسانی نیست، برای موفقیت در این زمینه داشتن مدیریت قوی،دانش ،تخصص و تجربه در امر تجربه  امری است ضروری. به خاطر پر ترافیک بودن متون انگلیسی به فارسی، اغلب مترجمین انگلیسی به فارسی جذب بازار کار ترجمه می شوند.

مترجم حرفه ای، تجربه و دانش کافی را در زمینه های مختلف را دارد و همچنین وقت شناس بوده و ترجمه را در وقت تعیین شده تحویل می دهد، امانت دار بوده و از انتشار متون ترجمه شده جداً خودداری نموده زیرا برای هزینه و اعتماد مشتری ارزش قائل می باشد.

مترجم حرفه ای از اینترنت پرسرعت برخوردار بوده و همچنین سرعت تایپ بالایی هم دارد.

دانش لغات مترجم تخصصی بالا می باشد و متنی که ارائه می دهد روان می باشد.

مترجمی که کار خود را تازه شروع کرده است بدون در نظر گرفتن حقوق و مزایا نمونه کارهایی را برای موسسات انجام می دهد تا هم اینکه شناخته شود و هم اینکه به تجربه اش افزوده شود. و لازمه پیشرفت مترجم تلاش،مطالعه و انتقاد پذیر بودن وی می باشد زیرا افرادی هستند که خیلی زود از کار خود ناامیدذ می شوند و از ادامه کار ترجمه باز می مانند.ترجمه خود نوعی هنر است که مترجم باید با علاقه و ذوق این کار را دنبال کند تا به موفقیت های لازم دست یابد.

جذب مترجم حرفه ای

جذب مترجم حرفه ای

ناگفته نماند که یک مترجم صرفاً برای کسب درآمد ترجمه انجام نمی دهند بلکه افرادی هستند که برای تقویت رزومه خود ترجمه کتاب های و مقالات مختلفی را انجام می دهند که بعضی از مترجمین با ترجمه خوبی که انجام داده اند آثار ماندگاری را بر جای گذاشته اند.

 

One thought on “جذب مترجم حرفه ای

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *